Alışveriş Sepetim

Windows Insider Kanallarını Tanıtma

6/29 Güncellemesi: Bugün, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı altındaki Windows Insider Program Ayarları sayfasına Kanal adlarını sunmaya başladık Tanıtım önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.
Hey Millet!
Bugün, yeni yapıları tüm Windows Insider'lara sunma şeklimizde bazı değişiklikleri duyurmaktan heyecan duyuyoruz.
Biz geçiş ve mevcut dönüştürdüğünüz halka modeli baz alınarak frekansa kurar yeni üzere, kanal modeli üzerinde dönerek o kaliteye ilişkin yapılar oluşturmaya ve daha iyi destekler paralel kodlama çabalarını. Bu değişikliğe ek olarak, Insider'lar Windows ve Office programlarında ve yakında Microsoft Edge ve Microsoft Teams'de benzer teklif adları ve beklentiler bulacaklar Amacımız, yalnızca mevcut Insider'ların kendileri için doğru olan deneyimi seçmelerini sağlamak değil, aynı zamanda yeni Insider'ların da katılırken doğru kanalı seçmelerini sağlamaktır. Insider topluluğu hepimiz için çok önemlidir ve tüm Insider programlarımızın Microsoft genelinde birlikte daha iyi çalışmasını sağlamak için çalışıyoruz.
Kanallar, değişikliği neden yaptığımız ve mevcut Insider'ların hazırlanmak için ne yapmaları gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. (Spoiler: Hiçbir şey. Sizi koruduk!)

Deneyimin kalitesine odaklanmak

5 yıldan uzun bir süre önce yeni Windows 10 Insider Preview Derlemelerini yayınlamaya başladığımızda, Windows Insider'lardan cihazlarına yeni yapıların ne zaman teslim edileceğine bağlı olarak iki halkadan birine katılmaları istendi: "Hızlı" veya "Yavaş". En hızlı güncellemeleri isteyen ve bazı pürüzlü kenarlarda rahat olan içerdekiler Hızlı halkaya katıldı. Daha gösterişli ve kararlı güncellemeleri beklemeyi tercih eden içerdekiler Yavaş halkaya katıldı. Ve 2016'nın başlarında, Windows 10'un yayımlanmış sürümlerinde hizmet güncellemelerine erken erişim almak isteyen Insider'lar için Yayın Önizleme halkasını kullanıma sunduk.
Yıllar içinde, Windows 10'u oluşturma ve yayınlama yöntemimizi geliştirdikçe, halkaları nasıl kullandığımızı da ayarladık. Başlangıçta, yapıları tek bir ürün sürümünden yayınlıyorduk. Şimdi, aynı anda birden fazla ürün sürümündeki özelliklerde yenilik yapıyoruz. 2019'un ortasında Insider'lar, Hızlı zil sesi 20H1, Yavaş zil sesi 19H2 kodu ve Sürüm Önizleme halkası 19H1 kodunda olmak üzere 3 farklı sürümden (geliştirme döngümüzün çeşitli aşamalarında) derlemeler çalıştırıyordu. Yüzüklerin orijinal konseptini "büyüdüğümüzü" anlamaya başladık.
Windows 10'u piyasaya sürme şeklimizi geliştirmeye devam ederken ve hizmet verdiğimiz Insider'ların çeşitliliği her zamankinden daha fazlayken, Insider'ların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir uçuş seçeneğine sahip olması çok önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolunun, odağı frekanstan kaliteye kaydırmak olduğuna inanıyoruz. İçeridekiler, en rahat oldukları kaliteye göre cihazları için istedikleri deneyimi temsil eden bir kanal seçebilirler. Amacımız, Insider'ların hangi kanalı seçerlerse seçsinler sık ??güncellemeler almaya devam etmelerini sağlamaktır.

Kanallara geçiş

Bu ayın ilerleyen saatlerinde Hızlı halka Geliştirme Kanalı , Yavaş halka Beta Kanalı ve Yayın Önizleme halkası Yayın Önizleme Kanalı olacak . İşte bu eşleme şöyle görünür:
Yeni Kanalları eşleştirme tablosu: Hızlı halka Geliştirme Kanalı olacak, Yavaş halka Beta Kanalı olacak ve Yayın Önizleme halkası Yayın Önizleme Kanalı olacak.

Geliştirme Kanalı

Son derece teknik kullanıcılar için idealdir. Geliştirme Kanalındaki kullanıcılar, bir geliştirme döngüsünde en erken olan yapıları alacak ve mühendislerimizden gelen en son devam eden çalışma kodunu içerecektir. Bu yapıların pürüzlü kenarları ve önemli etkinlikleri engelleyebilecek veya geçici çözümler gerektirebilecek bazı kararsızlıklar olacaktır.
Bu derlemeler belirli bir Windows 10 sürümüyle eşleşmiyor. Bu kanaldaki yeni özellikler ve işletim sistemi geliştirmeleri, hazır olduklarında gelecekteki Windows 10 sürümlerinde görünecek ve tam işletim sistemi derleme güncellemeleri veya hizmet sürümleri olarak sunulabilecek. Buradaki içeriden geri bildirim, mühendislerimize en son koddaki önemli düzeltmeler ve değişiklikler konusunda yardımcı olacaktır.

Beta Kanalı

Erken benimseyenler için ideal. Beta Kanalındaki İçerdekiler ve BT Uzmanları, Microsoft tarafından doğrulanan nispeten güvenilir güncellemeleri almaya devam ederken, yakında çıkacak Windows 10 özelliklerine göz atabilir.
Beta Kanalının bir parçası olarak Insider'lar, daha önce 20H1 gibi belirli bir gelecek sürüme bağlı olacak yapıları görecekler. Geri bildiriminiz burada özellikle önemli olacaktır, çünkü mühendislerimizin önemli sorunların büyük bir sürümden önce belirlenip düzeltildiğinden emin olmalarına yardımcı olacaktır.

Yayın Önizleme Kanalı

Sürüm Önizleme Kanalındaki İçerdekiler ve BT Uzmanları, gelişmiş kalite güncellemeleri ve belirli temel özelliklerle birlikte, Windows 10'un dünyaya yayınlanmadan önce gelecek sürümüne erişebilecekler. Bu derlemeler Microsoft* tarafından desteklenir. Sürüm Önizleme Kanalı, şirketlere kuruluşlarında geniş dağıtımdan önce gelecek Windows 10 sürümlerini önizlemelerini ve doğrulamalarını önerdiğimiz yerdir.
*Destek yalnızca Windows Insider Program for Business'a katılanlar için sağlanır .
Gelecekte Windows 10'u oluşturma ve yayınlama yöntemimizi geliştirmeye devam ederken, Insider'lar için yeni deneyimler için yeni kanallar sunabiliriz.

Office ile Hizalama

Yakın zamanda yeni kanal adlarının açıklandığı Office'e uyum sağlamaktan son derece heyecanlıyız Bir Insider, Windows ve Office arasında hangi deneyimi istediklerine ve aynı anlama gelmesini istediğine dair bir seçim yapabilir. İçeriden öğrenenlerin yine de her bir Insider Programına ayrı ayrı katılmaları gerekiyor, ancak bu deneyimi zaman içinde geliştirmek istiyoruz.
Windows ve Office Insider Programları için kanallar arasındaki benzerlikleri gösteren tablo.
Kanallara geçmek, Windows ve Office Insider Programlarını birbirine daha da yakınlaştırmanın bir başka adımıdır!

Sonraki adımlar

Windows Insider kullanıcıları için kanallara geçiş kolay olacaktır. Cihazınız şu anda uçuş yapıyorsa, cihazlarınızı mevcut zil sesinize göre otomatik olarak bu deneyime en uygun yeni kanala taşırız. Bu değişikliğin gerçekleşmesi için herhangi bir işlem yapmanız gerekmeyecek.
Hızlı çalma = Geliştirme Kanalı
Yavaş çalma = Beta Kanalı
Önizleme halkasını yayınla = Önizleme Kanalını Yayınla
Insider'lar, kanalları değiştirmek ve yeni deneyimler denemek isterlerse Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı'na giderek bu ayarları her zaman değiştirebilirler.
BT Uzmanları, tipik Windows Update for Business veya Windows Server Update Service yönetim araçlarını veya Azure Marketplace sanal makinelerini (VM'ler) kullanarak Beta ve Sürüm Önizleme Kanalı derlemelerini yönetebilir.
Ve henüz uçmuyorsanız, bir deneyin! Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı'na giderek ve ihtiyaçlarınıza en uygun kanalı/deneyimi seçerek başlayın. Kanallara geçiş, bu ayın sonraki sürümlerinde Windows Insider Programının Ayarlar sayfasında görünmeye başlayacak.
Halkalardan kanallara bu geçişi yaparken bizimle birlikte büyümemize ve gelişmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Her zaman olduğu gibi, bize tweet atarak veya Geri Bildirim Merkezi'nde geri bildirim göndererek düşüncelerinizi veya sorularınızı bizimle paylaşmaktan çekinmeyin .
Teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler