Alışveriş Sepetim

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17723 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün hem Masaüstü Deneyimini hem de 18 sunucu dilinde Sunucu Çekirdeğinin yanı sıra bir sonraki Windows Server Yarı'nın yeni bir yapısını içeren yeni bir derlemesini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. -İngilizce Yıllık Kanal sürümü. Ayrıca, Microsoft Hyper-V Sunucusunun ilk önizlemesi bu yapıya dahildir.
Her önizleme sürümünde, denemenizi istediğimiz iki ana alan vardır:
Yerinde İşletim Sistemi Yükseltmesi (Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 veya önceki bir önizleme yapısından). Build-to-Build yükseltmesi de desteklenir.
Uygulama uyumluluğu – herhangi bir sunucu rolü veya uygulaması çalışmayı durdurursa veya eskisi gibi çalışmazsa lütfen bize bildirin.

Ne var ne yok

Windows Server'ın önceki yapılarında sunulan yeni işlevlerin tam listesini görmek için burayı tıklayın .

Sistem Bilgileri

Bu Insider derlemesinde, herhangi bir işletim sistemi güncellemesi gerektirmeden System Insights'a yeni tahmin yetenekleri ekleyebilirsiniz. Bu işlevsellik, Microsoft ve üçüncü taraflar da dahil olmak üzere geliştiricilerin, önemsediğiniz senaryoları ele almak için yayın ortasında yeni yetenekler oluşturmasına ve sunmasına olanak tanır. Kendi özel yeteneklerinizi yazmanıza yardımcı olacak yeni geliştirici belgeleri ve kaynakları artık mevcuttur.
Herhangi bir yeni yetenek, mevcut System Insights altyapısıyla bütünleşebilir ve bu altyapıyı genişletebilir:
 • Yeni yetenekler, toplanacak, yerel olarak kalıcı olacak ve yetenek çağrıldığında analiz için yeteneğe döndürülecek herhangi bir performans sayacını veya ETW olayını belirtebilir.
 • Yeni yetenekler, mevcut Windows Yönetim Merkezi ve PowerShell yönetim düzlemlerinden yararlanabilir. System Insights'ta yalnızca yeni yetenekler keşfedilmekle kalmayacak, aynı zamanda özel zamanlamalardan ve düzeltme eylemlerinden de yararlanacaklar.

Windows Server'da Kubernetes Dağıtma

Kubernetes için popüler orkestrasyon aracıdır kaplarda (bkz konteynerleri nelerdir dağıtım ve yönetim sezgisel ölçeklenebilir ve etkili hale getirir). Bu, aşağıdakiler gibi yerleşik özellikleri içerir:
 • Zamanlama: Bir kapsayıcı görüntüsü ve bir kaynak isteği verildiğinde, kapsayıcıyı çalıştıracak uygun bir makine bulun.
 • Sağlık izleme: Kapsayıcı arızalarını izleyin ve bunları otomatik olarak yeniden planlayın.
 • Ağ Oluşturma: Makineler arasında iletişim kurmak için kapsayıcıları koordine etmek için bir ağ sağlayın.
 • Hizmet Keşfi: Kapsayıcıların, ana bilgisayarları değiştirirken veya IP adreslerini değiştirirken bile birbirlerini otomatik olarak bulmasını sağlayın.
 • Ölçekleme: Talebi karşılamak için manuel veya otomatik olarak kapsayıcı örnekleri ekleyin veya kaldırın.
Ve daha fazlası! Kubernetes'i şirket içi Windows veri merkezinize nasıl yükleyeceğiniz konusunda size yol gösteren rehberlik için lütfen Nasıl Yapılır Kılavuzu: Windows Flannel için Kubernetes (Ana Bilgisayar Ağ Geçidi) bölümüne bakın Genel olarak kapsayıcı düzenleyiciler hakkında daha fazla bilgi için bkz . docs.microsoft.com'daki kapsayıcı düzenleyiciler.

LEDBAT ile Tıkanıklık Kontrolü

Bir ağı güvende tutmak, BT Uzmanları için hiç bitmeyen bir iştir ve bunu yapmak, en son tehdit vektörlerine karşı koruma sağlamak için sistemlerin düzenli olarak güncellenmesini gerektirir. Bu, bir BT Uzmanının gerçekleştirmesi gereken en yaygın görevlerden biridir. Ne yazık ki, güncelleme için kullanılan ağ bant genişliği, son kullanıcının üretken olması için ihtiyaç duyduğu etkileşimli görevlerle rekabet edebildiği için, son kullanıcılar için memnuniyetsizlikle sonuçlanabilir.
Windows Server 2019 ile, ağda mevcut olan ağ bant genişliğini temizleyen ve kullanan LEDBAT adlı gecikme için optimize edilmiş, ağ tıkanıklığı kontrol sağlayıcısı getiriyoruz.
Bu iyileştirmeyi ayrıntılarıyla anlatan eksiksiz bir yazı için lütfen LEDBAT – Gecikme Süresi Optimize Edilmiş Arka Plan Aktarımı duyurumuza bakın

Ek İndirmelerdeki Yenilikler

Sunucu Çekirdeği Uygulama Uyumluluğu FoD Önizlemesi'nin yeni bir yapısı mevcuttur.
Mevcut İçerik
 • Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü 6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
 • Windows Server vNext Yarı Yıllık Önizleme – Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
 • Microsoft Hyper-V Sunucusu
 • Windows Yönetici Merkezi Önizlemesi 1807
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri, Docker Hub aracılığıyla sağlanacaktır. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu yapı 14 Aralık sona erecek th 2018.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini edinmek için kayıtlı Insider'lar , Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilir Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Windows Server kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Geri Bildirim başlığında, lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını şu biçimde belirtin:
[Sunucu ##### ] Geri bildirimimin başlığı
Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Bilinen Sorunlar

 • [YENİ] Nano Sunucuda, bir kapsayıcıdaki SMB biriminden yerel depolamaya dosya kopyalama başarısız oluyor.
 • [YENİ] Belirli bir dağıtılmış arama ve analiz motoru, C:\Windows emp\ ContainerUser olarak sorgulanırken erişim reddedilebilir. Bu soruna geçici bir çözüm için geçici klasörlerin yollarını başka bir konuma ayarlayın. Örneğin, setx kullanarak: setx /M TEMP “c:\sample” setx /M TEMP “c:\sample”
 • [YENİ] Çoklu Esnek Birim (MRV), yazılım tanımlı bir veri merkezi (SDDC) kümesi için düğüm bakımı sırasında bağlanamayabilir ve bu da sanal makinelerin çevrimdışı olmasına neden olabilir.
 • [YENİ] Sistem bir kapsayıcı içinde çalışıyorsa, bir sistem başlatıldığında Services.exe Upfc.exe'yi başlatmamalıdır.
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.