Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Workplace Analytics'i tanıtma, empatiyi öğretmek için Skype'ı kullanma, sağlıkta teknolojiyi keşfetme — Hafta Sonu Okuma: 7 Temmuz baskısı

ABD tatili nedeniyle kısaltılmış bir hafta olabilir, ancak Microsoft'ta hala adil bir miktar vardı. Haftanın en iyi haberlerini yayınlayabileceğimiz Hafta Sonu Okuması'nın bu baskısı için bize katılın.

Prototip sivrisinek tuzakları ile Microsoft araştırmacısı Ethan Jackson
Prototip sivrisinek tuzakları ile Microsoft araştırmacısı Ethan Jackson.

 

Sağlıktan daha önemli birkaç konu vardır. İkinci .futurepodcast'inde,dikkatli bir cyborgdan sivrisinek kanıyla hastalık salgınlarını tahmin eden araştırmacılara kadar sağlık verilerini toplamanın ve analiz etmenin yeni sınırlarını keşfedenlerle tanışın.

Geçen hafta piyasaya çıkan podcast, geleceği gerçekleştirmeyi, yarının teknolojisini bugünden keşfetmeyi ve gelecek nesilleri nasıl etkileyeceğini araştıran yeni bir Microsoft serisi.

Üretkenliği, iş gücü etkinliğini ve çalışan katılımını artırmakiçin kullanılabilecek davranışsal içgörüler sağlayan güçlü yeni bir araç olan Microsoft Workplace Analyticskullanıma sunuldu.

Workplace Analytics, kuruluşların nasıl işbirliği yaptığına ve zaman geçirdiğine ışık tutmak için Office 365 e-posta ve takvim meta verilerinden yararlanarak verileri bir kuruluşta neler olup olduğunu anlamak için kullanılabilecek bir dizi davranışsal ölçüme dönüştürer. Müşteriler, satış verimliliğini artırmak, yönetici etkinliğini artırmak ve çalışanların toplantılara seyahat süresini azaltmak için çözümü çeşitli şekillerde kullanıyor.

Öğretmenler Koen Timmers ve Tammy Dunbar tarafından geliştirilen İnsan Farklılıkları projesi, öğrencilere empati ve küresel anlayışı öğretmek içinSınıfta Skype'ı kullanıyor. Program, öğrencilerin bağlantılar kurmalarına, cinsiyet eşitsizliğini keşfetmelerine ve diğer kültürler hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olur.

Timmers gibi Skype Master Teacher ve Microsoft Innovative Educator Expert olan Dunbar, "Dünyadaki diğer kişilerle bağlantı kurduğunuzda, bu bağ sadece arkadaşlık değil, empati ve şefkat de yaratıyor", diyor.

Anime Month, türün hayranlarının 31 Temmuz'akadar TV, film ve oyunlarda büyük tasarruflar bulabileceği ve ödüller kazanabileceği Windows Mağazası'na geri döndü.

Ayrıca "Dragon Ball Z", "Fairy Tail" ve "Yu Yu Hakusho"nun ilk sezonlarını Microsoft Movies & TV'de tüm ay ücretsiz olarak izleyebilirler. Ayrıca, Twitter ve Facebook'takiWindows Mağazası'nda sıcak, yeni ve trend olanlara ayak uydurun.

Weekend Reading için bize katıldığınız için çok teşekkür ederim. Haftanın önemli anlarını bir kez daha toplamak için önümüzdeki Cuma günü göz kulak olun.

Thomas Kohnstamm
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.