p

Windows Embedded Business: El Terminallerini ve Sağlamlaştırılmış Cihazları Hizalama

Er ya da geç, hepimize "Ne iş yapıyorsun?" diye sorulacağız. Ve cevaplamak her zaman kolay değildir.

Resmi unvanım Microsoft'un Windows Embedded Business 'dakıdemli ürün yöneticisidir. Oldukça genel görünüyor, değil mi? Belki de değildir. Gerçek şu ki, ekibim ve ben muhtemelen hayatınızın her günü gördüğünüz veya kullandığınız yazılım platformlarını denetliyorum.

Alışveriş yaparken, mağaza çalışanlarının ürünleri fiyatlandırmak veya sizi kontrol etmenize yardımcı olmak için cihazları kullandığını görmüş olabilirsiniz. Son zamanlarda bir paket aldın mı? Teslimatçı muhtemelen benzer bir cihazla taramıştır. Bir depodaki envanteri izlemekle sorumlu kişiler de işlerini yönetmeye yardımcı olmak için bir cihaz kullanıyor. Her durumda, bu cihazlar benim dünyamda 'el terminalleri' veya 'sağlamlaştırılmış cihazlar' olarak bilinir, çünkü olumsuz ortamlarda ve endüstriyel ortamlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Bu cihazların milyonlarcası daha önce bahsettiğim durumlarda ve daha birçoklarında tüm dünyada kullanılmaktadır.

Motorola MC55 EDA

 

Motorola MC55 EDA

 

 

Microsoft olarak, bu el terminallerinin ve sağlamlaştırılmış cihazların çoğuna güç sağlayan yazılım çözümleri oluşturuyoruz. Şu anda, MotorolaIntermec ve Honeywellgibi Microsoft ortakları, Windows Embedded CE veya Windows Mobile kullanarak müşterileri için cihazlar yapıyor. Her ikisi de sektöre özgü uygulamalara sahip çeşitli cihazlara güç sağlayan harika işletim sistemleridir.

Şimdiye kadar bu iki işletim sistemi Microsoft'ta farklı iş gruplarında yer aldı. Windows Embedded Business (WEB), Windows Embedded CE'yi denetlerken, Mobil İletişim İşletmesi (MCB) Windows Mobile'ı yönetti.

Bu değişiyor. Mevcut ve gelecekteki müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamıza yardımcı olmak için, bugün el terminallerinin ve sağlamlaştırılmış cihazların Windows Embedded Business. Müşterilerimiz için bu hareket, Microsoft'un iş gereksinimlerine daha birleşik bir şekilde yanıt verabilmesini sağlayan Windows Embedded CE ve Windows Mobile ürün serisi arasında daha yakın bağlantı sağlar. WEB, uzman cihaz üreticilerinin zengin kullanıcı deneyimleri ve Windows dünyasına sorunsuz bağlantılar sunmasına yardımcı olmaya kararlı olduğumuz için bu çabayı genel stratejisine ve vizyonuna ekliyor.

Microsoft'ta mobilite söz konusu olduğunda, iki farklı ürün grubu vardır: biri el terminaline ve sağlamlaştırılmış cihazlar endüstrisine (WEB) odaklanmıştır ve biri her türlü son kullanıcı (MCB) için müşterilerin cep telefonu ihtiyaçlarına bağlıdır. Windows Embedded CE ve Windows Mobile platformları, devlet, perakende, lojistik ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde el terminali dağıtımını etkinleştirmek için kritik bir rol oynar ve bu endüstrilerin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamaya kararlıyız.

Bu hamleyi çeşitli nedenlerle yapmaya karar verdik. İlk olarak, Windows Embedded'in özel cihazlar için yazılım oluşturmadaki gücü ve deneyimi, WEB'i el terminaline ve sağlamlaştırılmış cihaz alanına liderlik etmek için ideal bir grup haline getirir. İkincisi, desteğin WEB'e geçişiyle microsoft, el terminali ve sağlamlaştırılmış cihaz ürünlerine her iki platformda ve gelecekte bütünsel bir yol haritası sunar. MCB, Windows Phone'ları olan müşterilerin cep telefonu ihtiyaçlarına odaklanmaya devam edecek.

Ortaklarımız bu hareket için heyecanlı ve bu yazılım platformlarında zengin deneyimler sunmaya kararlıyız:

  • "Microsoft, dayanıklı cihazlar ve el terminalleri için Windows Mobile 6.5'i Windows Embedded Business birimine geçerken, kurumsal müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha iyi hizmet vermemize yardımcı olmak için Microsoft ile iş birliği yapıyoruz. Motorola'nın kurumsal müşterilere özel gelecekteki teklifleri tanımlamak için Microsoft ile çok yakın bir şekilde çalışmasını öngörüyoruz." – Jerry McNerney, başkan yardımcısı, mobil bilgi işlem ürün yönetimi, Motorola kurumsal mobilite çözümleri, Motorola
  • "Microsoft, Microsoft işletim sistemleri ve geliştirme araçlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olan dayanıklı mobil iş çözümlerinin sunulmasına yardımcı olmak için Intermec'in uzun süredir stratejik bir ortağıdır. Mobil kurumsal kapasiteye odaklanan bu keskinleştirilmiş ile ilişkimizin büyümeye devam etmesini bekliyoruz." – Dan Albaum, üst düzey yönetici – stratejik pazarlama, Intermec
  • "Windows Embedded CE ve Windows Mobile'ın ortak yönetimi Honeywell Scanning & Mobility'nin işi için mantıklı ve hoş bir harekettir. Müşteri tabanımız her iki platformun da desteğini gerektirir, bu nedenle tek bir temas noktası ve uyumlu birleşik hikaye, müşterilerimize hizmet için bizim tarafımızdaki yükü azaltır." - Mark Schmidt, stratejik pazarlama direktörü, Honeywell tarama ve mobilite

El terminali ve sağlamlaştırılmış cihaz
alanı için gelecek parlaktır. Buradaki hedeflerimiz basit: sahip olduğumuz
zaten güçlü ortaklıklar üzerine inşa edin
ve pazarı genel olarak büyütmek için ortaklarımızla birlikte çalışın. Bu iki takımı birleştirmek bunu başarıyor.

Bu duyurunun en iyi kısmı mı? Ne iş yaptığımı açıklamamı
biraz daha kolaylaştırıyor.

Tarafından gönderildi David Wurster
kıdemli ürün yöneticisi, Microsoft'un Windows Embedded Business

Etiketler: 

30.10.2021

Diğer Haberler