p

Windows Server Insider Preview Build 17035 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün Windows Server Insider Preview Build 17035'i Windows Server Insider'lara yayınlıyoruz. Bu yapı, Windows Server'ın bir sonraki Altı Aylık Kanal sürümünün ilk önizleme yapısıdır. Yarı Yıllık kanal hakkında daha fazla bilgi için lütfen Windows Server Yarı Yıllık Kanalına genel bakış bölümüne bakın.

Yeni içerik mevcut

Server Insider'lar artık ISO formatı veya VHDX formatı seçimine sahip. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Ayrıca Insider'lar için yeni, Project Honolulu'nun Teknik Önizlemesi için erken bir güncelleme Project Honolulu, sorun giderme, yapılandırma ve bakım için Windows Server yönetim senaryoları için esnek, hafif, tarayıcı tabanlı, müşteri tarafından dağıtılan bir platform ve çözümdür. Project Honolulu Teknik Önizleme 1711 Build 01003 artık Insider'ların kullanımına sunuldu ve Ignite için yayınlanan ilk Teknik Önizleme 1709'dan bu yana ilk güncellememiz.
Semboller, genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu Server Insider yayın öncesi derlemesinin süresi 2 Temmuz 2018'de sona erecektir. En iyi deneyim için Windows Server ekibi temiz bir yükleme önerir.

Windows Server için Build 17035'teki Yenilikler

 • Doğrudan Depolama Alanları (S2D) etkinleştirildi. Storage Spaces Direct, hiper bütünleşik çözümümüzün temelidir ve onu geliştirmeye devam ediyoruz. Bu önizleme derlemesinde onu yalnızca geri getirmekle kalmadık, aynı zamanda Depolama Alanları Doğrudan ve ReFS için yaygın olarak istenen bir özellik olan Veri Tekilleştirme desteği gibi bazı yeni ve önemli güncellemeler de ekliyoruz. Bu yapı ile başlayarak, Veri Tekilleştirme, veri ayak izini %50'ye kadar azaltacaktır.
 • Geliştiriciler artık ana bilgisayardaki kapsayıcılarda çalışan hizmetlere erişmek için localhost veya geri döngü (127.0.0.1) kullanabilir

Project Honolulu Teknik Önizleme 1711 Build 01003'teki Yenilikler

NOT: 1709 sürümünden yükseltme yapıyorsanız, lütfen ilk başlatmada tarayıcınızı (F5) manuel olarak yenileyin.

Uzak Masaüstü

Sunucu Yöneticisi çözümündeki uzak masaüstü aracıyla, Honolulu'da henüz yerel olarak desteklenmeyen senaryoları tamamlamak için makinenize bağlanabilirsiniz. GUI aracı olmayan bir özelliği yapılandırmak istiyorsanız, Uzak Masaüstü ile bağlanın ve PowerShell'i açın!

Windows 10 İstemci Yönetimi

Artık Windows 10 istemci makinelerini Honolulu'da bağlantı olarak ekleyebilir ve bunları "Bilgisayar Yönetimi" Çözümünde bir dizi araçla yönetebilirsiniz.

Yerleşik Takım Oluşturmayı Değiştir (SET)

SCVMM dışında, daha önce Windows Server 2016'da yayınlanan yeni bir özellik olan Switch Embedded Teaming'i (SET) yapılandırmak için bir GUI deneyimi yoktu. Bu özelliği Sanal Anahtarlar aracında bulacaksınız.

Veri ızgarası performans iyileştirmeleri

Sertifikalar ve Olaylar araçlarındaki kılavuzu, performans kaybı olmadan büyük veri kümelerini işleyebilen daha performanslı bir kontrol için güncelledik. Bir sonraki sürümde, tüm araçlarda güncellenecektir. Olaylar aracında, veriler yüklendikçe akışa alınır ve bu, birçok olay içeren kanallarla çalışırken kutu içi araçtan daha kısa bir yükleme süresine yol açabilir.

Kaldırıldı: Servis modunda LAPS

Project Honolulu bir Sunucu hizmeti olarak dağıtıldığında LAPS kullanma özelliğini kaldırdık. Honolulu'yu Windows 10'a yüklediğinizde LAPS kullanmaya devam edebilirsiniz.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Her şey geri bildiriminizle ilgili! 

Sık yayınlama döngüsünün en önemli kısmı, neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini duymaktır, bu nedenle geri bildiriminiz son derece değerlidir. Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Sunucu kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını belirtin.

Windows Server build 17035 ile ilgili bilinen sorunlar

 • [YENİ] Temel filtreleme motoru (BFE) hizmeti başlatılamayabilir, bu da Windows Defender güvenlik duvarının (MpsSvc hizmeti) başlamasını engeller.
 • Ertelenmiş bir ücretsiz havuzdaki bozuk bir liste girişinden kaynaklanan bir çekirdek güvenlik denetimi hatası (hata denetimi 0x139) nedeniyle bir sistem çökmesi meydana gelebilir.
 • Sistem durumu onay yapılandırma hizmeti sağlayıcısı (CSP) kitaplığındaki (Hascsp.dll) bir yığın girişi bozulma hatası (0xC0000374) nedeniyle bir uygulama çökebilir.
 • Windows çekirdeğinin test edilmesi, test kitaplıkları yüklenmeye çalışılırken bir zaman aşımı nedeniyle başarısız olabilir.

Project Honolulu Teknik Önizleme 1711 Build 01003 ile İlgili Bilinen Sorunlar

Bu liste, yalnızca yeni özelliklerdeki sorunları yakalar. Bilinen sorunların tam listesini burada bulabilirsiniz .
Burada yakalanmayan hatalarla (yalnızca yeni özelliklerde) karşılaşırsanız, lütfen Windows Server Tech Community'deki Project Honolulu alanına gönderin .

Uzak Masaüstü

 • Uzak Masaüstü aracı şu anda yerel masaüstü ile uzak oturum arasında herhangi bir metin, resim veya dosya kopyalama/yapıştırmayı desteklememektedir.
 • Uzak oturumda herhangi bir kopyala/yapıştır yapmak için normal şekilde kopyalayabilirsiniz (sağ tıklama + kopyala veya Ctrl+C), ancak yapıştırma için sağ tıklama + yapıştırma gerekir (Ctrl+V ÇALIŞMAZ)
 • Uzak Masaüstü oturumu etkinken web tarayıcısının hata ayıklayıcısını açmak bilgisayarınızın çökmesine neden olabilir. yapma.
 • Uzak oturuma aşağıdaki tuş komutlarını gönderemezsiniz:
  • Ctrl+Alt+End / Ctrl+Alt+Del
  • Alt+Sekme
  • Fonksiyon tuşları
  • Windows Anahtarı
  • PrtScn

Windows 10 İstemci Yönetimi

 • Bir Windows PC bağlantısı eklemeye çalışırsanız, ancak bağlantı ekle iletişim kutusu bunu sunucu olarak eklemeye çalışırsa, tarayıcınızı yenileyin. Sorun devam ederse tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
 • Localhost'u yönetmeye çalıştığınızda, ağ geçidi sürecini yükseltmeniz istenecektir. Takip eden Kullanıcı Hesabı Denetimi açılır penceresinde hayır'ı tıklarsanız, Honolulu bunu tekrar görüntüleyemez. Bu durumda, sistem tepsisindeki Project Honolulu simgesine sağ tıklayarak ve çıkış seçeneğini seçerek ağ geçidi işleminden çıkın ve ardından Başlat Menüsünden Project Honolulu'yu yeniden başlatın.
 • Windows 10'da varsayılan olarak WinRM/PowerShell uzaktan iletişim özelliği yoktur.
Windows 10 İstemcisinin yönetimini etkinleştirmek için, yükseltilmiş bir PowerShell isteminden Enable-PSRemoting komutunu vermeniz gerekir .
Yerel alt ağ dışından bağlantılara izin vermek için güvenlik duvarınızı güncellemeniz gerekebilir:
Set-NetFirewallRule -Ad WINRM-HTTP-In-TCP –UzakAdres Herhangi
Daha kısıtlayıcı ağ senaryoları için lütfen 16.08.2021

Diğer Haberler