Xbox Music artık iOS ve Android'de ve Web'de ücretsiz akışta kullanılabilir

 

Pazar günü Microsoft, iOS ve Android cihazlarda Xbox Music hizmetinin yanı sıra dünya çapında Web üzerinden Xbox Music'te ücretsiz akış başlattı. Lansman, artık çok daha fazla kişinin tabletinize, PC'nize, telefonunuza ve TV'nize müzik deneyimlerini entegre eden tek bir hizmet tarafından desteklenen 30 milyon şarkılık bir küresel kataloğa erişebileceği anlamına geliyor. Sevdiğin tüm müzikler, istediğin her şekilde.

Xbox Music genel müdürü Jerry Johnson, "Xbox Music şimdi, windows 8, Xbox, Windows Phone ve şimdi iOS, Android ve Web arasındaki müzik deneyimlerine her zamankinden daha fazla güç katıyor" diyor. "Xbox One'ın 22 Kasım'ı piyasaya sürdüğü yılın en çok beklenen tüketici ürününde sanatçıları hayranlarıyla buluşturmak için de heyecanlıyız."

8 Eylül'den itibaren Xbox Music Pass'iniz müzik kataloğunu iOS ve Android cihazlara getirir. Artık tablet, PC, telefon ve Xbox konsolunuzda aylık 9,99 $ veya yılda 99,99 $ karşılığında oynatma ile istediğiniz şarkı ve sanatçılara istediğiniz zaman sınırsız erişim elde edebilirsiniz. Xbox'ınızda koleksiyonunuza bir şarkı eklerseniz, bu şarkıyı hareket sırasında veya ofiste iOS, Android veya Windows 8 cihazınızda da bu şarkıya sahip olursunuz. Xbox Music Pass ayrıca Xbox 360'ınızdaki on binlerce müzik videosuna sınırsız erişimin kilidini açar.

Web'de ücretsiz akışın eklenmesiyle, http://music.xbox.com'deki Xbox Music Web oynatıcıda veya tüm Windows 8 tablet ve bilgisayarlardaki Xbox Music uygulaması aracılığıyla dünya çapında 30 milyon şarkıya isteğe bağlı erişimin keyfini çıkarabilirsiniz. Şarkılar hiçbir ücret ödemeden anında yayınlanabilir ve sınırsız sayıda çalma listesi oluşturabilirsiniz. (Tüm ayrıntılar için basın açıklamasına bakın.)

İleriye dönük olarak, Xbox Music önümüzdeki aylarda büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Microsoft, koleksiyonunuzu kişiselleştirmenin, yeni sık kullanılanları keşfetmenin ve en sevdiğiniz sanatçılara dayalı anında karışımlar başlatarak nihai çalma listeleri oluşturmanın hızlı ve dinamik bir yolu olan Radyo'yu ücretsiz Web oynatıcıya ekleyecek. Sınırsız atlama ve önerilen müzik akışının tamamı ile Radyo, İnternet radyo deneyiminizi kontrol altına alacaktır.

Buna ek olarak, Xbox Music bu sonbaharda beklenen yeni Web Çalma Listesi aracını eklediğinde Windows 8'de büyüyecek. Araç, belirli bir Web sayfasında bulunan tüm sanatçıları ve müzikleri tarar ve tüm bu müziklerin özel bir çalma listesini oluşturur. En sevdiğiniz radyo istasyonunun Web sayfasını veya yaklaşan bir müzik festivalini ve bu Web sayfasındaki tüm grupları ve şarkıları düşünün. Web Çalma Listesi tüm bu müzikleri tanımlayacak ve bir düğmeye dokunarak Xbox Music içinde anında özel bir çalma listesi oluşturacaktır. Windows 8.1 ile birlikte Web Çalma Listesi 17 Ekim'de yayınlanacaktır.

Önümüzdeki aylarda, iOS ve Android platformları için ek güncellemeler de sunulacak ve müziğinizi İnternet veya veri bağlantısı olmadan oynatmak için cihazınıza kaydetmenizi sağlayan çevrimdışı mod da dahil olmak üzere sunulacaktır.

Daha fazla bilgi için basın bülteniniokuyun , Xbox Wire blog gönderisi ve Windows Deneyimi blog gönderisi.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Steve Clarke
Microsoft Haber Merkezi Personeli


 

04.11.2021

Diğer Haberler