Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Yeni Geliştirici Açılış Sayfası ve Sorunlar Repo'su

Windows kullanan geliştiriciler için iki yeni çevrimiçi kaynağı duyurmaktan heyecan duyuyoruz:
  1. Linux ve Android gibi Microsoft'a ait olmayan işletim sistemlerinde çalışan uygulamalar ve sistemler oluşturan ve dağıtan geliştiriciler için yeni bir dokümanlar giriş sayfası
  2. Yeni bir GitHub, Windows ile geliştirici odaklı sorunları dosyalamak için repo yayınlıyor
Bu iki duyuruyu inceleyelim:

Windows'ta Geliştiriciler için Yeni Açılış Sayfası

Windows kullanan, ancak platformlar arası web, Node, React, Java, Kotlin, Python, Xamarin, Android Studio vb. ile çalışan bir geliştirici misiniz? Ve öncelikle sitelerinizi, hizmetlerinizi ve sistemlerinizi Linux tabanlı bulut ortamlarına mı yoksa Android cihazlara mı dağıtıyorsunuz?
Windows 10 geliştirme ortamı ekranınızı ayarlayın.
Öyleyse, geliştirme ortamı kurulumunuzu yapmanıza ve Windows çalıştırırken iş akışınızı optimize etmenize yardımcı olacak yeni bir açılış sayfası yayınladığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz .
Sizin ve Windows üzerinde çalışan her geliştiricinin, tercih ettiğiniz geliştirici araçları, diller, çalışma zamanları veya hedef platformlardan bağımsız olarak keyifli ve üretken bir deneyim yaşamasını istiyoruz.
Bu yeni açılış sayfası, Windows'un sizin için nasıl çalışabileceğini ve Microsoft Teams, Outlook, Word, Visual Studio gibi Microsoft uygulamaları ve araçlarının yanı sıra en sevdiğiniz tüm açık kaynak araçlarını nasıl kullanabileceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak rehberlik ve kaynaklar içerir. VSCode, vb.
Windows'u kullanmakta veya geliştirmekte yeniyseniz, arkanızdayız. Alışılmadık bir platforma/ortama geçmenin, siz rahatlayana kadar üretkenliğinizi etkileyebileceğini biliyoruz, bu nedenle bu yeni açılış sayfası ayrıca Linux / Mac davranışlarınızı (ör. klavye kısayolları) Windows'a eşlemenize yardımcı olacak rehberlik de içerecek.
Ayrıca, Linux için Windows Alt Sistemi (WSL), Windows Terminal, Windows Paket Yöneticisi (WinGet) ve PowerToys gibi özellikler de dahil olmak üzere Windows'taki en son ilgili gelişmelerden ve iyileştirmelerden bazılarını paylaştık. Bu harika yeni araçları ve diğer birçok Windows 10 özelliğini en sevdiğiniz geliştirici araçları, diller, çalışma zamanları ve platformlarla birleştirmek, daha önce hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı bir şekilde daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için yeni açılış sayfasına gittiğinizden emin olun .
Açılış sayfasının bu ilk sürümüyle "basit başlıyoruz", ancak geri bildiriminize göre sayfayı ve içeriğini uyarlamaya kararlıyız, bu nedenle lütfen nelerin eklenmesini istediğinizi bize bildirin/ sayfada ve bağlantılı kaynaklarda değişti:
Yorum göndermek, hatta GitHub PR'ları aracılığıyla içerik düzenlemelerine katkıda bulunmak için sayfanın altındaki bağlantıları kullanın; sayfanın içeriğini taze, alakalı ve kullanışlı tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Yeni Windows Geliştiricilerinin GitHub Deposu

Bir geliştirici olarak, kodunuzu Windows'ta kullanırken veya çalıştırırken ortaya çıkan sorunları hiç ortaya çıkardınız ve sorunu Windows mühendislik ekibiyle paylaşmayı dilediniz mi?
Şimdi yapabilirsin!
Windows Dev GitHub deposu.
Yeni "WinDev" GitHub deposuna hoş geldiniz !
Bu depoyu, Windows kullanan geliştiricilerin, ortaya çıkardığınız sorunların Windows'u kullanmakla veya kodunuzu üzerinde çalıştırmakla ilgili olup olmadığına bakılmaksızın, halihazırda kendilerine ait bir depoya sahip olmayan Windows mühendislik ekiplerine sorunları doğrudan göndermelerini ve tartışmalarını sağlamak için oluşturduk. Pencereler!
Önemli uyarı : Bu, ekibimiz için yeni bir iletişim kanalıdır ve bu nedenle, şu anda yalnızca geliştiriciyle ilgili performans sorunlarını kabul ederek küçük bir başlangıç ??yapıyoruz. Bu sorunları en iyi şekilde nasıl ele alacağımız hakkında daha fazla bilgi edindikçe, bu deponun kapsamını ek senaryoları içerecek şekilde genişletmeyi amaçlıyoruz.
Sayfayı en son haberler, güncellemeler ve özel geri bildirim talepleri ile güncelleyeceğimiz için lütfen deponun Beni Oku sayfasını düzenli olarak inceleyin.
 

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.