Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17733 Duyurusu


Merhaba Windows İçerdekiler!

Bugün, hem Masaüstü Deneyimini hem de Sunucu Çekirdeği'ni içeren Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün yeni bir yapısını ve bir sonraki Windows Server Yarı Yıllık Kanal sürümünün yeni bir yapısını yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Microsoft Hyper-V Sunucusu ve Windows Admin Center 1808.
Her önizleme sürümünde, denemenizi istediğimiz iki ana alan vardır:
Yerinde İşletim Sistemi Yükseltmesi (Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 veya önceki bir önizleme yapısından). Build-to-Build yükseltmesi de desteklenir.
Uygulama uyumluluğu – herhangi bir sunucu rolü veya uygulaması çalışmayı durdurursa veya eskisi gibi çalışmazsa lütfen bize bildirin.

Ne var ne yok

Windows Server'ın önceki yapılarında sunulan yeni işlevlerin tam listesini ve Internet Explorer 11 desteğini içeren Sunucu Çekirdeği Uygulama Uyumluluğu FoD Önizlemesi için güncellenmiş yükleme talimatlarını görmek için bkz. aka.ms/ServerInsider-WhatsNew .

Windows Yönetici Merkezi Önizlemesi 1808

Tüm ayrıntılar için http://aka.ms/WACPreview1808-InsiderBlog'a bakın.

HTTP/2 ve CUBIC ile Daha Hızlı, Daha Güvenli İnternet

İnternet, işte ve evde, kuruluşta ve bulutta günlük hayatımızın bir parçasıdır. İnternet deneyiminizi daha hızlı ve daha güvenli hale getirmeye kararlıyız ve Ağ İletişimi Blogundaki yeni bir gönderi olan #8 Daha Hızlı, Daha Güvenli İnternet'te Windows Server 2019 ve Windows 10'daki özelliklerin bu hedefleri nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü tartışıyoruz. Bu hedefler şu şekilde gerçekleştirilir:
  • Windows Server 2019 tarafından desteklenen HTTP/2 için bağlantı birleştirmeden yararlanan Windows 10 istemcilerinde Microsoft Edge.
  • HTTP/2 tercih edilen şifre paketlerinin garanti edilmesi nedeniyle Microsoft Edge tarayıcılarında geliştirilmiş güvenlik.
  • Yeni varsayılan TCP tıkanıklık sağlayıcısı olan Cubic sayesinde Windows 10'da iyileştirilmiş performans.
Bu iyileştirmeler hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen blog girişimize bakın: Windows Server 2019'daki En İyi 10 Ağ Özelliği: #8 Daha Hızlı, Daha Güvenli İnternet .

SDN Yaygınlaşıyor

Daha önce Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) kurduysanız, bunun büyük güç sağladığını ancak dağıtımının tarihsel olarak zor olduğunu bilirsiniz. Artık Windows Server 2019 ile herkesin SDN'nin gücünden yararlanmasını sağlayacak yeni bir dağıtım kullanıcı arabirimi ve Windows Admin Center uzantısı aracılığıyla dağıtımı ve yönetimi kolaydır.
Bu iyileştirmeler hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen blog girişimize bakın: Windows Server 2019'daki En İyi 10 Ağ Özelliği: #7 SDN Yaygınlaşıyor

Küme Kümeleri (Hiper Yakınsanmış için Hiper Ölçek)

Daha önce küme kümelerini duyurmuştuk, ancak o zamandan beri sanal makinelerin yerleşimini iyileştirmek için ek çalışmalar yaptık. Üye kümelerinde Yük Devretme Kümesi yönetimi deneyimlerinin mevcut deneyimini korurken, bir küme kümesi örneği, ek olarak bir küme kümesinin toplu olarak yaşam döngüsü yönetimi etrafında temel kullanım örnekleri sunar.
Özetlemek gerekirse, küme kümeleri , tek bir Yazılım Tanımlı Veri Merkezi (SDDC) bulutundaki küme düğümlerinin sayısını büyüklük sırasına göre artıran bu önizleme sürümündeki yeni bulut ölçeği genişletme teknolojisidir. Küme kümesi, birden çok yük devretme kümesinin gevşek bir şekilde birleştirilmiş bir grubudur: bilgi işlem, depolama veya hiper yakınsanmış. Küme Kümeleri teknolojisi, bir küme kümesi içindeki üye kümeler arasında sanal makinelerin akışkanlığını ve küme genelinde birleşik bir depolama ad alanı sağlar.
Lütfen bu yeni işlevi test edin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Kısa bir tanıtım videosu ve Microsoft Sunucu ve Araçlar Blogları hakkında daha fazla bilgi için bağlantılar bulabilirsiniz: Windows Server 2019'da Küme Kümeleri – Hiper Yakınsanmış için Hiper Ölçek !!
Dokümanlar: https://aka.ms/Cluster_Sets Windows IT Pro Center'da
Video: YouTube'da Windows Server 2019 Küme Kümeleri hakkında her şeyi öğrenin
Kod: Microsoft / WSLab / Senaryolar / GitHub'da S2D ve Küme Kümeleri
Geri bildirim: csrequests@microsoft.com

Yük Devretme Kümesi: Küme Ağ Nesnesi

Bir yük devretme kümesindeki Küme Ağ Nesnesi (CNO), kümenin yönetimi için çok önemlidir. Bir küme oluştururken, oluşturma işlemi ağ kartlarında kullanılan IP adres şemasını algılayacaktır. Ağınız DHCP kullanıyorsa, Küme IP adresi, DHCP sunucunuzdan otomatik olarak bir IP adresi alır. Ağınız statik IP adresleri kullanıyorsa, kullanılacak bir IP adresi girmeniz istenecektir. Ancak, kullanılabilecek çok sayıda IP adresi vardır, bu nedenle bir küme ve CNO oluştururken kullanılabilen yeni işlevleri kullanıma sunduk.
Genişletilebilir Dosya Sunucusunun (SOFS) nasıl çalıştığını biliyor olabilirsiniz; SOFS'nin ayrı bir ağ adı vardır ve dağıtılmış bir addır. Bu, ağ adının tüm düğümlerin IP adresini alacağı anlamına gelir. Böylece, DNS'de, fiziksel (veya sanal) düğümlerin IP adresi olan bir girişle SOFS ağ adını görebilirsiniz. Sistem şimdi bunu CNO için bir seçenek olarak sunuyor ve kümeyi nasıl ve nerede oluşturduğunuza bağlı olarak işleri biraz daha kolaylaştırmak için bazı tespitler yapacak.
Artık FailoverClusters için , New-Cluster ile kullanabileceğiniz –ManagementPointNetworkType adlı yük devretme kümeleri için PowerShell cmdlet'leri için yeni bir anahtar var Bu anahtarın seçenekleri şunlardır:
  • Singleton : Geleneksel DHCP yöntemini veya statik IP adresini kullanın.
  • Dağıtılmış : Düğüm IP adreslerini kullanarak bir Dağıtılmış Ağ Adı kullanın.
  • Otomatik : Algılamayı kullanın. Azure'da çalışıyorsanız Distributed kullanın şirket içinde çalışıyorsa Singleton'ı (varsayılan) kullanın.
Bu nedenle, örneğin, DHCP'nin IP adresleri sağladığı şirket içi Düğüm1 ve Düğüm2'yi kullanan bir küme oluşturmak ve CNO'yu dağıtılmış bir ad olarak kullanmak için PowerShell komutu şöyle olacaktır:
Yeni-Küme -Name Küme -ManagementPointNetworkType Dağıtılmış -Node Node1, Düğüm2
Kümeyi oluşturmak için Yük Devretme Kümesi Yöneticisi'ni kullanırsanız , ağ türü için varsayılan olarak Otomatik kullanılır .
Bu, Yük Devretme Kümesi için ek bir Dahili Yük Dengeleyici (ILB) oluşturmaya gerek olmadığından Azure'da küme oluşturma işlemini çok daha kolay hale getirir.

Mevcut İçerik

  • Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Veri Merkezi Sürümü 6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67