Alışveriş Sepetim

Yarının tıbbına, sporcularına, sanatçılarına ve internetine bir bakış – Hafta Sonu Okuma: 24 Şubat

En son Hafta Sonu Okuması'nda 3D ameliyathanelerden genç bir atletin beş yüzyıl ilerideki bir evrene yükselişine kadar geleceğe hayran kaldık.

En uzak kilometre direğinden başlayalım, 2559 yılında, BMGK savaş gemisi Spirit of Fire yeni bir yolculuğa çıktı. İnsan tayfasını bekleyenler Sürgün edilenler olarak bilinen vahşi bir güruh. Bu cümleler eve isabet ederse, şüphesiz "Xbox One ve Windows 10 PC.' de dünya çapında yaptığı son lansmanın ardından "Halo Wars 2"ye dalmış olursunuz.

YouTube Videosu

Yeni sürüm, 343 Industries Strateji Oyunları'nın stüdyo başkanı Dan Ayoub'u hayranlarına sabırları için teşekkür etmeye sevk eden "Halo Wars"dan sekiz yıl sonra düştü, çünkü birçok kişi "TÜM BİrİmLerini tekrar almak için" çok uzun süre bekledi. Gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunlarına yeni katılanlar için yapımcılar, Halo için ilgi çekici yeni bir kadın yüzü ve oyuncular Grunts'ı neşeli bir şekilde patlayan konfetilere dönüştürdürken evrenimizdeki başka bir destansı keşif gezisi de dahil olmak üzere güçlü karakterlerle sizi ikna etmeyi umuyorlar.

Virginia Wade, Washington'daki Snoqualmie Geçidi'nde.

Pistlerde, genç kayakçı Virginia Wade yeteneklerini keskinleştirmek için çalışır ve yarışlar sırasında asla gergin hissetmez. Eğer düşerse, hayatını şekillendiren ruhlu bir felsefeye dayanır: "Tekrar ayağa kalkıyorum."

Gelecek ay, Seattle'daki evinden Avusturya'ya gidecek ve şimdiye kadarkien büyük etkinliklerinden biri olan 2017 Özel Olimpiyatlar Dünya Kış Oyunları'nda kayak yapacak. Down sendromlu Wade, dünyanın en büyük spor ve insani yardım etkinliğinde ABD kadın alp takımını temsil etmek için seçilen 22 kayakçıdan biri.

YouTube Videosu

Hastaneler, genelden ortopediye, kalp ve daha fazlasına kadar aynı alanı kaplayan sayısız cerrahi disiplinin ihtiyaçlarını karşılayacak ameliyathaneler tasarlamalıdır. Her kategoride, sağlık ekiplerinin farklı aydınlatmaya, araçlara ve hatta hasta yönlendirmeye ihtiyacı vardır. Bu, OR tasarımının mevcut modelinin 2D'den 3D 'ye evrilmesi gerektiği anlamınagelir , yazar Lorraine Bardeen, Microsoft HoloLens ve Windows Experiences genel müdürü.

Stryker,önde gelen bir küresel tıbbi teknoloji şirketi, geleceğin OR'sunu inşa etmek için HoloLens'i kullanıyor. HoloLens'in karma gerçeklik yeteneklerine dokunarak, cerrahi ekipler hologramlarla tam boyutta ve ölçekte, gerçek ameliyathanede çalışabilir - hantal ekipman gerekmez, sadece bir kulaklık.

Priyanka Bali, doğru, kocası ve kızıyla birlikte ortak hizmet merkezinde kendi köyünde faaliyet gösteriyor. (Fotoğraf RingMD'nin izniyle)

Üç yıl önce Justin Fulcher, Amerikalı girişimci endonezya gezisi sırasında taşındıktan sonra RingMD'yi kurdu. Orada, yerden aldığı suyu içen bir adam gördü. Fulcher daha sonra adamın cep telefonunu fark etti ve teknolojinin sağlık hizmetlerindeki bariz boşluğu doldurmaya yardımcı olup olmadığını merak etti. Singapur merkezli girişimi RingMD, şu anda Hindistan, Pakistan ve Tayland da dahil olmak üzere 10 ülkede dokuz dilde faaliyet gösteriyor.

Microsoft Cloud'dabarındırılan RingMD platformu, doktorları sadece kırsal hastalara değil, aynı zamanda kliniklere gitmek ve randevu beklemek için zamanları olmayan dünyanın dört bir yanındaki kent sakinlerine de bağlıyor. RingMD'nin çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Transform blogunagidin.

Microsoft'un Uygun Fiyatlı Erişim Girişimi Hibe Fonu'nun desteğiyle, Afrika Yenilenebilir Enerji Distribütörü (ARED), Ruanda'da Wi-Fi bağlantısı ve diğer mobil hizmetler sağlayan bir mobil güneş kiosku olan SHIRIKI merkezini daha da geliştiriyor. (Fotoğraf ARED'nin izniyle)

Birleşmiş Milletler üyesi ülkeler tarafından kabul edilen yeni bir sürdürülebilir kalkınma gündemine göre, 2020'ye kadar dünyanın dört bir yanındaki insanların internete evrensel ve uygun fiyatlı erişimiolmalıdır. Anlaşmada, bunun "yoksulluğu sona erdirmeye, gezegeni korumaya ve herkes için refahı sağlamaya" yardımcı olacağı belirtiliyor. Ancak yaklaşık 4 milyar insan hala internet erişiminden yoksun ve bu hedefe ulaşmak için zaman daralıyor.

SSG Advisors, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı ve Dijital Etki birliği tarafından hazırlanan yeni bir rapor, özel ve kamu sektörlerinin erişim açığını hızla kapatmakiçin bunların yapabileceği eylemleri belirliyor , diyor Microsoft Için Uygun Fiyatlı Erişim Girişimi direktörü Paul Garnett.

'12 Years a Slave' filminden sahne.

Hollywood'un en büyük gecesi Pazar günü de dahil olmak üzere hafta sonunuza daha sınırlı bir ölçekte baktığınızda, bu ödüllü filmleri sadece 4,99 HD karşılığında yakalayabilir ve daha fazla film, oyun, uygulama veya müziğe harcamak için 5 $ 'lık bir Windows Mağazası hediye kartının keyfini çıkarabilirsiniz. Teklif Pazartesi günü sona erecek. Bu filmlere sahip olduktan sonra, herhangi bir Windows 10 cihazında veya Xbox konsolunda izleyebilir veya çevrimdışı görüntülemek için indirebilirsiniz.

Hafta sonu eğlencesinin başka bir yardımı için, Windows 10 Mobile'daki "Minecraft: Pocket Edition" artık kullanılabilir ve windows 10 Mobile'da "Minecraft" oyuncularına sevdikleri özellikleri sunar: Diyarlar, Son, Doku Paketleri, Eklentiler ve daha fazlası.

Ve geleceğe dijital yolculuğumuzu tamamlamak için uygun film müziğine ihtiyacımız var. Kime başvuracak? Tabii ki, hip hop sanatçısı Future, ritimleri şimdi Microsoft Groove' da akıyor .

Şimdi sizi bugünlere geri döndürüyoruz. Ama gelecek Cuma başka bir Hafta Sonu Okuması için tekrar kontrol et.

Tarafından gönderildi Bill Briggs
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.