Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows Topluluk Araç Seti v7.0 Duyurusu

Windows Topluluk Araç Seti'ni aylarca çok sayıda iyileştirme ve özellik ile canlendirdikten sonra; 7.0 sürümünün bugün kullanıma sunulduğunu duyurmaktan mutluluk duyarız! Geliştirici topluluğumuzun desteği ve katkıları ile tekrar mümkün oldu. ?? 
Araç Seti'ne yeniyseniz, Windows Topluluğu Araç Seti yardımcılar, uzantılar ve özel denetimler topluluğudur. Windows 10 için UWP ve .NET uygulamaları oluşturmak için ortak geliştirici görevlerini basitleştirir ve gösterir. Araç seti .NET Foundation'ın bir parçasıdır. Bir projeye başlamadan önce Toolkit bileşenlerini keşfetmek ve denemek içinÖrnek Uygulama oyun alanımızı indirebilirsiniz.  
Bu yeni güncelleştirme, hem .NET hem de UWP için Tost Bildirimi yardımcılarını kullanımı daha kolay olan yepyeni bir .NET Standart MVVM kitaplığı, C# ve XAML için tamamen yenilenmiş bir kompozisyon Animasyon sistemi, yeni denetimler ve daha fazlasını içerir! !! 
Bu, Toolkit'i gelecek için optimize etmeye ve düzene sokmaya başladığımız en büyük Toolkit sürümlerinden biridir. Bununla birlikte, hem temel yapısı hem de kod sözleşmeleri etrafında dikkat etmek için birçok son değişiklik içerir. Lütfen sürüm notlarımızı buradan okuduğunuzdaneminolun, aşağıda bazı üst düzey genel bakışlar verilmiştir. 
Çok çeşitli özellikler içerdiğinden, bu sürümde herkes için bir şey olmalıdır; Windows 10'da .NET ve UWP uygulamaları oluşturmak için bunlardan keyif alacağınızı umuyoruz. 
Bu değişikliklerin ve yeni özelliklerin daha fazla ayrıntıya aşağıdan bakın. 

Yeni Paket Yapısı ve Son Değişiklikler ??  

Toolkit'te birçok paketi yeniden düzenleme yaptık. Bu, yalnızca az sayıda bileşen gerektiğinde tüm paket için ekstra bağımlılıkların çekilmesini azaltmaya yardımcı olmak içindi. Bu, Toolkit'in ortak senaryolardaki uygulama boyutu ayak izi etkisini% 80-90 oranında azaltmamıza izin sağladı. 
Araç Seti'nde yeniyseniz veya yeni bir uygulama oluşturuyorsanız, bu bölümü atlayabilir ve aşağıdaki yeni özelliklerimize atlayabilirsiniz!  
Yaptığımız yeniden düzenleme en çok Animasyonlar ve Kontroller paketlerini etkiledi. En etkili değişikliklerin öne çıkan özellikleri aşağıdadır, ancak tüm ayrıntılar için sürüm notlarımıza bakın.
 • Animasyon paketi artık yalnızca C# ve XAML animasyonlarını doğrudan desteklemek için daha hafiftir. 
 • Davranışlar başvurusunu, çeşitli yeni Davranışlar ve Animasyonlara yeni kancalar içeren yeni bir Microsoft.Toolkit.Uwp.UI.Behaviors paketine ayırdık. 
 • Animasyonlar paketindeki efektler artık Microsoft.Toolkit.Uwp.UI.Media paketinde yapılan ve animasyon desteğinin yanı sıra öğelere doğrudan efekt eklemeye olanak sağlayan geliştirmelerle desteklenmektedir. 
 • Controls paketi artık çeşitli alt paketler içeren bir meta pakettir.  
 • Bir ana pakete sahip olmak yükseltmeyi basit hale getirmelidir. 
 • DataGrid ve ItemsRepeater Düzenleri gibi ek denetimler de artık varsayılan olarak, Araç Seti'nin başlarken sunduğu tüm öğelere erişmenizi sağlayacaktır. 
 • Kontrol paketi artık WinUI 2.5'e bağlıdır, bu da ileriye doğru hareket eden daha tutarlı kontrol stili sağlamamıza ve platformun sunduğu en son düzeltmelerden ve özelliklerden yararlanmamıza yardımcı olacaktır. 
 • Bir uygulama oluşturduktan sonra, artık şemsiye Kontrol paketini kaldırarak ve yalnızca ihtiyacınız olan kontrollere sahip paketleri dahil ederek optimize edebilirsiniz. 
 • Tüm Uzantılar, nereden geldiklerini keşfetmelerini, kullanmalarını ve anlamalarını kolaylaştırmak için her paket için kök ad alanına taşınmıştır. 
 • Çoğu geçiş için bir ad alanı/xmlns değişikliği gerektirmelidir. 
 • Not: Platform kılavuzuna göre Dispatcher kullanımından DispatcherQueue'ye geçiş yapmanızı öneririz. Bu, XAML Adaları ve WinUI 3 içindeki bileşenlerin kullanımına izin verir. 
 • Guard ve ThrowHelper API'leri yeni bir Microsoft.Toolkit.Diagnostics paketine taşındı. 
 • Ertelenmiş Olay yardımcıları .NET Standard uyumlu oldukları için Microsoft.Toolkit'e taşındılar; Microsoft.Toolkit.Uwp 'da yalnızca UWP'ye özgü olay uzantıları kaldı. 
 • Toolkit'in UWP bileşenlerinin minimum platform sürümü, koşullu XAML kod tepe yükümüzün çoğunu kaldırmak ve Windows 10'un mevcut uzun vadeli hizmet sürümüne uydurmak için 1809 'dur (17763). 
 • Gelecekte bakım ve iyileştirmeleri kolaylaştırmak için Gaze bileşen kodumuzu C# 'ye geçirdik. 
 • Kullanılmasa bile büyük bir uygulama ayak izi yükü ekleyen Microsoft.Toolkit.Uwp'den varsayılan Json Seri hale getirici bağımlılığını kaldırdık.  
 • Not: Karmaşık türleri depolayan mevcut bir 6.1 uygulamasını yükseltiyorsanız, mevcut bir veri deposunu yükseltmeyi veya mevcut uygulamanızla uyumluluğu korumak için bir Newtonsoft.Json serileştirici belirtmeyi test ettiğinizden emin olmak istersiniz. 
 • Ancak, artık uygulama geliştiricisinin, verileri ön/ arka ucunun diğer yönleriyle paylaşmaları gerektiğinde, bunun yerine hangi serileştiriciyi kullanmak istediklerini belirtmesine izin veririz.  
 • Özel bir seri hale getirici ve System.Text.Json, Newtonsoft.Json veya DataContractSerializer kullanma örnekleri hakkında daha fazla rehberlik için buraya bakın.  
Bu yolculuğun bir parçası olarak, toolkit'in kendi içindeki süreçlerimizi de iyileştirdik ve boru hattımıza daha sürekli entegrasyon testleri ekledik ve Araç Seti'ne nasıl katkıda bulunabileceğimize dair ayrıntılara sahip bir Vikimiz var! 

Karşınızda .NET için MVVM Araç Seti – ?? Sergio Pedri

Microsoft.Toolkit.Mvvm paketi modern, hızlı ve modüler bir MVVM kitaplığıdır. Aşağıdaki ilkeler etrafında inşa edilir: 
 • Platform ve Çalışma Zamanından Bağımsız .NET Standard 2.x ?? (ui framework agnostik) 
 • Teslim almak ve kullanmak kolaydır - Uygulama yapısı veya kodlama paradigmaları ('MVVM'ness dışında), yani esnek kullanım için katı gereksinimler yoktur. 
 • Alakart - Hangi bileşenlerin kullanılacağını seçme özgürlüğü. 
 • Başvuru Uygulaması - Yalın ve performant, .NET Base Class Library'de bulunan arabirimler için uygulamalar sağlar, ancak bunları doğrudan kullanmak için somut türlerden yoksundur. 
Paket ,NET Standard'ı hedefler, böylece herhangi bir uygulama platformunda kullanılabilir: UWP, WPF, Xamarin, Uno Platformve dahafazlası; ve herhangi bir çalışma zamanında: .NET Native, .NET Core, .NET Framework veya Mono. Hepsinde çalışır ve tüm durumlar için ortak bir API yüzeyi sağlar.  
Bu, özellikle birden çok UI çerçevesini hedeflemek isteyebilecek projeler için, temel Model ve ViewModel mantığını uygulamadan daha sonra soyutlamayı çok daha kolay hale getirir. 
Bu yeni kütüphane, Sergio Pedri tarafından yönlendirilen ve Laurent Bugnion'unMVVM Light'ı tarafından yapılan çalışmalardan esinlenen yaklaşık bir yıllık bir topluluk çalışması olmuştur. Windows Template Studio ekibi, tasarım desenleri paketine kitaplık için destek de getiriyor. Microsoft MVP'leri (Matt Lacey, James Croft, Nick Randolph, Diederik Krols ve Martin Zikmund) ve topluluğumuzla birlikte kütüphanenin temel senaryolarını burada yayınlanmadan önce geliştirmek, test etmek ve doğrulamak için çalıştık.  
MVVM Araç Setihakkında örnekleri ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.  

Win32 ve .NET 5 için Geliştirilmiş Bildirim Desteği 

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.