Yakınsama 2015: büyük veri, küçük desenler, daha iyi iş — Hafta Sonu Okuma: 20 Mart Sürümü

Bu hafta nereden başlanıp başlanayım? Microsoft'un bu yıl Atlanta'da düzenlenen yıllık Convergence iş topluluğu zirvesinde bu kadar çok şey olurken, bu haftanın baskısını neredeyse "Convergence CliffsNotes" olarak adlandırabiliriz. Hadi başlayalım.

Microsoft İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella,pazartesi günü, işletmelerin trendleri tahmin etmeye ve müşterilerini daha iyi anlamaya yardımcı olmak için verilerinasıl kullanabileceklerini vurgulayan bir açılış konuşması ile başladı, bu da ürün ve hizmetlerine daha fazla talebin yanı sıra müşteri sadakatinin artmasınaneden olabilir. "Büyük veri dünyasında, küçük kalıplar önemlidir." dedi.

WR_1

Ayrıca Pazartesi günü Convergence'daMicrosoft, Nesnelerin İnterneti için bulut tabanlı bir araç olan Azure IoT Suite'i ve "şu anda mümkün olanın sınırlarını zorlayan" diğer araçları tanıttı, Microsoft Kuzey Amerika başkanı Judson Althoff, Resmi Microsoft Blog. Buna ek olarak, Power BI ve Office Delve küresel olarak kullanıma saılıyor ve Microsoft, Pazartesi günü açıklanan teknik bir önizleme ile Skype Kurumsalaracılığıyla iş işbirliğini yepyeni bir seviyeye taşıyor.

Müşterilerimize ürünlere sadece deneme sürümü değil, ücretsiz bir sürüm vererek ürünlere aşık olma şansı vermek. Bu, Microsoft genel müdür yardımcısı ve pazarlama müdürü Chris Capossela tarafından Convergence 2015'tebir açılış konuşmasında paylaşılan şirketin pazarlama stratejisini dönüştürmek için altı stratejiden biriydi. Microsoft'un son 18 aydaki pazarlama dönüşümü için diğer önemli, temel temalar? Ürünlere pazarlama oluşturmak; modern hikaye anlatımını kullanmak; dünyanın en iyi veri platformuna sahip olmak; reklam kampanyalarını değil, reklam platformlarını kullanmak; ve Microsoft'un markasının daha büyük bir rol oynadığını söyleyen Capossela, "Microsoft'un markasının daha büyük bir rol oynadığını"söyledi.

WR_2

Büyük hikaye anlatımından bahsetmişken,Microsoft Haber Merkezi'nden Athima Chansanchai, bu hafta işletmelerin daha iyi olmak için Microsoft teknolojisini nasıl kullandıklarınadair gerçek dünya örneklerini özetleyen birkaç müthiş parça kaleme aldı. Büyük kutu devi Lowe, accuWeather'ın ayrıntılı tahminini kullanarak kamyonlarını bu kışın zorlu koşullarından önce çıkardı ve mağazalarına çok ihtiyaç duyulan ev takviye malzemeleri aldı. Lowe's, AccuWeather'ın görev açısından kritik kurumsal çözümleriyönlendirmek için Microsoft Cloud'u kullanan müşterilerinden biridir. Benzer şekilde, Los Angeles merkezli WASH Multifamily Laundry Systems, şirketin performansını ölçmek içinMicrosoft Dynamics 'i kullanır. Dynamics, parça envanterinin, etkin servis çağrılarının, koleksiyonların ve diğer günlük işlemlerin, bir yöneticiden bir servis teknolojisine kadar herkesin işlerini daha iyi yapmak için çekebileceğitek bir sistemde beslenmesine izin verir.

WR_3

Aslında, bu hafta Atlanta'daki tüm heyecanın ötesinde birkaç not daha vardı. İşletim Sistemleri grubunun Microsoft başkan yardımcısı Terry Myerson, Çarşamba günü Çin'deki Windows Donanım Ekosistemi Topluluğu (WinHEC) zirvesinde yaptığı açıklamada, Windows 10'un bu yaz dünya çapında 190 ülkede ve 111 dilde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

YouTube Videosu

Ayrıca bu hafta, Microsoft Lumia tanıttı 430 Çift SIM, en uygun fiyatlı Lumia telefonu, Perşembe, akıllı telefon sahipliğini dünya çapında daha fazla insan için gerçeğe dönüştürdü. Tahmini perakende satış fiyatı 70 $ olan telefon, Windows 10'a yükseltebilecek en son Windows Phone 8.1 yazılımıyla üretilmiştir ve Microsoft Office, Skype ve OneDrive ile önceden yüklenmiş olarak gelir.

WR_4

Uygulama haberlerinde, dijital çizgi romanları 360 derece panoramik manzaraya sahip etkileşimli deneyimlere dönüştüren ücretsiz çizgi roman okuyucu Madefire artık Windows Phone'da. Xbox Music uygulaması artık Windows Phone,PC ve tabletinizde OneDrive'a kaydettiğiniz müzikleri ve çalma listelerini dinlemenizi sağlar. Ya da başkalarının şarkılarını dinlemeyi ve bunu yaparken ünlü olma fırsatı için savaşmakistiyorsanız, NBC'nin The Voice yarışmacılarına oy verin ve sonuçları gerçek zamanlı olarak görün Ses Resmi Uygulaması , şimdi Windows Phone'damevcut.

WR_5

Bu hafta küresel maceramızda microsoft Instagram sayfasında#DoMore insanları bulmak yoga yoluyla hayatları dönüştüren ve başkalarını güçlendirmek için mumlar yapan Gisele Agnewile tanıştık.

DoMore_GiseleA

Hafta Sonu Okuması'nın bu baskısının size oraya çıkmanız ve harika şeyler yapmanız için ilham verdiğine umuyoruz. Haftaya görüşürüz.

Tarafından gönderildi Aimee Riordan
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler