Yeni Microsoft Teams Phone özellikleri, aramaya modern bir görünüm kazandırıyor

Sanal toplantıların yükselişi, video tabanlı işbirliğini ön plana çıkardı ve hibrit çalışma yeni normumuz haline geldikçe, çoğumuz telefon görüşmelerinde de aynı türden bir makyaj bekliyoruz. Bire bir aramalar, işi halletmenin kritik bir yoludur; aslında 180'den fazla ülkede yaklaşık 80 milyon kullanıcı,  aramaları daha zengin ve daha işbirliğine dayalı hale getirmek için Microsoft Teams Phone'a güveniyor .
Bu aramaların arkasında, her ikisi de Teams Phone'da bulunan iki teknoloji vardır: 1800'lerin sonundan beri sesli aramayı etkinleştiren genel anahtarlamalı telefon ağı (PSTN) ve aramaları bir İnternet bağlantısı üzerinden yönlendiren İnternet Protokolü Üzerinden Ses (VoIP). video ve ekran paylaşımı gibi zengin arama deneyimleri. PSTN araması kullanımı hala yaygın olsa da, VoIP araması alaka düzeyi ve benimsenme açısından hızla büyüyor. Aslında, Birleşik Krallık merkezli operatör BT, yakın zamanda 2025'te Birleşik Krallık'taki PSTN şebekesini 1 kullanımdan kaldıracağını ve tüm aramaları IP üzerinden yönlendireceğini duyurdu 
Bu eğilim, arama çözümü sağlayıcıları için bir karar noktası oluşturur; yüzlerce niş telefon özelliğini kodlamaya yatırım yapın veya modern arama deneyimleri geliştirirken en kritik PSTN gereksinimlerine öncelik verin. Teams Phone'un yolu açıkça ikincisidir ve inovasyonumuza nasıl öncelik verdiğimizi etkileyen birkaç önemli eğilim vardır:
 • İşbirliği deneyimleri, arama çözümleri için yeni standarttır : Kullanıcılar, sessiz bir arama deneyimi yerine, sohbet etmek ve görüntülü toplantılar düzenlemek için kullandıkları aynı araçta arama yapmayı ve almayı bekler. Sohbetlerden kaynaklanan Teams Telefon aramaları geçen yıl bu zamana göre yüzde 50 daha sık gerçekleştiği için bunu ilk elden görüyoruz .
 • Kuruluşlar arasındaki aramalar giderek daha fazla VoIP üzerinden gerçekleştirilecek : Teams Phone, kuruluşlar arasında federasyona olanak tanıyarak iş güçlerinin VoIP tabanlı sesli veya görüntülü arama, ekran paylaşımı ve sohbet kullanarak güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanır.
 • Giderek daha mobil hale gelen iş gücü, esnek arama çözümlerine ihtiyaç duyuyor: Hibrit çalışanlar, güvenilir ve mobil arama çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Bu kullanıcılar, bilgisayarları ve cep telefonları da dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda üretken kalabileceklerini ve genellikle gün boyunca birkaç farklı cihaz kullanabileceklerini keşfediyorlar.
Bugün, aramanın geleceğine yönelik bu vizyona yönelik birkaç yeni Teams Telefonu özelliğini duyuruyoruz.

Çağrıyı iş akışına dahil edin

Teams UI, kulaklık klavyesi, fare ve hoparlör diskine sahip masaüstü.
Arama, sessiz bir deneyim olmaktan ziyade işbirliğini geliştirmelidir. Kullanıcıların halihazırda sohbet ettikleri, belgeleri depoladıkları ve işbirliği yaptıkları Teams kanallarına arama eklemelerine olanak tanıyan, ses etkin kanallar gibi benzersiz Teams Phone özelliklerine ek olarak, aramayı iş akışına dahil etmek için çeşitli özellikleri kullanıma sunuyoruz.
 • Aramaları cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde aktarın:  Bazen bir aramayı masanızdan bir mobil cihaza veya tam tersi şekilde taşımanız gerekir. Teams Phone artık aramayı kesmeden farklı uç noktalar arasında aktarım yapma olanağı sunuyor. Aramayı aktarmak istediğiniz cihazda Microsoft Teams uygulamasını açın ve aramayı taşımak için öğesine dokunun. 
 • İstenmeyen arama tanımlama:  İstenmeyen aramalar iş akışını kesintiye uğratır ve kullanıcıların bir aramayı yanıtlama olasılığını azaltabilir. Artık genel kullanıma sunulan spam tanımlama özelliği, olası istenmeyen aramaları belirlemek için gelişmiş endüstri tekniklerini kullanır ve kullanıcıların iyi aramalara izin vermelerine ve geri kalanları reddetmelerine olanak tanır. Ayrıca Teams, bu aramaların harici alıcılar tarafından reddedilmesini önlemek için giden aramaları dijital olarak doğrular.
 • Apple CarPlay desteği: Hibrit çalışmanın yükselişi, çoğumuzun tekrar işe giderken arabalarımıza döneceği anlamına geliyor. Ekipler için Apple CarPlay desteği artık genel kullanıma sunulduktan sonra, aracınızın yerleşik denetimlerini kullanarak veya Siri'yi eller serbest kullanarak aramalara ve toplantılara katılabilirsiniz.
 • Bire bir arama transkripsiyonu ve kaydı: İster hareket halinde olun, ister elinizin altında bir not defteriniz yoksa, bazen bir aramayı kaydetmek verimli olabilir. Teams Phone, kullanıcıların bire bir aramaların dökümünü 2021'in sonuna kadar kaydetmelerine ve yakalamalarına izin verecek.

Mevcut telefonu Microsoft Teams ile bağlayın

Tuş takımı, arama geçmişi ve sesli posta ile Aramalar sekmesini gösteren Teams uygulaması görünümü.
VoIP, aramanın geleceği olsa da, PSTN aramaları yapma ve alma yeteneği birçok kuruluş için kritik olmaya devam ediyor ve Teams Phone, kuruluşlara güvenilir arama hizmeti vaadi sağlıyor. Mevcut PSTN çağrılarını gelecekle birleştirmek için çeşitli Teams Phone özelliklerinin kullanılabilirliğini ve genişletildiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.
 • Operatör Bağlantısı: Bu hafta genel olarak sunulan Operatör Bağlantısı, müşterilerin operatör tabanlı PSTN hizmetlerini yönetilen bir deneyimle Microsoft Teams'e kolayca bağlamalarını sağlar Bu, altyapı maliyetlerinden, kurulumdan ve yönetim zamanından tasarruf sağlar ve müşterilere ortak teknik destek ve hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA'lar) sağlar.
 • Microsoft Teams Calling Plans genişletmesi: Microsoft Teams Calling Plans , aramayı şirket içi ekipman olmadan Teams içinde dağıtmanın basit bir yolunu sunar. Toplam kapsama alanımızı 33 pazara çıkaran beş yeni arama planı pazarı (Estonya, Letonya, Litvanya, Slovenya ve Hırvatistan) ekliyoruz.
 • Kendi iletişim merkezinizi getirin:  Temsilcileri yeni bir iletişim merkezi çözümü üzerinde seçmek, dağıtmak ve eğitmek önemli ölçüde zaman ve kaynak gerektirebilir. Neyse ki Teams Phone, mevcut iletişim merkezi çözümünüzle bütünleşir ve bağlı iletişim merkezi programı, sorunsuz ve güvenilir entegrasyon sağlamak için zorlu üçüncü taraf testlerinden yeni bir doğrulama düzeyi sağlar. Şu anda  , NICE InContact, Genesys ve Five9 dahil olmak üzere 8 sertifikalı çağrı merkezi çözümü var ve bunların 12'si de sertifikalandırma sürecinde.

Amaca yönelik tasarlanmış cihazları kullanarak doğal arama deneyimleri oluşturun

Beyaz masa üzerinde ekipler sertifikalı cihaz.
 • "Birlikte daha iyi" deneyimi: Yeni "birlikte daha iyi" deneyimi, Teams cihazlarının artık birbirini tamamladığı ve kullanıcıların bir aramayı yanıtlamasına, sesini kapatmasına veya sesini açmasına ve aramayı cihazda veya Teams istemcisinde sonlandırmasına olanak tanıdığı anlamına gelir .
 • Masa telefonları için telsiz: Ekim 2021'de piyasaya sürülecek olan yeni bir telsiz deneyimi, masa telefonlarında kullanıma sunulacak ve iş arkadaşlarının bas konuş işleviyle hızlı bir şekilde bağlantı kurmasına olanak tanıyacak.

Gelecek için inşa etmeye ve müşterilere hizmet etmeye devam etmek

Yukarıdakiler, spontane işbirliğini desteklemek ve kuruluşların çağrının geleceğine hazırlanmalarına yardımcı olmak için süregelen taahhüdümüzün sadece birkaç örneğidir. Ayrıca Hizmet Olarak Birleşik İletişim için 2020 Gartner Magic Quadrant'ta Lider olarak tanınmaktan da memnuniyet duyuyoruz  .
Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, iletişim ve işbirliği çözümleri için Teams'e güveniyor. Lüks grup Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH), Teams Phone'u şirketin işyeri modernizasyon stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor ve eski telefon altyapısını, herkesin arama, sohbet ve işbirliğini bir araya getirerek herkesin akışında kalmasını sağlamak için yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir bulutla değiştiriyor. onların işleri.
“Ekiplerin sayısız özelliği, iletişimin temel kilit noktaları olarak gördüğümüz şeyleri bir araya getiriyor: belgeleri paylaşmak ve depolamak, mesajlaşma, video, Teams Phone ile telefon aracılığıyla işbirliği yapmak ve daha fazlası. Bu çözüm, operasyon ekiplerimiz, BT ekiplerimiz ve iş kollarımız arasındaki iletişim için bir vektör haline geldi.”—Frank Le Moal, Baş Bilgi Sorumlusu, LVMH.
 

25.10.2021

Diğer Haberler