Yammer'ı ekipler için optimize etme

Bugünkü gönderi, Yammer ekibinin kıdemli ürün pazarlama müdürü Juliet Wei tarafından yazıldı.
Yammer'ı oluşturmaya ilk başladığımızda, bilginin paylaşıldığında daha değerli olduğu basit fikriyle başladık. Kurumsal bir sosyal ağ olarak Yammer, milyonlarca kişiye seslerini duyurabilecekleri ve şirketteki diğer kişilerin ne üzerinde çalıştığını keşfedebilecekleri bir platform sağlayarak işyerinde bilgi paylaşımında devrim yarattı.
Yakın zamanda, Yammer'ın açık işbirliğinin avantajlarını ekip çalışmasına getirme misyonunu üstlendiğini duyurduk O zamandan beri, Yammer'da daha iyi belge işbirliği için Office Online tümleştirmesini kullanıma sunduk; ekiplerin şirket dışındaki kişilerle kolayca bağlantı kurmasını sağlayan harici mesajlaşma; ve ekibinizle bağlantıda kalmanın yepyeni bir yolunu sağlamak için Apple Watch için Yammer. Bugün, sıfırdan ekip çalışması için tasarlanmış yepyeni bir görünüm ve his de dahil olmak üzere, Yammer'da başka bir heyecan verici değişiklik setini tanıtıyoruz.
Ekipler bir proje veya girişim etrafında dönerken, gürültüyü filtrelemek ve eldeki göreve odaklanmak için bir yola ihtiyaç duyarlar. Yammer grupları, insanları doğru bağlamda ve doğru kişilerle paylaşma ve işbirliği yapma konusunda güçlendirerek ekip çalışması için harika bir ortam sağlar. Ancak, bugüne kadar Yammer'daki varsayılan deneyim, geniş ağ çapında paylaşım için tasarlanan ana sayfa beslemeleri olmuştur. Ekipleri, Yammer gruplarını gidecekleri hedefler haline getirmeye teşvik etmek için, bir dizi kullanıcı arabirimi geliştirmesi sunuyoruz ve gruplar içindeki deneyimi iyileştiriyoruz. Web'de sunmakta olduğumuz değişikliklerden bazıları şunlardır:
  • Keşif akışı —Grup güncellemelerine ve keşfetmeye odaklanmak için mevcut ana sayfa akışı deneyimini güncelliyoruz. Yeniden adlandırılan Discovery akışı, ilgili gruplardan kaçırdığınız konuşmaları ortaya çıkarır ve şirketinizdeki diğer ekiplerin en ilginç içerikleriyle bağlantıda kalmanızı sağlar. Keşif akışındaki güncellemeler, konuşmaların hangi gruplardan geldiğini açıkça belirler ve size doğrudan akış üzerinden halihazırda üyesi olmadığınız gruplara hızlı bir şekilde gitme ve katılma olanağı sağlar.
  • Gerçek zamanlı grup etkinliği —Yammer'da nerede olursanız olun, gruplarınız için size daha iyi çevresel görüş sağlıyoruz. Sol gezinme bölmesindeki gerçek zamanlı göstergeler, dikkatinizi grup etkinliğine çeker ve o anda aktif olan tüm gruplarınız ve takım arkadaşlarınız hakkında sizi uyarır.
Yammer'ı ekipler için optimize etme 1
Keşif akışı, kaçırdığınız grup konuşmalarını ortaya çıkarır ve akıştan gruplara gitmenizi ve gruplara katılmanızı kolaylaştırır. Grup etkinliği, sol gezinme bölmesinde gerçek zamanlı olarak görünür.
  • Sürükleyici grup deneyimi —Yammer grupları ekipler için bir ana üs görevi gördüğünden, onlara daha fazla yer hissi veriyor ve dikkatinizi yüksek etkili etkinlik ve içeriğe odaklamak için tam genişlikte bir başlık, daha temiz bir görünüm ile daha etkileşimli hale getiriyoruz ve ekip konuşmalarınız için daha geniş bir özet akışı.
  • Sonraki Grup bildirimi —Birden fazla projeyi yürütürken gruplarınızdaki en önemli güncellemeleri hızlı bir şekilde almak çok önemlidir. Her gruptaki yeni konuşmaları görüntülemeyi bitirdiğinizde, bir sonraki grubunuza gitmenizi isteyen bir başlık görünür, böylece projelerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz.
Yammer'ı ekipler 2 için optimize etme
Gruplar daha büyük bir yer duygusuna sahiptir ve daha ilgi çekicidir. Sonraki Grup bildirimi, bir gruptaki yeni konuşmaları görüntüledikten sonra devam etmenizi ister.
Ayrıca, hızlı hareket eden ekiplerin ihtiyaçlarını karşılamak için Yammer'ın mobil uygulamalarını gruplara göre yeniden yönlendirmek için büyük adımlar atıyoruz. Önümüzdeki aylarda, grup içeriğinizden geçmenin daha iyi bir yolu ve mobil ekip işbirliğini artıran yeni özellikler de dahil olmak üzere mobil deneyiminizde önemli değişiklikler göreceksiniz.
  • Grup Güncellemeleri akışı —Grup Güncellemeleri akışı, gruplarınızdaki ilgili içerik aracılığıyla basit bir iş akışı sağlar, böylece acil konuşmaları yakalayabilir ve diğerlerinin ne üzerinde çalıştığını keşfedebilirsiniz. Akış ve gruplarınız arasında kolayca gezinebilir ve ayrıca, akışın kendisinden henüz parçası olmadığınız gruplara katılabilirsiniz. Grup Güncellemeleri akışı, kısa bir süre sonra iOS ile önce Android'e gelecek.
Ekipler 3 için Yammer'ı optimize etme
Grup Güncellemeleri akışı, mobil cihazlarda basit bir iş akışı sağlayarak gruplarınızı hızla yakalamanıza ve özet akışı ile gruplarınız arasında kolayca gezinmenize olanak tanır.
  • Apple Watch için Yammer —Geçen hafta duyurulduğu gibi , Apple Watch için Yammer, konuşmalarınız ve etkinlikleriniz hakkında bir bakışta anında bildirim sağlar ve hızlı işlem yapmanızı sağlar, böylece gün sonunda daha az işiniz olur. Yammer mobil ve web deneyimleri için harika bir yardımcı uygulamadır.
  • Güçlü yeni fotoğraf paylaşımı ve işaretleme — Aynı anda birden fazla görüntü ekleme yeteneğiyle görüntüleri eyleme dönüştürün ve hatta diğerlerinin gördüklerinizi görmesine yardımcı olmak için görüntülerin seslendirmek istediğiniz kısımlarını parmağınızla işaretleyin.
Ekipler 4 için Yammer'ı optimize etme
Fotoğrafları parmağınızla işaretleyerek ve ekibinizle paylaşarak görüntüleri eyleme dönüştürün.
  • Harici dosya depolama hizmetlerinden dosya ekleme —Yammer'ın mobil uygulamaları, OneDrive ve Dropbox gibi harici hizmetlerde depolananların yanı sıra Yammer'da ve mobil cihazınızda depolanan dosyalar da dahil olmak üzere tüm dosyalarınızı bulmanızı ve eklemenizi sağlar .
  • Inline at-mentioning — Artık mobilde kullanılabilen satır içi at-mentioning ile başkalarını sohbete dahil etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yammer'ın ileri yazma işlevi, iletinizi oluştururken adreslemeniz gereken kişileri ve grupları önererek, bunlardan ayrı ayrı bahsetme gereğini ortadan kaldırır.
  • İş arkadaşlarınızı e - posta ile arayın ve davet edin—İş arkadaşlarınızı henüz Yammer'ı kullanmaya başlamamış olsalar bile Yammer'da bulmak mümkündür. Ada veya e-postaya göre arama yapmak, mevcut üyeleri bulmanızı ve yeni üyeleri Yammer mobil uygulamanızdan Yammer'a katılmaya davet etmenizi sağlar.
Tüm bu deneyimler, daha büyük ekran boyutları ve web'de ve mobil cihazlarda daha hızlı performans için optimize edilmiş yeni duyarlı tasarım gibi Yammer'daki sürekli iyileştirmelerin arka planında gerçekleşir.
2016'da sırada: Ekipler için daha da fazla olanak sağlamak üzere Office 365 ile daha derin entegrasyon. Daha iyi insanlar ve grup önerileri için Office Graph sinyallerinden yararlanarak Azure Active Directory ile temel kimlik çalışmasını tamamlamaya çalışıyoruz; Yammer'da çok kullanıcılı birlikte yazma için Office Online'ı kullanma; ve OneDrive, Outlook, OneNote ve Skype ile çapraz iş yükü senaryolarını etkinleştirmek için Office 365 Grupları hizmetine bağlanma. Genişletilmiş ekip üyeleriyle işbirliğini geliştirmek için, kullanıcıların dışarıdan katılımcıları Yammer gruplarına davet etmesine olanak tanıyan harici gruplar da sunacağız.
 

17.08.2021

Diğer Haberler