Alışveriş Sepetim

Windows Yönetici Merkezi Önizlemesi 1907

Merhaba Windows İçerdekiler! Windows Admin Center yolculuğunda güncel kaldığınız için teşekkür ederiz! Bu sürüm, Windows Admin Center platformuna yönelik düzeltmeler ve iyileştirmeler ile en sevdiğiniz araç ve deneyimlerden bazılarında yinelenen bazı güncellemeler içerir.
Azure maliyet tahminleri – Windows Admin Center içindeki Azure hibrit tümleştirmeleri, artık bu hizmetin kullanıma sunulduğunda tahmini maliyetini keşfetmek ve anlamak için Azure'a bir köprü içerir.
Performans Profili güncellemeleri – 1906'da tanıtılan yeni bir özellik olan Performans Profili (ağ geçidi ayarlarında bulunur) artık içe ve dışa aktarma özelliklerini içerir.
Sanal makineyi içe aktar – Sanal makine adının zaten var olduğunu tespit edersek, içe aktarma işlemi sırasında artık sanal makineleri kolayca yeniden adlandırabilirsiniz.
Kümeler için VM etiketi desteği – v1906'daki Hyper-V sunucuları için VM etiketi desteğine ek olarak, artık Yük Devretme ve HCI kümeleri için etiketler ekleyebilir/düzenleyebilirsiniz.
Bekleyen yeniden başlatma başlığı – Windows Admin Center artık, Genel Bakış aracında, yönetilen sunucuda/bilgisayarda bir yeniden başlatmanın beklendiğini bildiren bir başlık içerir.

Bilinen Sorunlar

  • Ağ – Bir Azure Ağ Bağdaştırıcısı yapılandırdıysanız, Microsoft Azure Sanal Ağ Geçidi Adresi altındaki değer bir köprü olarak biçimlendirilir ancak geçersiz bir adrese yol açar.
  • Chrome kullanıcıları, yükseltme işleminden sonra WAC'den 403 Yasaklı yanıt görebilir. Çözüm, *tüm* açık krom sekmelerini kapatmaktır (çalışan hiçbir chrome.exe işlemi olmadığından emin olun). Chrome'u yeniden başlattıktan sonra her şey normal şekilde çalışacaktır. Bunu netleştiren bir hata mesajımız var, ancak yükseltme sırasında birden fazla pencere yönetici merkezi sekmesi açık olan krom kullanıcıları mesajı görmez.
  • Performans Profili – Tek bir masaüstünde birden çok Windows Admin Center örneği çalışırken Performans Profilinin kapatılamadığı bilinen bir sorun vardır. Performans Profilini kapatmak için Windows Admin Center ile yalnızca bir örneğin (tarayıcı penceresi) açık olduğundan emin olun. Bu, bir sonraki sürümde düzeltilecektir.

Nasıl indirilir

Kayıtlı Insider'lar , Windows Admin Center Preview 1907'yi doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasından Ek İndirmeler açılır menüsünden indirebilir . Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız , Windows Insiders for Business portalında Windows Server'a Başlarken bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Sık yayınlama döngüsünün en önemli kısmı, neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini duymaktır, bu nedenle geri bildiriminiz son derece değerlidir. UserVoice aracılığıyla bize geri bildirim gönderin . Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Yönetici Merkezi alanını ziyaret etmenizi öneririz .
 

16.08.2021

Diğer Haberler