Alışveriş Sepetim

Windows Server vNext Insider Preview Build 18298 Duyurusu

erhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows Server vNext Yarı Yıllık Kanal sürümünün yeni bir Insider derlemesini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Ne var ne yok

  • Bu önizleme derlemesinde, Windows Kapsayıcıları için Tigera Calico kullanan Ağ İlkeleri için destek ekliyoruz. Windows için en yeni Tigera Calico bitleri Tigera Essentials'a dahildir - en son sürüme erişim için, [email protected] adresinden e-posta ile Tigera ile iletişime geçin.
  • 38 sunucu dil paketinin tam setini ilk kez Insider'lara sunuyoruz. Kullanım DISM veya LPKSETUP Windows Server çekirdek yüklemek emreder. Dil paketleri yalnızca eşleşen bir yapıya yüklenir.
  • Yeni yılın başında duyuracağımız networking yeniliklerimiz var, lütfen bizi takip etmeye devam edin.
  • Bu önizlemenin son kullanma tarihi 5 Temmuz 2019'dur.

Mevcut İçerik

  • Windows Server vNext Altı Aylık Önizleme Sunucu Çekirdeği Sürümü, desteklenen 18 Sunucu dilinde ISO biçiminde ve İngilizce olarak yalnızca VHDX biçiminde mevcuttur.
  • Windows Server Core Uygulama Uyumluluğu FoD Önizlemesi
  • Windows Server Dil Paketleri
Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
  • Sunucu Standardı: V6N4W-86M3X-J77X3-JF6XW-D9PRV
  • Sunucu Veri Merkezi: B69WH-PRNHK-BXVK3-P9XF7-XD84W
Bu yapının süresi 5 Temmuz 2019'da sona erecek.
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri, Docker Hub aracılığıyla sağlanacaktır. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini edinmek için kayıtlı Insider'lar , Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilir Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .  

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Windows Server kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Geri Bildirim başlığında, lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını şu biçimde belirtin:
[Sunucu ##### ] Geri bildirimimin başlığı
Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Hata düzeltmeleri

Böcek# Tanım
18711227 İşletim sisteminin en son önizleme sürümlerinin Linear Tape-Open (LTO) cihazlarını tanımasını sağlamak için değişiklikler yaptık.
19304688 Bir sanal makine (VM) misafirine VMBus üzerinden gönderilen OS olaylarının yanlış mesaj kimliği nedeniyle hedeflenen misafire ulaşmasını engelleyen bir sorunu çözdük.
19344847 IPv6 adresiyle oluşturulduğunda yazıcının URL'sinin geçersiz olması nedeniyle IPv4 üzerinden Mopria kullanılırken yazıcının keşfedilemez olmasına neden olabilecek bir sorunu çözdük.
19099039 BCP47 Dil Sınıflarının (BCP47Langs.dll) kullanılamaması nedeniyle Windows Presentation Foundation (WPF) ve .NET Framework sürüm 4 kullanan bir uygulamanın Windows PE'ye (WinPE) yüklenmesini engelleyebilecek bir sorunu düzelttik.
19325028 Aşağıdaki sorunu düzelttik: İşletim sisteminin bir önizleme sürümünü çalıştıran bir sistemde Get-ADGroupMember, bir Active Directory grubunun üyelerini döndüremeyebilir, bunun yerine aşılan zaman aşımı hakkında bir hata mesajı üretebilir.
19421901, 19549384 Aşağıdaki sorunu düzelttik: Bazı sistemlerde, sistem işletim sisteminin önizleme sürümüne yükseltildikten sonra Güvenilir Platform Modülü (TPM) PIN'i düzgün çalışmıyor.
19581555 Aşağıdaki sorunu düzelttik: Gelişmiş Tehdit Koruması tarafından sağlanan fırsatçı bir kilit, bir kapsayıcı için temel görüntünün yazılmasını engelleyebilir.
19188870 Aşağıdaki sorunu düzelttik: Önizleme sürümleri için etkinleştirme anahtarları, Yarı Yıllık Kanaldan (SAC) Sunucu Çekirdeği işletim sistemlerini doğru şekilde etkinleştirmiyor.
19413235 Aşağıdaki sorunu düzelttik: İşletim sisteminin yeni bir önizleme sürümünü çalıştıran bir sistemde Hyper-V, bir hata denetimi hatasıyla karşılaşabilir: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR (0x124).

Bilinen Sorunlar

Böcek# Tanım
18850279 Sanal makine çalışma zamanı durumu (VMRS) dosyaları yüklenemeyebilir. Etkilenen bir sistem, verilerin geçersiz olması (0x8007000d) nedeniyle kaynak ana bilgisayardan VM'yi aramada veya almada bir hata bildirebilir.
18941473 Self servis kullanıcıları, Windows Server Update Service (WSUS), System Center Configuration Manager (SCCM) ve Autopilot senaryoları için Talep Üzerine Özellik (FOD) paketlerini ve Dil Paketlerini yükleyemez.
18814123 Bir kapsayıcı ana bilgisayarı, bir birimi bağlamaya çalışırken bir kilitlenme nedeniyle yanıt vermeyebilir. Etkilenen bir sistemde Docker tüm komutlarda kilitlenir.
18428421, 18034699  İşletim sistemi, Windows Defender Application Guard için gereksiz bir yardımcı program hesabına sahip.
18314155 Bir Windows Defender Uygulama Koruması kapsayıcısı çöktüğünde, ortaya çıkan döküm türü beklenmeyen bir durum olabilir.
19765417 Sunucu FOD'leri, yerinde veya Derlemeden Yapıya yükseltmeden sonra tutulmaz

Kullanım Şartları

Bu, yayın öncesi bir yazılımdır - "olduğu gibi" kullanım için sağlanır ve üretim ortamlarında desteklenmez. Kullanıcılar, Windows Update'ten sağlanan tüm güncellemeleri yüklemekten sorumludur. Windows Server Insider programı aracılığıyla size sunulan tüm yayın öncesi yazılımlar, Insider Kullanım Koşullarına tabidir .
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.8.2021

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.