Alışveriş Sepetim

Zorunlu renkler için yeni standartlarla Windows için yüksek kontrastlı stil

Microsoft Edge, Chromium açık kaynağı üzerinde yeniden platform oluşturmaya hazırlanırken, web içeriği için Windows yüksek karşıtlığına bağımlı olanları desteklemeye devam etme sorumluluğumuzun bilincindeydik Ayrıca harika bir fırsatı da değerlendirdik; nihayet yüksek kontrastlı stil özelliklerini standartlaştırmanın zamanı gelmişti.
Windows yüksek karşıtlığı için CSS özellikleri, Microsoft tarayıcılarında bir süredir mevcuttu, ancak -ms-önekliydi ve diğer tarayıcılarda desteklenmiyordu. CSS Çalışma Grubu ve Chromium projesindeki ortaklarımızla işbirliği sayesinde, web geliştiricileri artık içeriklerini Windows yüksek kontrast gibi zorunlu renk modları için biçimlendirmek üzere yeni web standartlarını kullanabilirler.
Microsoft Edge, bu standartları sürüm 79'daki ilk Kararlı sürümümüzden göndermiştir. CSS Çalışma Grubundaki birkaç son tartışmanın çözüme ulaştığına ve diğer tarayıcıların destek göndermeye hazırlandığına göre, yeni sürümü nasıl kullanabileceğinizi paylaşmak istiyoruz. standartlar—ve eski uygulamalardan ne gibi farklılıklar bekleyebileceğiniz.
Ama önce, yüksek kontrast nedir?

Windows Yüksek Karşıtlık

13.08.2021

Diğer Haberler