Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17666 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, 18 sunucu dilinde hem Masaüstü Deneyimi hem de Sunucu Çekirdeği içeren Windows Server vNext Uzun Vadeli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün yeni bir yapısını ve bir sonraki Windows'un yeni bir yapısını yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sunucu Yarı Yıllık Kanal sürümü.
Her önizleme sürümünde denemenizi ve sorunları geri bildirmenizi istediğimiz iki ana alan vardır:
  • Yerinde İşletim Sistemi Yükseltmesi (Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016'dan)
  • Uygulama uyumluluğu – herhangi bir sunucu rolü veya uygulaması çalışmayı durdurursa veya eskisi gibi çalışmazsa lütfen bize bildirin.

En Son Yapıdaki Yenilikler

Daha önceki yapılarda sunulan yeni özelliklerin tam listesini görmek için burayı tıklayın .

Doğrudan Depolama Alanları için performans geçmişi

Bu yapı, Get-ClusterPerformanceHistory cmdlet'ini komut dosyası oluşturmaya daha uygun olacak şekilde geliştirir. Performans geçmişini Sort-Object , Where-Object ve Measure-Object gibi yardımcı program cmdlet'lerine aktarmak artık uygun böylece ortalama veya tepe değeri, filtre değerlerini, trend çizgilerini çizebilir, aykırı değer algılamayı çalıştırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu cmdlet'lerle ilgili örnekleri, aka.ms/StorageSpacesDirect adresinde "Insider Preview içeriği" altında bağlantılı konularda görebilirsiniz .
Bu yapı, okumalar (% isabet oranı) ve yazmalar (% dolu) için Depolama Alanları Doğrudan önbelleğinin yanı sıra CSV bellek içi okuma önbelleği (% isabet oranı) için performans geçmişi ekler. Bu yeni seriler sunucu başına ve toplu olarak mevcuttur.
Bazı performans geçmişi serisi büyük bir açıklık ve bu yapı isimleri değişti tutarlılık-örneğin, Node.Cpu.Usage şimdi ClusterNode.Cpu.Usage . Bu değişikliğin, bir sonraki güncellemeye kadar Windows Admin Center'da bazı boş grafiklerle sonuçlanacağını unutmayın.

Storage Spaces Direct ile birim ayırmayı sınırlayın

Bu derlemede sağlanan yeni cmdlet'ler, sınırlandırılmış tahsisle birimlerin yönetimini basitleştirir. Hata etki alanlarını görmek için Get-StorageScaleUnit'i kullanın geçerli tahsisi görmek için Get-VirtualDisk'e / Get-VirtualDisk'ten ilişkileri takip edin ve hata etki alanları için kolay adlar kullanarak tahsisi ayarlayın veya değiştirin. Daha fazla ayrıntı için, aka.ms/StorageSpacesDirect adresinde "Insider Preview içeriği" altındaki bağlantılara bakın.

Mevcut İçerik

Windows Server 2019 Önizleme , ISO biçiminde 18 dilde ve VHDX biçiminde yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü  6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm  MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
Windows Server vNext Altı Aylık Önizleme Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .
Bu yapı 14 Aralık 2018'de sona erecek.

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Sunucu kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını belirtin. Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Bilinen Sorunlar

NTFS'ye göre bir dosyanın boyutu ve bir akış kontrol bloğu, Önbellek Yöneticisine göre boyuttan farklı olabilir. Bu, Önbellek Yöneticisi'nin depoladığı dosya boyutu için bir okuma işlemi sınırların dışındaysa bir hata denetimine neden olabilir.
Yerinde işletim sistemi yükseltmesi: Etki Alanı Denetleyicileri. Yerinde bir işletim sistemi yükseltmesi sırasında Active Directory (AD) Etki Alanı Denetleyicileri (DC) doğru şekilde yükseltilemeyebilir. Bu nedenle, yerinde bir işletim sistemi yükseltmesi gerçekleştirmeden önce tüm AD DC'leri yedekleyin.
AppLocker için ilkeleri düzenlemek veya oluşturmak, paketlenmiş bir uygulama için kurallar oluşturulduğunda MMC ek bileşeninin çökmesine neden olabilir.
İşletim sistemini yükselttikten sonra, AppX veritabanı, bu girişleri kullanan bileşenler için sorunlara neden olan bozuk girişlere sahip olabilir.

Kullanım Şartları

Bu,  yayın öncesi bir yazılımdır  - "olduğu gibi" kullanım için sağlanır ve üretim ortamlarında desteklenmez. Kullanıcılar, bu derleme mevcut olduğu sürece, Windows Update'ten sağlanan tüm güncellemeleri yüklemekten sorumludur Windows Server Insider Programı aracılığıyla size sunulan tüm yayın öncesi yazılımlar, herhangi bir lisanstan öncelikli olan Insider Kullanım Koşullarına tabidir. Üründe olabilecek anlaşma.
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.8.2021

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.