Alışveriş Sepetim
19,03
20,683

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17692 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün hem Masaüstü Deneyimini hem de 18 sunucu dilinde Sunucu Çekirdeğinin yanı sıra bir sonraki Windows Server Yarı'nın yeni bir yapısını içeren yeni bir derlemesini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. -İngilizce Yıllık Kanal sürümü. Ayrıca, Microsoft Hyper-V Sunucusunun ilk önizlemesi bu yapıya dahildir.
Yalnızca 17692 için temiz bir yükleme öneririz. Aşağıdaki Bilinen Sorunlara bakın. Derlemeden derlemeye yükseltme şu anda desteklenmemektedir.

Ne var ne yok

Windows Server'ın önceki yapılarında sunulan yeni işlevlerin tam listesini görmek için burayı tıklayın .

Microsoft Hyper-V 2019 Önizlemesi

Bu, Microsoft Hyper-V 2019'un ilk Insider Önizlemesidir. Microsoft Hyper-V Server, yalnızca Windows hipervizörü, bir Windows Server sürücü modeli ve sanallaştırma bileşenlerini içeren bağımsız bir üründür. Sunucu kullanımınızı iyileştirmenize ve maliyetleri düşürmenize yardımcı olacak basit ve güvenilir bir sanallaştırma çözümü sağlar.
Microsoft Hyper-V Server'daki Windows hiper yönetici teknolojisi, Windows Server'daki Hyper-V rolünde bulunanlarla aynıdır. Dolayısıyla, Windows Server 2016'da Hyper-V rolü için mevcut olan içeriğin çoğu, Microsoft Hyper-V Sunucusu için de geçerlidir.

Sistem Bilgileri

System Insights, yerel tahmine dayalı analitik yeteneklerini yerel olarak Windows Server'a getiren Windows Server 2019'da bulunan yeni bir özelliktir. Her biri bir makine öğrenimi modeliyle desteklenen bu tahmine dayalı yetenekler, performans sayaçları ve olaylar gibi Windows Server sistem verilerini yerel olarak analiz ederek dağıtımlarınızın işleyişine ilişkin içgörü sağlar ve Windows Server örneklerinizi izlemeyle ilişkili operasyonel giderleri azaltmanıza yardımcı olur.
Bu yeteneklerin her biri yerel olarak çalıştığından, tüm verileriniz doğrudan Windows Server örneğiniz üzerinde toplanır, kalıcı hale getirilir ve analiz edilir, böylece herhangi bir bulut bağlantısı olmadan tahmine dayalı analitik özelliklerini kullanmanıza olanak tanır. Windows Server 2019'da System Insights, kapasite tahmini, bilgi işlem, ağ ve depolama için gelecekteki kullanımı tahmin etmeye odaklanan bir dizi yetenek sunar.
System Insights'ı sezgisel bir Windows Admin Center uzantısı aracılığıyla veya doğrudan PowerShell aracılığıyla yönetebilirsiniz ve System Insights, her bir özelliği ayrı ayrı yönetmenize olanak tanır. Bu, her yeteneği çalıştırmak için özel zamanlamalar yapılandırmayı ve bir yetenek tarafından algılanan herhangi bir sorunu otomatik olarak ele almak için düzeltme komut dosyaları eklemeyi içerir.
System Insights hakkında daha fazla bilgi için lütfen aka.ms/SystemInsights adresini ziyaret edin .

Ek İndirmelerdeki Yenilikler

Windows Yönetici Merkezi Önizlemesi 1806

Tüm ayrıntılar için Windows Admin Center Önizleme 1806 Duyurusuna bakın .

Talep Üzerine Sunucu Çekirdeği Uygulama Uyumluluğu Özelliği

Bu yeni Talep Üzerine Özellik (FoD), Windows Server Desktop GUI veya Windows 10 GUI deneyimlerinden herhangi birini eklemeden, Windows Server with Desktop'tan bir dizi ikili dosya ve paket dahil ederek Windows Server Core'un uygulama uyumluluğunu önemli ölçüde iyileştirir. FoD paketi ayrı bir ISO'da bulunur ve yalnızca Windows Server Core'a yüklenir.
Bu yapı ile kullanılabilen işletim sistemi bileşenleri:
 • Performans İzleyicisi (PerfMon.exe)
 • Kaynak İzleyicisi (Resmon.exe)
 • Aygıt Yöneticisi (Devmgmt.msc)
 • Microsoft Yönetim Konsolu (mmc.exe)
 • Windows PowerShell (Powershell_ISE.exe)
 • Yük Devretme Kümesi Yöneticisi (CluAdmin.msc)
 • İşlem İzleyicisi (Procmon.exe) ve diğer Sysinternals
Bu bileşenler , komut satırı aracılığıyla SQL Server'dan ayrı olarak kurulması gereken SQL Server Management Studio (SSMS) 16 ve 17 sürümleri için destekle birlikte gelir .
Olay Görüntüleyici şu anda engellendi (bkz. Bilinen Sorunlar)
Yük Devretme Kümesi Yöneticisi'ni yüklemek için PowerShell'i başlatın ve ardından aşağıdaki komutu girin:
Install-WindowsFeature -Ad Yük Devretme-Kümeleme -IncludeManagementTools
Yük Devretme Kümesi Yöneticisini çalıştırmak için normal komut istemine cluadmin yazın.
Procmon'u Process Monitor v3.50'den indirebilirsiniz . Sysinternals hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows Sysinternals .
Lütfen bu FoD'yi deneyin ve mevcut uygulamaların ve araçların beklendiği gibi önizleme sürümünde çalıştığını doğrulayın.
Önemli: Ayrıca, lütfen Sunucu Çekirdeğinde kullanmak istediğiniz ancak şu anda kullanamadığınız herhangi bir sunucu uygulamasını (MS veya başka bir şekilde) deneyin. Başarıları veya başarısızlıkları bize bildirin.
Aşağıdaki yükleme prosedürü, bir komut satırı aracı olan Dağıtım Görüntüsü Hizmeti ve Yönetimi'ni (DISM.exe) kullanır. DISM komutları hakkında daha fazla bilgi için, bkz. DISM Yetenekleri Paket Servisi Komut Satırı Seçenekleri .
Sunucu Çekirdeğini FoD ikili dosyalarıyla kurmak için
 1. FoD ISO'yu indirin ve ISO'yu yerel ağınızdaki paylaşılan bir klasöre kopyalayın.
 2. Windows Server'ın eşleşen önizleme sürümünün ISO'sunu indirin ve işletim sistemini yükleyin. Masaüstü Deneyimi seçeneklerini seçmeyin; FoD yalnızca Sunucu Çekirdeği içindir.
 3. Sunucu Çekirdeğinin yeni yüklenen önizleme sürümünde yönetici olarak oturum açın.
 4. FoD ISO'nun konumuna bağlanmak için net use veya başka bir yöntem kullanın .
 5. FoD ISO'yu seçtiğiniz yerel bir klasöre kopyalayın.
 6. Bir komut istemine powershell.exe girerek PowerShell'i başlatın.
 7. Aşağıdaki komutu kullanarak
  FoD ISO'yu bağlayın : Mount-DiskImage -ImagePath ' drive_letter :\ folder_where_ISO_is_saved '
 8. PowerShell'den çıkmak için çıkış girin .
 9. Aşağıdaki komutu girin:
  DISM /Online /Add-Capability /CapabilityName:”ServerCore.AppCompatibility~~~~0.0.1.0″ /Source: drive_letter_of_mounted_ISO : /LimitAccess
 10. İlerleme çubuğu tamamlandıktan sonra, istendiğinde işletim sistemini yeniden başlatın.

Mevcut İçerik

Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü  6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm  MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
Windows Server vNext Altı Aylık Önizleme Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı 
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.