Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17709 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün hem Masaüstü Deneyimini hem de 18 sunucu dilinde Sunucu Çekirdeğinin yanı sıra bir sonraki Windows Server Yarı'nın yeni bir yapısını içeren yeni bir derlemesini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. -İngilizce Yıllık Kanal sürümü. Ayrıca, Microsoft Hyper-V Sunucusunun ilk önizlemesi bu yapıya dahildir.
Her önizleme sürümünde, denemenizi istediğimiz iki ana alan vardır:
Yerinde İşletim Sistemi Yükseltmesi (Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 veya önceki bir önizleme yapısından). Build-to-Build yükseltmesi de desteklenir.
Uygulama uyumluluğu – herhangi bir sunucu rolü veya uygulaması çalışmayı durdurursa veya eskisi gibi çalışmazsa lütfen bize bildirin. Lütfen bulduğunuz sorunları bildirin.

Ne var ne yok

Windows Server'ın önceki yapılarında sunulan yeni işlevlerin tam listesini görmek için burayı tıklayın .

Konteynerler

Grup Tarafından Yönetilen Hizmet Hesapları Ağ kaynaklarına erişmek için grup tarafından yönetilen hizmet hesaplarını (gMSA) kullanan kapsayıcıların ölçeklenebilirliğini ve güvenilirliğini geliştirdik. Birden çok kapsayıcı örneğiyle tek bir gMSA kullanırken daha az kimlik doğrulama hatası görmeniz gerekir. Ayrıca, artık kapsayıcının ana bilgisayar adını gMSA ile aynı olacak şekilde ayarlamanız gerekmez. Ayrıca, Hyper-V yalıtılmış kapsayıcılarla gMSA'ları kullanmanızı engelleyen bir hatayı düzelttik.

Yeni temel görüntü: Windows

Windows Server kapsayıcı koleksiyonuna yeni bir temel görüntü ekliyoruz. NanoServer ve WindowsServerCore kapsayıcı görüntülerine ek olarak, yeni Windows görüntüsü artık kullanılabilir. Bu görüntü, NanoServer ve ServerCore kardeşlerinden bile daha fazla bileşen taşır, yani ek API bağımlılıklarına sahip uygulamaları destekleyebilir. Daha fazla bilgi edinmek ve başlamak için https://aka.ms/windowscontainer adresine gidin .

Mevcut İçerik

 • Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü  6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm  MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
 • Windows Server vNext Altı Aylık Önizleme   Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
 • Microsoft Hyper-V Sunucusu
 • Sunucu Çekirdeği Uygulama Uyumluluğu FoD Önizlemesi
 • Windows Yönetici Merkezi Önizlemesi 1806
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu yapı 14 Aralık sona erecek th 2018.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Windows Server kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Geri Bildirim başlığında, lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını şu biçimde belirtin:
[Sunucu ##### ] Geri bildirimimin başlığı
Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Bilinen Sorunlar

 • [YENİ] Bir sistem önizleme sürümü derleme 17692'den daha yeni bir önizleme sürümüne yükseltilirse, System Insights tahmin sonuçlarını ayrıştırırken veya görselleştirirken hatalarla karşılaşır. Bu sorunu çözmek için System Insights bilinen sorunlarıyla ilgili talimatları izleyin veya daha yeni bir önizleme sürümünü temiz bir şekilde yükleyin.
 • [YENİ] Get-HgsAttestationBaselinePolicy , bir doğrulama temel ilkesi oluşturan PowerShell cmdlet'i şu hatayla başarısız oluyor: "TPM bilgileri alınamadı."
 • [YENİ] Sunucu Çekirdeğinin yakın tarihli bir önizleme sürümünde, varsayılan dil ve yerel ayar ABD İngilizcesi dışında bir şeye değiştirilirse Gelişmiş Sorgu Sözdizimi (AQS) ayrıştırıcısı başarısız olabilir. AQS ayrıştırıcı çalışmıyorsa, Exchange'deki arama işlevi çalışmaz.
 • NanoServer kapsayıcısını çalıştıran bir sistemde setx kullanarak ortam değişkenleri oluşturma veya değiştirme başarısız olur. Etkilenen bir sistemde setx, kayıt defterinde varsayılan olarak HKCU\Environment\ adlı belirli bir yolun bulunmasını gerektirir. Değişkenin kayıt defterinde saklandığı yeri değiştirerek bu sorunu çözebilir veya setx komutlarını çalıştırmadan önce beklenen kayıt defteri yolunu ekleyebilirsiniz. Değişkenin varsayılan olarak HKCU yerine HKLM'de sistem genelinde kullanım için ayarlanmasını belirtmek için /M anahtarını bir setx komutuna ekleyin. Bunun yerine beklenen kayıt defteri yolunu eklemek için setx komutlarını çalıştırmadan önce reg add HKCU\Environment komutunu çalıştırın.
 • Sanal Makine Yönetim Hizmeti (VMMS), Küme Yöneticisi'nde APPLICATION_FAULT_INVALID_POINTER_READ hatasıyla karşılaşabilir.
 • AppLocker için ilkeleri düzenlemek veya oluşturmak, paketlenmiş bir uygulama için kurallar oluşturulduğunda MMC ek bileşeninin çökmesine neden olabilir.

Kullanım Şartları

Bu,  yayın öncesi bir yazılımdır  - "olduğu gibi" kullanım için sağlanır ve üretim ortamlarında desteklenmez. Kullanıcılar, bu derleme mevcut olduğu sürece, Windows Update'ten sağlanan tüm güncellemeleri yüklemekten sorumludur Windows Server Insider Programı aracılığıyla size sunulan tüm yayın öncesi yazılımlar, herhangi bir lisanstan öncelikli olan Insider Kullanım Koşullarına tabidir. Üründe olabilecek anlaşma.
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.