p

Windows Yönetim Merkezi Önizleme 1908

Merhaba Windows Insider'lar,
Windows Yönetim Merkezi yolculuğunda güncel kaldığınız için teşekkürler! Bu sürümdeki görsel değişiklikleri, bağlantı ekleme deneyimine yeni, zengin bir giriş sayfası da dahil olmak üzere Windows Yönetim Merkezi kullanıcı arabiriminde küçük stil güncelleştirmeleri olarak görmeye başlayacaksınız:
Diğer değişiklikler şunlardır:
Yenİ ARAÇ! Packetmon: Packetmon, ağ yığını üzerinden ağ trafiğini filtrelenmiş, düzenlenmiş ve takip etmesi ve işlenmesi kolay bir günlükte yakalayıp görüntüleyerek sunucunuzu tanılamanıza olanak sağlayacak yeni bir özelliktir. Packetmon'un bu sürümü 19H1 ve 19H2 yapılarını destekler.
Daha sonraki sürümlerde, Windows Server 2019 desteklenecek, ağ yığını bileşenlerinin gerçek adları günlükte görüntülenecek, kullanıcılar günlüğe bileşenlere ve bırakılan paketlere göre filtreleyebilecek ve kullanıcılar gerektiğinde yakalamaları çözümlemek ve işlemek için yakalamaları kaydedebilecektir.
Yenİ ARAÇ! FlowLog Denetimi: Flowlog denetimi, Windows Server 2019'daki SDN güvenlik duvarı için yeni bir özelliktir. SDN güvenlik duvarını etkinleştirdiğinizde, günlüğe kaydetme etkinleştirilmiş SDN güvenlik duvarı kuralları (ACL) tarafından işlenen tüm akış kaydedilir. Bu günlükler tanılama için kullanılabilir veya daha sonra çözümleme için arşivlenebilir.
Windows Yönetim Merkezi'ndeki yeni "Flowlog Denetimi" uzantısıyla, analiz ve tanılama için SDN günlüklerini kolayca yönetebilir, arayabilir ve filtreleyebilirsiniz.
Günlük dosyalarını el ile arayarak akış günlüğü verileri hakkında içgörüler elde etmek zor olabilir. Bu uzantıda, günlüğü Azure Blob'a yükleyebilir, ardından en son akış günlüklerinizi görselleştirmek ve ağınızdaki trafik hakkında bilgi edinmek için Power BI'yi kullanabilirsiniz.
GÜNCELLENEN ARAÇ! Güvenlik: Güvenlik aracını uzantı akışından yükleyin veya güncelleştirin. Bu güncelleştirme, gerçek zamanlı Windows Defender korumasını değiştirme, hızlı tarama çalıştırma, tarama zamanlamanızı değiştirme, geçmişi görüntüleme ve varsayılan düzeltme eylemlerini düzenleme yeteneğiyle tam bir görsel yenileme özelliğine sahiptir.
Windows Yönetim Merkezi artık Yük Devretme Kümesi ve Azure İzleyici'ye Hiper Yakınsama Kümesi bağlantılarını devreye alabilir: Azure İzleyicisi'ni kümeniz için yapılandırmak üzere Ayarlar -> İzleme Uyarıları'na gidin. Ekleme işlemi, Azure'da günlük analizi çalışma alanının kurulmasına ve analiz, raporlama ve uyarı için olayları ve performans sayaçlarını toplamanıza yardımcı olmak için kümenizdeki her sunucuya uygun yerel aracıların yüklenmesine yardımcı olur.
Windows Yönetim Merkezi uzantısı geliştiricileri: Başlangıçta sunucu eklemek için uygulanan Active Directory araması artık yeniden kullanılabilir bir denetimdir - örneğe bağlantı: https://localhost:6516/devguide/tools/active-directory-search-control
HTTPS üzerinden WinRM: HTTPS üzerinden WinRM'yi (bağlantı noktası 5986) desteklemek en önemli kullanıcı isteğidir. Windows Yönetim Merkezi'nin bu sürümünden başlayarak, yönetilen düğümlerinize bağlantı yöntemi olarak HTTPS üzerinden WinRM'yi (bağlantı noktası 5986) seçme seçeneğiniz olacaktır.

Bilinen sorunlar

  • Azure İzleyici ekleme – "Farklı yönet" kimlik bilgilerini kullanarak bir sunucuyu veya kümeyi yönetiyorsanız, ekleme başarısız olabilir.
  • Ağ – Bir Azure Ağ Bağdaştırıcısı yapılandırdıysanız, Microsoft Azure Sanal Ağ Ağ Geçidi Adresi altındaki değer köprü olarak biçimlendirilir, ancak geçersiz bir adrese yol açar. [20420185]
  • Chrome kullanıcıları yükseltmeden sonra WAC'den 403 Yasak yanıtı görebilir. Geçici çözüm* açık krom sekmelerini kapatmaktır (çalışan krom.exe işlem olmadığından emin olun). Kromu yeniden başlattıktan sonra, her şey normal şekilde çalışacaktır. Bunu açıkça belirten bir hata mesajımız var, ancak yükseltme sırasında birden fazla windows yönetim merkezi sekmesi açık olan chrome kullanıcıları mesajı görmeyecek.

Nasıl İndirilir

Registered Insiders, Windows Admin Center Preview 1908'i doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasından, Ek İndirmeler açılır menüsü altında indirebilir. Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız, Windows Insiders for Business portalında Windows Server'ı Kullanmaya Başlama'ya bakın.

Geri bildirimlerinize değer veriyoruz!

Sık yayın döngüsünün en önemli parçası, neyin çalıştığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini duymaktır, bu nedenle geri bildirimlerinize son derece değer verir. UserVoice aracılığıyla bize geri bildirim gönderin. Ayrıca, iş birliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan öğrenmek için Microsoft Teknoloji Toplulukları forumundaki Windows Yönetim Merkezi alanını ziyaret etmenizi de teşvik ediyoruz.

Kullanım Koşulları

Windows Server Insider programı aracılığıyla kullanabileceğiniz tüm yayın öncesi yazılımlar Insider Kullanım Koşullarına tabidir.
Teşekkürler,

Dona ve Brandon.

 

28.10.2021

Diğer Haberler