p

YouthSpark yaz kamplarında öğrenmenin kıvılcımı, Windows 10 çalıştıran 75M cihazlar ve normal bir cep telefonu 3D tarayıcıya dönüşüyor — Hafta Sonu Okuma: 28 Ağustos sürümü

YouthSpark, eğitim, yaz kampları
Allyse Nguyen, 8 yaşında Bellevue, Washington'daki Akıllı Oyun Tasarımı sınıfının en genç öğrencileri arasında yer alıyor. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)

Yaz mevsiminin azalmasıyla birlikte, çoğu öğrenci okula geri dönmeye hazırlanıyor. Ancak, ara tatil boyunca öğrenmeye devam etmeye ve özellikle kodlama dünyasına dalmaya karar verenler var. Bu hikaye ve "yaz yavaşlaması" ifadesinin bir oksimoron olduğu Microsoft'taki haftadan daha fazlası için okumaya devam edin.

ABD'de ve Kanada'da, 8 yaş ve üzeri çocuklar yazlarının bir kısmını 76 Microsoft mağazasında düzenlenen YouthSpark Yaz Kampları'na katılarak geçirdiler. Bu sonbaharda da sunulacak olan kamplarda çocuklara kodlama, oyun oluşturma, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanma ve eleştirel düşünmeyi öğrenme öğretilecek. Gelen altıncı sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Andrew Stephens, "Bazen kodlamanın basit olabilmesini seviyorum, ancak çok daha fazlasını da yapabilir" diyor.

YouthSpark, eğitim, yaz kampları
Andrew Stephens, babası Andy Stephens ile birlikte YouthSpark Yaz Kampları'nda kodlamayı öğrenen öğrenciler arasındaydı. (Fotoğraf Andy Stephens'ın izniyle)

Bu arada, 80 genç, Microsoft'un Redmond kampüsündebüyük fikirlerin ve STEM'e (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) olan tutkunun olmadığı bir günlük STEM keşif etkinliğine katıldı. Microsoft, Microsoft, Beyaz Saray, Yale Üniversitesi ve "Grey's Anatomy"den çeşitli konuşmacılar içeren teknoloji daldırma günü için Seattle kar amacı gütmeyen iUrban Teen ile iş birliği yaptı. 14 yaşındaki Geno L. White II, "İnsanların eğlenceli ve yararlı şeyler için nasıl harika fikirlere sahip olduğunu görmek gerçekten harikaydı," dedi. "Onların hayal ettiği rüyaları görüyoruz."

eğitim, STEM, iUrban Teen STEM
Geno L. White II (solda) ve Ceon Duncan-Graves, Microsoft iUrban Teen STEM Keşif Günü sırasında Microsoft Garage'da 3D yazıcıyla oluşturulan bir topu kontrol ediyor. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)

75 milyon cihaz şu anda Windows 10 çalıştırıyorWindows ve Cihazlar için Pazarlamadan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi tarafından Twitter'da paylaşılan bir stat, Windows 10 trivia'nın diğer haberleriyle birlikte, örneğin: Windows 10, 192 ülkede, neredeyse gezegendeki her ülkede kullanılabilir; 122 yıldan fazla oyun Xbox One'dan Windows 10 cihazlarına yayınlandı; Ve "Bana bir fıkra anlat"a cevaben Cortana lansmandan bu yana yarım milyondan fazlasına anlattı.

Yusuf Mehdi, Windows 10
Yusuf Mehdi, Windows ve Cihazlardan Sorumlu PazarlamaDan Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı.

Yeni bir Microsoft Research projesi, normal bir cep telefonu kullanarak gerçek zamanlı olarak yüksek kaliteli 3D görüntüler sunar. Ve bir fotoğraf çekmek veya bir video çekmekle aynı çabayı gerektirir. Araştırmacılar, MobileFusionadı verilen sistemin, çalışmak için ekstra bir donanıma, hatta bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadığı için mobil cihazla 3D tarama için diğer yöntemlerden daha iyi olduğunu söylüyor. Bu, uzak yerlerdeki bilim adamlarının veya ormanın derinliklerindeki yürüyüşçülerin, Wi-Fi bağlantısı olmadan cep telefonu kullanarak çevrelerini yakalayabilecekleri anlamına gelir. Tatlı.

YouTube Videosu

İki ucuz, İnternet özellikli özellikli telefon, Nokia 222 ve Nokia 222 Çift SIM, bu hafta duyuruldu. Telefonlar, daha fazla kişiyi İnternet'e bağlamak ve Skype, Facebook, Messenger ve Twitter tarafından GroupMe gibi uygulamaları kullanarak fotoğraflarını çekmelerini ve başkalarıyla paylaşmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Nokia 222 ve Nokia 222 Dual SIM, Eylül ayından itibaren yerel vergiler ve sübvansiyonlardan önce 37 $ olarak fiyatlanarak belirli pazarlarda küresel olarak satışa sunulacak.

Nokia 222, özellik telefonları
Nokia 222 ve Nokia 222 Çift SIM.

Cortana bu hafta daha fazla iş yükü aldı: Artık beta sürümünde bir uygulama olarak tüm Android telefon kullanıcılarına . Kişisel dijital asistan da mayısayında paylaşıldı . Android uygulaması, Cortana'nın PC'nizde veya bir Windows telefonunda yaptığı şeylerin çoğunu yapabilir (hatta şakalar bile yapabilir).

Bir touchdown için koşun, daireleri çalıştırın - veya her ikisini birden. Xbox One EA Sports Madden NFL 16 Bundle 1TB sabit disk, Madden NFL 16'nın tam oyun indirmesi ve bir yıllık EA Access. Microsoft ve diğer perakendecilerden 399 $ karşılığında kullanılabilir. Ve bu haftaki "Haftanın Uygulaması", Windows Mağazası'nda yeni olan ücretsiz bir oyun olan "Running Circles",oyuncuların zamanlamasını ve reflekslerini sürekli değişen, dönen ve baş döndürücü bir yolda test ediyor.

oyunlar, Windows Phone
"Koşan Daireler"

Bu hafta Wanderson Skrock ile tanıştık,Brezilya'nın zor bir mahallesinde büyüyen ve 17 yaşından önce iki kez hapiste olan genç bir adam. Bununla birlikte, Skrock hayatını teknolojiyle değiştirdi ve şimdi Brezilya'nın ıslah kurumlarında dijital okuryazarlık dersleri veriyor ve Microsoft YouthSparkile çalışıyor.

27.10.2021

Diğer Haberler