Alışveriş Sepetim

Windows Server Insider Preview Build 17046 Duyurusu Dona Sarkar

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün Windows Server Insider Preview Build 17046'yı Windows Server Insider'lara sunuyoruz. Bu yapı, Windows Server'ın bir sonraki Altı Aylık Kanal sürümünün ikinci önizleme yapısıdır. Yarı Yıllık kanal hakkında daha fazla bilgi için lütfen Windows Server Yarı Yıllık Kanalına genel bakış bölümüne bakın.

Mevcut İçerik

Sunucu İçerdekiler, ISO veya VHDX formatında Sunucu Çekirdeği Sürümü seçeneğine sahiptir. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Semboller, genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu Server Insider yayın öncesi derlemesinin süresi 2 Temmuz 2018'de sona erecektir. En iyi deneyim için Windows Server ekibi temiz bir yükleme önerir.

Windows Server için Build 17046'daki Yenilikler

Bu yapı için duyurulacak yeni bir özellik yok.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Her şey geri bildiriminizle ilgili! 

Sık yayınlama döngüsünün en önemli kısmı, neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini duymaktır, bu nedenle geri bildiriminiz son derece değerlidir. Kayıtlı Windows Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Sunucu kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını belirtin.

Windows Server build 17046 ile ilgili bilinen sorunlar

 • [YENİ] Dinamik diskler, STATUS_INVALID_DEVICE_REQUEST ile G/Ç'de başarısız oluyor ve bu da bir birimin bağlanması veya biçimlendirilmesinde hatalara neden oluyor. Etkilenen bir birimin içeriği, bu sorunu gideren bir yapıya güncelleme yapıldıktan sonra kullanılabilir olacaktır, bu nedenle verileri yeniden biçimlendirmek ve yedeklemeden geri yüklemek gerekli değildir.
 • Windows Server'ın en son yayın öncesi yapılarına yükseltme şu anda bir seçenek değildir. Ancak, yükseltme gelecekte desteklenecektir.
 • Sağlık Onayı CSP, bir sertifika almaya çalışırken 500 hata mesajıyla başarısız oluyor.
 • Dağılım toplama listesi (SGL) işlevi etkinleştirilmişse, bazı NVM Express (NVMe) katı hal sürücülerinde (SSD) veri bozulması meydana gelebilir.
 • Temel filtreleme motoru (BFE) hizmeti başlatılamayabilir, bu da Windows Defender güvenlik duvarının (MpsSvc hizmeti) başlamasını engeller.
 • Ertelenmiş bir ücretsiz havuzdaki bozuk bir liste girişinden kaynaklanan bir çekirdek güvenlik denetimi hatası (hata denetimi 0x139) nedeniyle bir sistem çökmesi meydana gelebilir.
 • Hyper-V yalıtılmış kapsayıcılar, "Parametre referansı (%1) için açıklama dizesi bulunamadı" hatasıyla başlamaz. (0x3ab6)”. Kullanıcılar, bir kayıt defteri anahtarı oluşturarak ve vmcompute hizmetini yeniden başlatarak veya yeniden başlatarak klonlama optimizasyonumuzu geçici olarak devre dışı bırakarak bu sorunu çözebilir.
  reg ADD “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Virtualization\Containers” /v TemplateVmCount /t REG_DWORD /d 0
 • Kurulum başarılı bir şekilde devam edecek olsa da ürün anahtarı etkinleştirilmeyecektir.

 Kullanım Şartları

Windows Server Insider programı aracılığıyla size sunulan tüm yayın öncesi yazılımlar, üründe olabilecek herhangi bir lisans sözleşmesine göre öncelikli olan Insider Kullanım Koşullarına tabidir.
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.