Alışveriş Sepetim

Xbox: İşte Eğlence

Yavaş ve hızlı değişimi gösteren bir metafor arayışında, haşlanmış kurbağayı aşmak zor. Birini biliyorsunuz - sıcak suya bir kurbağa bırakın ve atlar; soğuk suya koyun ve ocağa koyun ve kurbağa orada oturup pişirecektir. Atlantik yazarı ve bir zamanlar Microsoft çalışanı James Fallows, metaforun en kapsamlı çürütmesine sahiptir, ancak bu, aksi takdirde saygın yayınlarda bile görünmeye devam ettiği memin gücüdür.

Benim için yukarıdakiler, özellikle dönüşüm zaman aldığında (ısıyı yavaşça açmak olarak da bilinir) bir dönüşümü tanımanın ne kadar zor olabileceğini mükemmel bir şekilde göstermektedir. Örnek olay: Xbox ve eğlence. Microsoft'ta son 10 yıldır Xbox hakkında nasıl düşündüğümüzü anlıyoruz ve önümüzdeki hafta E3'te ne kadar ilerlediğimizi görme şansına sahip olacaksınız.

Rakamlara bakalım ve sonra ne anlama geldiklerini ve geleceğin neler getireceğine bir göz atalım. Yeni başlayanlar için, 53 milyondan fazla Xbox 360 konsolu sattık ve Xbox son bir yılda en çok satan konsol oldu. 30 milyondan fazla Xbox LIVE üyesi var. Ve bugüne kadar 10 milyondan fazla Kinect sattı. Bunlar, yakın zamana kadar öncelikle hardcore oyuncular tarafından satın alınan bir cihaz için oldukça büyük sayılar. Ama son birkaç yılda ilginç bir şey oldu. İnsanlar hala bir ton video oyunuoynarken , tüm Xbox etkinliklerinin yüzde 40'ı artık oyun dışı. Başka bir dey: Xbox başına ayda ortalama 30 saat video tüketimi görüyoruz, bu sayı hızla artıyor. Ve insanlar daha fazlasını bekliyor - daha fazla seçenek, daha fazla oyun, daha fazla video, daha fazla eğlence.

İşte kişisel bir örnek: Kızım film izlerken Xbox ile konuşuyor ve sadece dediğini yapacağını varsayıyor. Kinect'in büyüsü sayesinde, Xbox bunu yapıyor. Onun için ve onun gibi milyonlarca insan için Xbox, oyunlara, müziklere, filmlere ve TV şovlarına açılan kapıdır - kısacası eğlencenin merkezidir.

Ve bu Microsoft için de geçerlidir. Basitçe söylemek gerekirse, Xbox = eğlence ve eğlence stratejimizin temelini hazırlar. Dünyanın dört bir yanında Xbox, evdeki en büyük ekran aracılığıyla diğer tüm aygıtlardan daha fazla kişiyi çevrimiçi içeriğe ve topluluklara bağlar. Ve konsol geliştikçe, giderek daha fazla deneyim eklerken özüne sadık kaldı. Bugün, dünyada daha iyi bir oyun deneyimi yok. Sürükleyici oyunlar, spor oyunları, denetleyici olduğunuz oyunlar, arkadaşlarınızla konuştuğunuz oyunlar, konsolla konuştuğunuz oyunlar, sizi forma sokan, güldüren, fotoğraf çekmenizi ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayan oyunlar. Windows 7 bilgisayarınıza ve Windows Phone 7'nize uzanan oyunlar... ve tabii ki, gelecek diğer cihazlar...

Xbox için vizyon basittir: İstediğiniz tüm eğlence. Değer verdiğin insanlarla. Kolaylaştı. Bu yüzden ESPN, Netflix ve Hulu ile ortaklıklara yatırım yaptığımızı gördünüz. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları, arkadaşları ve aileleri birbirine bağlayan Xbox LIVE deneyimine doğrudan sosyal olarak katıldık. Bu nedenle Xbox'ın bu yıl bir eğlence markası olarak daha fazla pazarlendiğini göreceksiniz. İşte bu yüzden eğlence deneyimini çok daha kolay ve eğlenceli hale getirmek için Doğal Kullanıcı Arayüzü teknolojilerine (konuşma, dokunma, jestler) bu kadar yatırım yapıyoruz. Kinect ile NUI'yi milyonlarca insan için gerçek yaptık ve mümkün olanın yüzeyini çizmeye başladık.

Önümüzdeki Pazartesi Los Angeles'taki E3'te, Xbox ev eğlence tenceresi Spike TV, Xbox.com veya Microsoft Haber Merkezi'ndecanlı olarak görüntülenebileceğiniz 90 dakikalık bir etkinlik sırasında kaynayacak. Akıllara durgunluk veren oyun deneyimleri sunmaya devam ediyoruz ve yepyeni bir ev eğlencesi çağının sıcaklığını arttırıyoruz.

Tarafından gönderildi Frank
X. Shaw 
Kurumsal Başkan Yardımcısı, Kurumsal İletişim, Microsoft

04.11.2021

Diğer Haberler