Alışveriş Sepetim

Windows Server 2022 şimdi Değerlendirme Merkezi'nde önizleme aşamasında

Microsoft Ignite'ta Windows Server 2022'nin önizleme aşamasında olduğunu duyurduk. Windows Server'ın bu yeni sürümü, Windows Server 2022'de sistem çalıştıran uygulamaları ve hizmetleri güvenli hale getirmek için Güvenli Çekirdek'i Windows Server'a getirmeyi içeren gelişmiş çok katmanlı güvenlik gibi bazı heyecan verici yeni özellikler içerir. Bu sürüm ayrıca Azure Arc ile daha fazla hibrit yetenek içerir. ve Depolama Geçiş Hizmetlerinde iyileştirmeler. Ayrıca, sürümler arası uyumluluk ve .NET, ASP.NET ve Internet Information Services (IIS) uygulamaları için kapsayıcılaştırma araçları gibi Windows kapsayıcı çalışma zamanında önemli iyileştirmeler içerir. Bu yetenekler hakkında daha detaylı bilgiyi Windows Server 2022 duyuru blogunda okuyabilirsiniz .
Insider'larda Windows Server 2022 önizlemesinin kullanıma sunulduğunu duyurduğumuzdan beri, binlerce müşteri Azure'da indirdi veya denedi ve çok sayıda yararlı geri bildirim aldık. Birçok müşteri, yeni Windows Server 2022 sürümünü doğrulamaya daha erken başlamak istediklerini belirtti. Sonuç olarak, Windows Server 2022 önizlemesini Azure'da da kullanıma sunmaya karar verdik.
Windows Server'ın önizlemesinin artık Değerlendirme Merkezi'nde mevcut olduğunu ve ortaklarımızın ve Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) ekosisteminin doğrulama için ona erişebileceğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz Windows Server'ı Azure'da, veri merkezinizde veya bir Microsoft iş ortağı aracılığıyla uygulamayı planlıyor olsanız da, bu önizlemeyi denemenizi ve Windows Server 2022'ye dahil ettiğimiz yeniliklerden yararlanmanızı öneririz.
Daha da önemlisi, Yazılım Güvencesine (SA) sahip müşteriler mevcut Windows Server dağıtımlarından daha fazlasını elde eder ve en son sürüme yükseltme haklarına sahiptir. Bu şekilde Windows Server 2022'de türünün en iyisi olan her şeyden yararlanmaya başlayabilirler. Ayrıca, iş yüklerini buluta taşımayı düşünüyorlarsa SA, Windows Server ve SQL'i getirebilecekleri Azure Hybrid Benefit'e de erişmelerini sağlar. Azure için şirket içi sunucu lisansları. Windows Server 2022 genel olarak bu takvim yılında kullanıma sunulduğunda, müşterileri ortamlarında dağıtımları hızlandırmak için mevcut önizlemeden yararlanmaya teşvik etmek istiyoruz.
Üretim iş yükleri için Windows Sever 2022 önizlemesini dağıtmanızı önermediğimizi unutmayın. İkinci olarak, tüm Insider müşterileri Windows Server 2022'yi kullanabilir ve buna Değerlendirme Merkezi'nden erişebilir .

Windows Server 2022 hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizi ele aldık

17.08.2021

Diğer Haberler