Alışveriş Sepetim

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17738 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, hem Masaüstü Deneyimini hem de Sunucu Çekirdeği'ni içeren Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün yeni bir yapısını ve bir sonraki Windows Server Yarı Yıllık Kanal sürümünün yeni bir yapısını yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Microsoft Hyper-V Sunucusu ve Windows Admin Center 1808.

Ne var ne yok

Windows Server'ın önceki yapılarında sunulan yeni işlevlerin tam listesini ve Internet Explorer 11 desteğini içeren Sunucu Çekirdeği Uygulama Uyumluluğu FoD Önizlemesi için güncellenmiş yükleme talimatlarını görmek için bkz. aka.ms/ServerInsider-WhatsNew .

Kapsayıcılar için Ana Cihaz Erişimi

İşlemden yalıtılmış Windows Server kapsayıcılarına basit veri yolları atama yeteneği ekliyoruz. SPI, I2C, GPIO ve UART/COM üzerinden konuşması gereken kapsayıcılarda çalışan uygulamalar artık bunu yapabilecek. Daha fazla bilgi edinmek ve özellikten nasıl yararlanılacağını görmek için Sanallaştırma Blogunda Aygıt Desteğini Windows Server Kapsayıcılarına Getirme konusuna bakın .

SDN Yüksek Performanslı Ağ Geçitleri

Günümüzde kuruluşlar, uygulamalarını şirket içi özel bulutlar, hizmet sağlayıcı bulutları ve Azure gibi genel bulutlar dahil olmak üzere birden çok bulutta dağıtıyor. Bu tür senaryolarda, farklı bulutlardaki iş yükleri arasında güvenli, yüksek performanslı bağlantı sağlamak çok önemlidir. Windows Server 2019, bu hibrit bağlantı senaryoları için 6 kata kadar artan ağ verimi ile büyük SDN ağ geçidi performansı iyileştirmeleri getiriyor!!!
Bu iyileştirmeler hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen blog girişimize bakın: Windows Server 2019'daki En İyi 10 Ağ Özelliği: #6 Yüksek Performanslı SDN Ağ Geçitleri

Mevcut İçerik

 • Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü 6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
 • Windows Server vNext Yarı Yıllık Önizleme – Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
 • Microsoft Hyper-V Sunucusu
 • Windows Admin Center Önizleme 1808  tüm ayrıntılar için bkz. http://aka.ms/WACPreview1808-InsiderBlog .
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri, Docker Hub aracılığıyla sağlanacaktır. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu yapı 14 Aralık 2018'de sona erecek.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini edinmek için kayıtlı Insider'lar , Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilir Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Windows Server kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Geri Bildirim başlığında, lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını şu biçimde belirtin:
[Sunucu ##### ] Geri bildirimimin başlığı
Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Bilinen Sorunlar

 • [YENİ] Kullanıcı Dosya > Aç'ı seçtiğinde Not Defteri çökebilir veya boş bir bölme görüntüleyebilir.
 • [YENİ] Bir SMB birimine erişmek için Kullanıcıdan Kullanıcıya Genel Anahtar Şifreleme (PKU2U) kullanan kimlik doğrulama, üzerinde küme tarafından oluşturulan bir kullanıcı hesabının (CSUSR) sertifikasındaki geçersiz bir özel anahtar nedeniyle STATUS_LOGON_FAILURE hatasıyla sonuçlanabilir. her küme düğümü. Bu sorun, küme kümelerinde kümeler arası geçişin başarısız olmasına ve ayrıca küresel ad alanı eşlemelerinin başarısız olmasına ve sanal makinelerin depolamaya erişememesine neden olabilir.
 • [YENİ] Temel Filtreleme Motoru hizmeti, binlerce kapsayıcıyı başlattıktan ve durdurduktan sonra aşırı miktarda bellek tüketebilir.
 • [YENİ] İşletim sisteminde Windows Defender Application Guard için gereksiz bir yardımcı program hesabı var.
 • Sanal Sabit Disk Miniport Sürücüsü (Vhdmp.sys) bir hata denetimi yaşayabilir, SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (7e).
 • Bir Windows Defender Uygulama Koruması kapsayıcısı çöktüğünde, ortaya çıkan döküm türü beklenmeyen bir durum olabilir.
 • İşletim sisteminin bir önizleme yapısında, kurulumdan sonra Ekran Okuyucusu varsayılan olarak kullanılamaz. Etkilenen bir sistemde ses hizmeti varsayılan olarak devre dışıdır.
 • Son önizleme yapılarında, veritabanı uygulamaları bir veritabanını başlatamayabilir ve veritabanı bir SMB biriminde bulunduğunda yığın taşması veya yetersiz ayrıcalıklarla başarısız olabilir.
 • Linux çalıştıran korumalı VM'ler önyükleme yapmaz. Yükleyici (LSVMLoad), önyükleme bölümü için bir parola bekler.
 • Setx kullanarak ortam değişkenleri oluşturmak veya değiştirmek, Nano Kapsayıcıda (yani kapsayıcı görüntüsü olarak Nano Sunucu) çalışan bir sistemde başarısız olur. Etkilenen bir sistemde setx, kayıt defterinde varsayılan olarak HKCU\Environment\ adlı belirli bir yolun bulunmasını gerektirir. Değişkenin kayıt defterinde saklandığı yeri değiştirerek bu sorunu çözebilir veya setx komutlarını çalıştırmadan önce beklenen kayıt defteri yolunu ekleyebilirsiniz. Değişkenin varsayılan olarak HKCU yerine HKLM'de sistem genelinde kullanım için ayarlanmasını belirtmek için /M anahtarını bir setx komutuna ekleyin. Bunun yerine beklenen kayıt defteri yolunu eklemek için setx komutlarını çalıştırmadan önce reg add HKCU\Environment komutunu çalıştırın.

Kullanım Şartları

Bu, yayın öncesi bir yazılımdır - "olduğu gibi" kullanım için sağlanır ve üretim ortamlarında desteklenmez. Kullanıcılar, Windows Update'ten sağlanan tüm güncellemeleri yüklemekten sorumludur. Windows Server Insider programı aracılığıyla size sunulan tüm yayın öncesi yazılımlar, Insider Kullanım Koşullarına tabidir .
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.08.2021

Diğer Haberler