Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Yerleşik mobil cihaz yönetimi artık Office 365 ticari planları için genel kullanıma sunuldu

Yerleşik mobil cihaz yönetimi artık Office 365 ticari planları için genel kullanıma sunuldu

 

Birkaç ay önce TechEd Europe’da Office 365’e mobil cihaz yönetimi (MDM) özelliklerinin geldiğini duyurmuştuk. Bugün, Office 365 için MDM özelliklerini genel kullanıma sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Office 365 için MDM ile, iOS, Android ve Windows Phone cihazları gibi çok çeşitli telefon ve tabletler arasında Office 365 verilerine erişimi yönetebilirsiniz. Üstelik bugün daha da güzel haberler var: yerleşik MDM özellikleri İş, Kurumsal, Eğitim ve Kamu gibi tüm Office 365 ticari planlarına hiçbir ek ücret alınmadan ekleniyor.

Bu kısa videoda, Office 365’e eklenen başlıca MDM özellikleri açıklanıyor:

 

Office 365’in MDM özellikleri verilerinizi güvenli tutmak için üç yoldan çalışıyor:

  • Koşullu Erişim—Office 365 kurumsal e-posta ve belgelerine yalnızca şirketiniz tarafından yönetilen ve uyumlu olan telefon ve tabletlerde erişilebildiğinden emin olmak için, Office 365’e bağlanan cihazlarda güvenlik ilkeleri ayarlayabilirsiniz. Office 365 bu özelliği sağlamak için sahne gerisinde Microsoft Intune ve Microsoft Azure Active Directory‘den yararlanır. Word, Excel, PowerPoint gibi Office uygulamalarında ve diğer iş uygulamalarında geçerli olan Koşullu Erişim ilkeleri, yöneticilerin yönetim işlerini kolaylaştırırken kullanıcıların da tercih ettikleri üretkenlik araçlarıyla güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlar.
  • Cihaz yönetimi—Kaybolan veya çalınan bir cihazda yetkisiz kullanıcıların şirket e-postasına ve verilerine erişmesini önlemeye yardımcı olmak için, cihaz düzeyi PIN kilidi ve kilit kırma algılaması gibi güvenlik ilkeleri ayarlayabilir ve bunları yönetebilirsiniz. Office 365 yönetim merkezinin içinde ek ayarlar ve zengin raporlama özellikleri de sağlandığından, şirket verilerinize erişen cihazlar hakkında kritik öngörüler elde edebilirsiniz.
  • Seçmeli silme—Çalışanın cihazından, kişisel verilerine dokunmadan Office 365 şirket verilerini kolayca kaldırabilirsiniz. Telefonlar ve tabletlerde “kendi cihazını getir” (KCG) yaklaşımını benimseyen işletmelerin sayısı arttıkça, bu gereksinimin önemi de giderek artıyor.

Office 365’te sağlananlardan daha fazla koruma arıyorsanız, Microsoft Enterprise Mobility Suite’in bir parçası olan Microsoft Intune‘a abone olabilir, bu yolla telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için ek cihaz ve uygulama yönetim özellikleri ede edebilirsiniz. Bu, şirket bilgilerini daha da güvenli tutmaya yardımcı olmak için, Intune tarafından yönetilen uygulamalarda kesme, kopyalama, yapıştırma ve farklı kaydetme gibi eylemleri kısıtlama olanağı da içerir.

Bu yeni özellikler bir yandan Office 365 verilerini daha iyi yönetmeye ve erişimi korumaya yardımcı olurken, diğer yandan da kullanıcıların mobil çalışmasına ve her yerde üretken olmasına da olanak tanır. Bu yeni özelliklerini seveceğinizi umuyoruz ve Office 365’te size daha fazla gelişmiş özellik sağlamak için sabırsızlanıyoruz.

Sık sorulan sorular

S. Office 365 için yerleşik MDM hakkında daha fazla teknik kaynağı nerede bulabilirim?

Y. Ayrıntılı teknik bilgiler için bu TechNet makalesini gözden geçirin.

S. Office 365 için yerleşik MDM’den farklı olarak Intune’la hangi özellikler geliyor?

Y. Hem Intune hem de Office 365 için MDM ile ilgili ayrıntılar bu TechNet makalesinde bulunabilir.

S. Bu özellikleri kiracımda ne zaman görebilirim?

Y. Bu özelliklerin dağıtımına bugün başlıyoruz ve önümüzdeki 4-6 hafta içinde dünya genelinde dağıtımı tamamlayacağız.

S. Hangi abonelikler bu MDM özelliklerini alacak?

Y. MDM özellikleri İş, Kurumsal, Eğitim ve Kamu planlarını içeren tüm Office 365 ticari aboneliklerine dahil edilecek.

S. Office 365 bu yerleşik MDM özelliklerini nasıl sağlıyor?

Y. Office 365’teki yerleşik MDM özellikleri, Microsoft Intune ve Microsoft Azure Active Directory ile destekleniyor.

S. Mobil uygulama yönetimi gibi ek koruma özelliklerini nasıl elde edebilirim?

Y. Office 365’te sağlanan korumanın ötesinde korumaya ihtiyacı olan kuruluşlar, daha kapsamlı mobil cihaz ve uygulama yönetimiyle bilgisayar yönetimi gibi ek özellikler için Intune’a abone olabilir.

S. Office 365 için MDM hangi uygulamaları destekliyor?

Y. Desteklenen uygulamaların tam listesi TechNet‘te bulunabilir.

S. Windows cihazlarında durum nedir?

Y. Windows Phone ve tabletlerde koşullu erişim, seçmeli silme ve cihaz ilkesi için ActiveSync desteği sağlıyoruz. Gelecekte Windows Phone Office uygulamalarını da bu özelliklerin kapsamına alacağız.

16.7.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.