Alışveriş Sepetim

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17677 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün hem Masaüstü Deneyimini hem de 18 sunucu dilinde Sunucu Çekirdeğinin yanı sıra bir sonraki Windows Server Yarı'nın yeni bir yapısını içeren yeni bir derlemesini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. -İngilizce Yıllık Kanal sürümü.
Her önizleme sürümünde denemenizi ve sorunları geri bildirmenizi istediğimiz iki ana alan vardır:
 • Yerinde İşletim Sistemi Yükseltmesi (Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016'dan)
 • Uygulama uyumluluğu – herhangi bir sunucu rolü veya uygulaması çalışmayı durdurursa veya eskisi gibi çalışmazsa lütfen bize bildirin.
Derlemeden derlemeye yükseltme şu anda desteklenmemektedir.

En Son Yapıdaki Yenilikler

Doğrudan Depolama Alanları için performans geçmişi

Bu yapıda, Storage Spaces Direct'in performans geçmişi özelliği daha da iyi hale geliyor:
 • -ClusterPerf al cmdlet şimdi kendi kendini teşhis mantığı içerir: cmdlet raporuna şey bulursa, şimdi düzgün çalışmasını performans geçmişini önleyecek yaygın sorunlara arar (örneğin, depolama yoksa) bu yüzden cmdlet sağlayabileceği hata metnini temizle.
 • Bu derlemede sağlanan yeni cmdlet'ler, Start-ClusterPerformanceHistory ve Stop-ClusterPerformanceHistory , performans geçmişini temizleyerek ve/veya yeniden sağlayarak bu tür sorunları gidermeyi kolaylaştırır.
 • Bu derlemede sağlanan yeni seri, sunucu başına ne kadar Storage Spaces Direct verisinin onarılması/yeniden eşitlenmesi gerektiğini kaydeder.

Konteyner İyileştirmeleri

Windows Server Core'u geliştirmek ve görüntü boyutunu küçültmek için devam eden çabalarımızda aşağıdaki değişiklikleri yaptık: – kritik olmayan yazı tipi bileşenlerini Windows Server Core sürümlerinde isteğe bağlı bileşenlere (OC) dönüştürdük ve ardından bu OC'leri Windows Server Core'dan kaldırdık konteyner görselleri Bu değişiklik, Windows Server Core'un kullanıcı deneyimini etkilemeyecektir, ancak kullanıcılar artık diğer tüm OC'lerde olduğu gibi kritik olmayan yazı tipi bileşenlerini etkinleştirme veya devre dışı bırakma yeteneğine sahiptir. Sunucu Çekirdeği kapsayıcıları için yalnızca varsayılan yazı tipi Arial desteklenir; başka yazı tipleri desteklenmez ve başkaları yüklenemez.
Daha önceki yapılarda sunulan yeni işlevlerin tam listesini görmek için burayı tıklayın .

Mevcut İçerik

Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü  6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm  MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
Windows Server vNext Altı Aylık Önizleme Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu yapı 14 Aralık 2018'de sona erecek.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Sunucu kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını belirtin. Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Bilinen Sorunlar

 • Yerinde işletim sistemi yükseltmesi: Etki Alanı Denetleyicileri. Yükseltme başlatılmadan önce NT Dizin Hizmeti (NTDS) durdurulmadıkça, Active Directory (AD) Etki Alanı Denetleyicileri (DC), yerinde yükseltme ile doğru şekilde yükseltilemeyebilir. Arıza durumunda kurtarılabilirliği sağlamak için, yerinde bir işletim sistemi yükseltmesi gerçekleştirmeden önce herhangi bir AD DC'yi yedekleyin.
 • İşletim sisteminin en son önizleme sürümlerinde, Yük Devretme Kümelemesi özelliği doğru yüklenmeyebilir ve özelliği "Yükleme Beklemede" durumunda bırakır.
 • Belirli bir üreticinin ağ bağdaştırıcıları için işletim sistemiyle birlikte sağlanan sürücüler, işletim sisteminin en son önizleme sürümlerinde çalışmayabilir.
 • Nano Sunucu çalıştıran bir sistemde setx kullanarak ortam değişkenleri oluşturma veya değiştirme başarısız olur. Etkilenen bir sistemde setx, kayıt defterinde varsayılan olarak HKCU\Environment\ adlı belirli bir yolun bulunmasını gerektirir.
 • Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti (lsass.exe), Active Directory sunucu hizmetinin başarısız olmasına neden olarak başarısız olabilir. Etkilenen bir sistemde bir etki alanı kaldırılmaya çalışıldığında, bir hata bildiriyor: "LDAP bağlanma/bağlama işlemi başarısız olduğu için işlem devam edemiyor."
 • Sanal Makine Yönetim Hizmeti (VMMS), Küme Yöneticisi'nde APPLICATION_FAULT_INVALID_POINTER_READ hatasıyla karşılaşabilir.
 • Bir sistem, işletim sisteminin yeni bir önizleme sürümünü çalıştırırken, Windows Server Containers, Docker başlatılmadan önce 240 milisaniyelik bir boşta kalma süresi yaşayabilir.
 • Microsoft Virtual BIOS kullanan bir sanal makine başlatılamayabilir ve bir hata bildirebilir: “'İki revizyon seviyesinin uyumsuz olduğunu gösterir' Hatası ile geri yüklenemedi. (0x8007051A)”
 • Bir Hyper-V kapsayıcısında temel bir Linux sistem görüntüsünün oluşturulması başarısız oluyor. Etkilenen bir sistemde Docker bir hata bildirir: "'/bin/sh -c /bin/echo echo test > test.txt' komutu sıfır olmayan bir kod döndürdü."
 • Bazı üçüncü taraf uygulamalar, muhtemelen yanlış bir karakter kümesi nedeniyle bir Hyper-V kapsayıcısında çalıştırıldığında başlamaz. Etkilenen uygulamalar için bir geçici çözüm, set JAVA_OPTS=-Dsun.jnu.encoding=UTF-8 çalıştırarak Kap için JVM'nizde karakter kümesini manuel olarak UTF-8 olarak ayarlamaktır.
 • AppLocker için ilkeleri düzenlemek veya oluşturmak, paketlenmiş bir uygulama için kurallar oluşturulduğunda MMC ek bileşeninin çökmesine neden olabilir.
 • İşletim sistemini yükselttikten sonra, AppX veritabanı, bu girişleri kullanan bileşenler için sorunlara neden olan bozuk girişlere sahip olabilir. Bir yönetici, paketlenmiş uygulama kuralları oluştururken veya yüklü bir paketi yönetirken bu sorunu fark edebilir ve "Bu sihirbaz önemli bir hatayla karşılaştı ve devam edemiyor" ve "MMC bir ek bileşende bir hata algıladı ve boşaltın.”

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.