p

Yaklaşan Windows 10 sürümünde Cortana: gelişmiş güvenlik ve gizlilik ile üretkenliğinize odaklandı

Toplantı anımsatıcısı ayarlamak için kullanıcıyla Cortana etkileşimi

Microsoft 365'teki yapay zeka, insanların Microsoft 365 uygulamalarıyla etkileşiminde önemli bir değişime yol ediyor. Deneyimlerimiz sizi kişiselleştirir ve uyarlar, sizi destekler ve becerilerinizi güçlendirmeye yardımcı olur. Bu değişimi, Microsoft 365'teki kişisel üretkenlik asistanınız Cortana aracılığıyla etkinleştirdiğimiz kişiselleştirilmiş deneyimlerde görebilirsiniz. Cortana, gününüzün zirvesinde kalmanıza, zamandan tasarruf yapmanıza ve en iyi işinizi yapmanıza yardımcı olur.

Bugün Microsoft, Windows 10'da Microsoft 365'teki asistanınızdan daha fazla yardım sağlayacak güncellenmiş bir Cortana deneyimini duyuruyor. Cortana'nın evriminin bir sonraki adımı, bu bahar gelecek olan Windows 10'un en son sürümüne ücretsiz bir güncelleme olarak gelişmiş, sorunsuz kişisel üretkenlik yardımı getirecek.

Bu güncelleştirilmiş Cortana deneyimi sayesinde, Microsoft 365 aracılığıyla sunulan ve Office 365 hizmetlerinin gizlilik, güvenlik ve uyumluluk vaatleri tarafından desteklenen yeni Cortana hizmetlerini Kullanıma Sunacağız. Verilerinizi ve gizliliğinizi korumak en yüksek önceliğimizdir ve verileriniz üzerinde kontrol size bilgi veririz.

Cortana'nın yeni yetenekleri daha az çabayla daha fazlasını başarmanıza yardımcı olur

Windows 10'a gelecek güncelleme, üretkenliğe vurgu yaparak yeni bir Cortana deneyimine erişim içerecek ve Microsoft 365'te istediğiniz bilgileri hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak. Windows 10'daki yeni Cortana deneyimi, sesinizi veya klavyenizi kullanarak Cortana ile etkileşim kurmanızı sağlayan sohbet tabanlı bir kullanıcı arabirimine sahiptir.

cortana, İngilizce (ABD) kullanıcıları için takviminizin en üstünde kalarak ve toplantı içgörüleriyle ilgili önemli olan şeylere odaklanarak programınızı ve görevlerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacaktır. Kişileri veya dosyaları bulmak için istekler konuşabilir veya yazabilir veya hızlı bir şekilde e-posta oluşturabilir veya sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, Microsoft Yapılacaklar'da takviminizi kolayca denetleyebilir, anımsatıcı ayarlayabilir veya listelerinize ekleyebilirsiniz:

"Takvimimde sırada ne var?"

"Hatırlat da her Cuma saat 14:00'te 'haftalık rapor'u göndereyim."

"Görev listeme 'durum raporu' ekle."

Cortana, Bing'den yanıt almanıza, alarmları ve zamanlayıcıları ayarlamanıza, uygulamaları açmanıza, ayarları ayarlamanıza veya iş arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşabileceğiniz bir şaka yapmanıza yardımcı olmaya devam edecektir.

Amerika Birleşik Devletleri dışında, Cortana deneyiminin Windows 10'daki ilk sürümü, Bing'den gelen yanıtları ve Cortana ile sohbet etme yeteneğini içerecektir. Gelecekte daha fazla üretkenlik tabanlı yeteneklerle uluslararası deneyimimizi geliştirmeyi planlıyoruz.

Cortana için ek değişiklikler

Cortana'nın Microsoft 365'te kişisel üretkenlik asistanına dönüşmesinin bir parçası olarak, Cortana'nın windows 10'un en son sürümünde çalışma şekliyle ilgili bazı değişiklikler göreceksiniz. Cortana'yı kullanmadan önce iş veya okul hesabınızla veya Microsoft hesabınızla güvenli bir şekilde oturum açmanız için Cortana'ya erişimi sıkılaştırdık ve müzik, bağlı ev ve üçüncü taraf becerileri gibi bazı tüketici becerileri artık Windows 10'daki güncellenmiş Cortana deneyiminde kullanılamayacak. Cortana'nın size yardımcı olduğu yerde de bazı değişiklikler yapıyoruz. Standart uygulamamızın bir parçası olarak, Windows'un hizmet sonu tarihlerine ulaşan eski sürümlerinde Cortana desteğini sonlandırıyoruz. Cortana'yı kullanmaya devam etmek için müşterilerin cihazlarını Windows 10'un en son sürümüne güncellemelerini öneririz. Nisan ayı sonuna kadar Android'deki Microsoft Launcher'daki Cortana hizmetlerini de kapatacağız.

Cortana'daki bu güncellemelerin işleri takip etmenize, zamandan tasarruf etmenize ve en iyi işinizi yapmanıza nasıl yardımcı olacağı konusunda heyecanlıyız. Microsoft 365'te Cortana'da yenilik yapmaya devam ederken, önümüzdeki aylarda daha fazla iyileştirme paylaşmayı planlıyoruz.

28.10.2021

Diğer Haberler