Xbox One satışları en iyi 3 milyon

Xbox strateji ve pazarlamadan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, Pazartesi günü bir Xbox Wire gönderisinde müşterilere "destansı bir 2013" için teşekkür etti. Mehdi, "2013, oyuncular, eğlence hayranları, sektörümüz ve Xbox için inanılmaz bir yıldı." dedi. "Xbox One ile Xbox için en destansı lansmanı tüm önlemlerle gördük. Sadakatiniz için alçakgönüllü ve minnettarız ve Xbox'ta zevk alan milyonlarca saatlik oyun ve eğlenceden memnunuz."

2013 yılı bitmeden önce 13 ülkede tüketicilere üç milyondan fazla Xbox One konsolu satıldığını kaydetti. "Xbox One'ın Xbox için rekor bir hızda satış yaptığı inanılmazdı ve Xbox One'ın Kasım ayındaki lansman ayımızda ABD'de en hızlı satan konsol haline geldiğini görmekten onur duyuyoruz."

Xbox One'a olan talebin güçlü olduğunu, dünya çapındaki çoğu perakendecide tatillerde tükendiğini belirten Mehdi, Microsoft'un perakendecilere mümkün olan en hızlı şekilde ek konsollar sunmak için çok çalışmaya devam ettiğini söyledi.

"Taraftarlarımızdan gelen tepki takımımız için akıllara durgunluk veriyordu", dedi. "Heyecanınızı, enerjinizi ve oyun saatlerinizi gördükçe, sizin için harika işler yapmak için ilham almaya devam ediyoruz. İster 'Forza Motorsport 5'te Prag sokaklarında yarışıyor olun, ister 'Dead Rising 3'te zombi yıkımı için çılgın silahlar yaratın, 'Ryse: Roma'nın Oğlu'nda Gladyatör modunda Kolezyum'u keşfedin, çocuklarınızın 'Zoo Tycoon'da kendi kişisel hayvanat bahçelerini oluşturmalarına yardımcı olun veya destansı çok oyunculu savaşların tadını çıkarın, Xbox One'da eğlenmenizi seviyoruz."

Yıl sonu numaraları, müşterilerin Xbox One'ı milyonlarca saatlik canlı TV'nin izlendiklerine ve milyonlarca saatlik uygulama eğlencelerinin keyfini çıkardıkları hepsi bir arada bir eğlence sistemi olarak kullandıklarını da gösteriyor.

Mehdi, Microsoft'un Xbox One'ı dünyanın dört bir yanındaki daha fazla pazarda hayranlarıyla buluşturdukça önümüzdeki yılın daha fazla heyecan vaat ettiğini söyledi. "Titanfall", "Watch Dogs", "Project Spark", "Sunset Overdrive", "Tom Clancy's The Division", "The Witcher 3: Wild Hunt", "Destiny", "Plants vs. Zombies: Garden Warfare" ve "The Elder Scrolls Online" gibi daha birçok harika oyun yolda.

Daha fazlası için, Mehdi'nin Xbox Wire'dakigönderisine gidin.

01.11.2021

Diğer Haberler