Alışveriş Sepetim

Windows Server 2019 Insider Preview Build 17650 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, 18 sunucu dilinde hem Masaüstü Deneyimi hem de Sunucu Çekirdeği içeren Windows Server vNext Uzun Süreli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümünün yeni bir yapısını ve bir sonraki Windows'un yeni bir yapısını yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sunucu Yarı Yıllık Kanal sürümü. Lütfen ayrıca Windows Server Yarı Yıllık Kanalındaki güncellemeler hakkında bu son blog duyurusuna bakın .
Her önizleme sürümünde denemenizi ve sorunları geri bildirmenizi istediğimiz iki ana alan vardır:
  • Yerinde İşletim Sistemi Yükseltmesi (Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016'dan)
  • Uygulama uyumluluğu – herhangi bir sunucu rolü veya uygulaması çalışmayı durdurursa veya eskisi gibi çalışmazsa lütfen bize bildirin.

En Son Yapıdaki Yenilikler

Daha önceki yapılarda sunulan yeni özelliklerin tam listesini görmek için burayı tıklayın .

Yük Devretme Kümelemesi : Dosya Paylaşım Tanığı

Yük devretme kümelemesi için kullanılabilen tanık seçeneklerinden biri olan File Share Witness, iki yeni geliştirme içeriyor.
İlk geliştirme, bir Dağıtılmış Dosya Sistemi (DFS) paylaşımının konum olarak kullanılmasını engeller. Bir DFS paylaşımına bir Dosya Paylaşım Tanığı (FSW) eklemek, kümeniz için kararlılık sorunlarına neden olabilir ve bu yapılandırma hiçbir zaman desteklenmemiştir. Bu nedenle, bir paylaşımın DFS kullanıp kullanmadığını algılamak için mantık ekledik ve DFS algılanırsa, Yük Devretme Kümesi Yöneticisi tanık oluşturulmasını engeller ve desteklenmediğine dair bir hata mesajı görüntüler.
İkinci geliştirme, daha önce desteklenmeyen çeşitli senaryolar için bir FSW'nin kullanılmasını sağlar:
  • Uzak bir konum nedeniyle İnternet erişiminin olmaması veya son derece zayıf olması, bir bulut tanığının kullanılmasını engelliyor.
  • Bir disk tanığı için ortak sürücü eksikliği. Bu, hiçbiri paylaşılan diskleri kullanmayan bir Storage Spaces Direct hiper birleşik yapılandırması, bir SQL Server Always On Availability Groups (AG) veya bir Exchange Database Availability Group (DAG) olabilir.
  • Kümenin bir DMZ'nin arkasında olması nedeniyle etki alanı denetleyicisi bağlantısının olmaması.
  • Active Directory küme adı nesnesi (CNO) olmayan bir çalışma grubu veya etki alanları arası küme. Aşağıdaki Sunucu ve Yönetim Bloglarında bu geliştirmeler hakkında daha fazla bilgi edinin: Yük Devretme Kümesi Dosya Paylaşım Tanığı ve DFS Windows Server 2019'da Yeni Dosya Paylaşım Tanığı Özelliği

Yük devretme kümelemesi: Kümeleri etki alanları arasında taşıma

Bir kümeyi bir etki alanından diğerine taşımak her zaman göz korkutucu bir görev olmuştur çünkü taşımak için kümeyi yok etmeniz gerekir. Kümedeki rollere bağlı olarak, o rol de kaldırılmalı ve yeniden oluşturulmalıdır. Aşağıdakiler iki yaygın senaryodur:
  • A Şirketi, B Şirketini satın alır ve tüm sunucuları A Şirketinin etki alanına taşımalıdır.
  • Ana ofis bir küme oluşturur ve onu başka bir yere gönderir
Sizi bir etki alanından diğerine, onu yok etmeye gerek kalmadan hızla götürmek için iki yeni PowerShell komutu ekledik. Bu yeni yetenek hakkında daha fazla bilgi için Sunucu ve Yönetim bloglarında Yük Devretme Kümesini Yeni Bir Etki Alanına Geçirme bölümüne bakın .

Depolama Çoğaltması

Storage Replica (SR) , ilk olarak Windows Server 2016 Datacenter Edition için bir teknoloji olarak piyasaya sürüldü. SR, olağanüstü durum kurtarma için sunucular veya kümeler arasında birimlerin eşzamanlı ve eşzamansız blok çoğaltmasını sağlar. SR ayrıca, tüm düğümlerin eşitlenmiş halde kaldığı iki siteye yayılan kapsamlı yük devretme kümeleri oluşturmanıza olanak tanır.
Windows Server 2019'dan başlayarak, müşteri isteklerine yanıt vererek SR'ye aşağıdaki iyileştirmeyi ekledik:
  • Depolama Çoğaltma Standardı. SR, yalnızca Datacenter Edition'da değil, Windows Server 2019 Standard Edition'da da mevcuttur. Standard Edition çalıştıran sunuculara yüklendiğinde, SR aşağıdaki sınırlamalara sahiptir:
– SR, sınırsız sayıda birim yerine tek bir birimi çoğaltır.
– Hacimler, sınırsız sayıda ortak yerine bir ortaklığa sahip olabilir.
– Birimler sınırsız boyut yerine 2 TB'a kadar boyuta sahip olabilir.

Windows Server 2019'un Insider önizlemeleri sırasında geri bildirimlerinizi dinlemeye ve bu ayarları telemetrimiz aracılığıyla değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu sınırlamalar, önizleme aşamasında ve RTM'de birkaç kez değişebilir.
Storage Replica için yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi için http://aka.ms/StorageReplica adresini ziyaret edin .

[EKLENDİ] Uzak Masaüstü Oturum Ana Bilgisayarı (RDSH)

RD Oturum Ana Bilgisayarı, kullanıcıların Windows tabanlı programları veya tam Windows masaüstünü paylaşmasına olanak tanıyan bir Uzak Masaüstü Hizmetleri rol hizmetidir. Kullanıcılar, programları çalıştırmak, dosyaları kaydetmek ve bu sunucudaki ağ kaynaklarını kullanmak için bir RD Oturum Ana Bilgisayarı sunucusuna bağlanabilir. Bir hata nedeniyle, Windows Server 2019'un önceki sürümlerinde RDSH rolü eksikti - bu yapı bunu düzeltir.

Mevcut İçerik

Windows Server 2019 Insider Preview , ISO biçiminde 18 dilde mevcuttur. Bu derleme ve gelecekteki tüm yayın öncesi derlemeler, kurulum sırasında etkinleştirme anahtarlarının kullanılmasını gerektirecektir. Aşağıdaki tuşlar sınırsız aktivasyona izin verir:
Veri Merkezi Sürümü  6XBNX-4JQGW-QX6QG-74P76-72V67
Standart Sürüm  MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
Windows Server vNext Altı Aylık Önizleme Sunucu Çekirdeği Sürümü yalnızca İngilizce, ISO veya VHDX biçiminde mevcuttur. Görüntüler önceden anahtarlanmıştır - kurulum sırasında bir anahtar girmeye gerek yoktur.
Bu yapı 2 Temmuz 2018'de sona erecek.
Semboller , genel sembol sunucusunda bulunur – Microsoft'un Symbol Server blog gönderisinde Güncelleme ve Microsoft Symbol Server'ı Kullanma bölümüne bakın Daha önce olduğu gibi, eşleşen Windows Server kapsayıcı görüntüleri Docker Hub aracılığıyla sunulacak. Windows Server kapsayıcıları ve Insider derlemeleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .

Nasıl indirilir 

Insider yazılım indirmelerini elde etmek için kayıtlı Insider'lar doğrudan Windows Server Insider Preview indirme sayfasına gidebilirler Henüz Insider olarak kaydolmadıysanız Windows Insiders for Business portalında SUNUCU İLE BAŞLARKEN bölümüne bakın .

Görüşlerinize değer veriyoruz!

Kayıtlı Windows 10 Insider cihazınızı kullanın ve Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanın Uygulamada, Sunucu kategorisini ve ardından geri bildiriminiz için uygun alt kategoriyi seçin Lütfen geri bildirimde bulunduğunuz yapı numarasını belirtin. Ayrıca , işbirliği yapmak, paylaşmak ve uzmanlardan bilgi edinmek için Microsoft Tech Communities forumundaki Windows Server Insiders alanını ziyaret etmenizi öneririz .

Bilinen Sorunlar

Yerinde işletim sistemi yükseltmesi: Etki Alanı Denetleyicileri. Yerinde bir işletim sistemi yükseltmesi sırasında Active Direc

16.8.2021

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.