Alışveriş Sepetim

Windows Server Insider Preview Build 17074 Duyurusu Dona Sarkar

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün Windows Server Insider Preview Build 17074'ü Windows Insider'lara yayınlıyoruz. Bu yapı, Windows Server'ın bir sonraki Altı Aylık Kanal sürümünün önizleme yapısıdır. Yarı Yıllık kanal hakkında daha fazla bilgi için lütfen Windows Server Yarı Yıllık Kanalına genel bakış bölümüne bakın.

Mevcut İçerik

Sunucu İçerdekiler, ISO veya VHDX formatında Sunucu Çekirdeği Sürümü seçeneğine sahiptir. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Semboller, genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu Server Insider yayın öncesi derlemesinin süresi 2 Temmuz 2018'de sona erecektir. En iyi deneyim için Windows Server ekibi temiz bir yükleme önerir.

Windows Server için Build 17074'teki Yenilikler

  • Doğrudan Depolama Alanları (S2D)
    • Bu önizleme yapısında, Storage Spaces Direct için donanımı genişletmeye ve basitleştirmeye devam ediyoruz. Storage Spaces Direct'in uyumlu olması için SCSI Muhafaza Hizmetleri (SES) artık gerekli değildir; bu, S2D'yi çalıştıramayan yeni bir donanım nefesinin kilidini açar. Storage Spaces Direct artık Kalıcı Belleği (diğer adıyla Depolama Sınıfı Belleği) de destekliyor; bu, özellikle bir önbelleğe alma aygıtı olarak inanılmaz derecede ilginç olan, son derece düşük gecikme süreli yeni bir depolama sınıfının kilidini açıyor. Storage Spaces Direct artık AHCI denetleyicisine Doğrudan bağlanan SATA aygıtlarını da destekliyor; bu, yine S2D ile uyumlu donanım ekosistemini genişletecek ve yeni bir düşük maliyetli donanım sınıfının kilidini açacaktır. Bu önizlemede ayrıca, Küme Paylaşılan Birimleri (CSV) Önbelleğinin varsayılan olarak etkinleştirildiğini de etkinleştirdik,
  • Yük Devretme Kümelemesi
    • Bu önizlemede, ana bilgisayar bakımı olaylarında gelişmiş olay oluşturma ve ana bilgisayar bakımında olmak üzere olan düğümlerin yerleşim dışında bırakılmasıyla Azure aydınlatılmış Yük Devretme Kümeleri için geliştirmeler sunduk. Bir Azure IaaS VM içinde çalışan yüksek kullanılabilirlikli yazılımların ana bilgisayarın bakım olaylarından haberdar olmasını sağlayarak, uygulamalarınız için en yüksek düzeyde kullanılabilirlik sağlamaya yardımcı olabilir.
  • ReFS ve Storage Spaces Direct için tekilleştirme desteği

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Her şey geri bildiriminizle ilgili! 

Sık yayınlama döngüsünün en önemli kısmı, neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini duymaktır, bu nedenle geri bildiriminiz son derece değerlidir. Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Sunucu kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını belirtin.

Windows Server build 17074 ile ilgili bilinen sorunlar

  • Windows çekirdeğinin test edilmesi, test kitaplıkları yüklenmeye çalışılırken bir zaman aşımı nedeniyle başarısız olabilir.
  • [EKLENDİ 1/17]  Bir Windows Server Core ana bilgisayarında nanoserver-insider kapsayıcılarının çalıştırılması başarısız olur ve ana bilgisayarın çökmesine neden olabilir. Geçici bir çözüm olarak, “docker run –isolation=hyperv microsoft/nanoserver-insider” gibi kapsayıcıları çalıştırırken veya oluştururken “—isolation=hyperv” ekleyebilirsiniz. Bu, varsayılan olarak Hyper-V kullandığından Windows 10 Insider Preview Build 17074'ü etkilemez.

16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.