Windows ekosistemi farklı cihazlar ve deneyimler sunmaya devam ediyor

Mobilden önce, buluta ilk sahip bir dünyada, tüm deneyimlerin tüketiciler, işletmeler, geliştiriciler ve BT için bir araya gelmesini sağlayan cihazlardır. Yakında bulut tabanlı uygulamalar ve hizmetler tarafından desteklenen İnternet'e bağlı cihazlara sahip 3 milyardan fazla insan olacak. İş ortaklarımızla birlikte çalışarak, insanları yaptıkları her işte daha üretken hale getirmek için Windows, masaüstü ve mobil uygulamalar ve ilgi çekici hizmetler çalıştıran inanılmaz sayıda cihazın etkinleştirilmesine yardımcı olduk. Cihazlar en kişiselleştirilmiş cep telefonlarından, PC'lere ve tabletlere ve kritik görev veri merkezlerine kadar uzanır.
Nesnelerin İnterneti (IoT), PC on a stick, sürükleyici teknolojiler ve harmanlanmış gerçeklik dahil olmak üzere yeni cihazların ve kategorilerin tanıtılmasıyla endüstri genelinde teknoloji inovasyonu görmeye devam ediyoruz. Buna ek olarak, özellikle dünyadaki birçok cihazın üretildiği Çin'den pazara yeni markalar gelmeye başlıyoruz.
Computex ve IFA'nınönceki gönderilerinde hem teknoloji hem de iş modeli inovasyonu hakkında konuştum. Windows ekosisteminin nasıl genişlediğini, form faktörleri arasında çok çeşitli yenilikçi Windows cihazları sunmamıza yardımcı olan daha fazla iş ortağıyla paylaştım. Bu yenilik ile insanların bilgisayarlarıyla nasıl etkileşime girdikleri ve teknolojiyi günlük yaşamlarında nasıl kullandıkları açısından bir dönüşüm gerçekleşiyor. Microsoft, Windows'un dünyanın dört bir yanına pazara getirdikleri cihazların genişliği konusunda optimize edilmesini sağlamak için donanım ekosistemiyle çok yakın bir şekilde çalışır.
Şu anda, müşteriler için yeni ve heyecan verici çözümler sunan yeni donanım tasarımları ve bileşenleriyle mevcut cihaz kategorilerinin çoğunda dikkat çekici bir dönüşüm görüyoruz. Buna hepsi bir arada taşınabilir hale gelen oyun makineleri, doğru güç sağlayan oyun makineleri, ultra ince, hafif ve mobil olan premium dizüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayardan tablete akışkan dönüşüm sağlayan ikisi bir arada bilgisayarlar dahildir.
Bu cihazların çoğu Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nın bir parçası olarak sergileniyor ve duyuruluyor. Bu hafta 60'tan fazla yeni Windows cihazını duyuran iş ortaklarımızı tebrik ederim!
İkisi bir arada, donanım üreticilerinin yenilik yapmaya devam ettiği bir kategoridir ve güçlü işlemciler, çeşitli ekran boyutları ve çözünürlük ve çok sayıda depolama seçeneği sunan benzersiz tasarımlara sahip çok çeşitli ince ve hafif cihazları pazara sunar. 360 dereceye kadar ekran dönüşü sağlayan yenilikçi menteşelere sahip üstü açık arabalar ve tek bir cihazda etkileyici bir tablete ek olarak mükemmel dengeli bir dizüstü bilgisayar sunan çıkarılabilirler vardır. Bunlar, Windows 8.1'den ve çok sayıda bulut tabanlı uygulama ve hizmetten tam olarak yararlanan inanılmaz derecede çok yönlü cihazlardır, böylece film izlerken ve oyun oynarken veya klavyeyi kullanarak bir belge oluştururken tablet olarak kullanabilirsiniz. Asus T300 Chi ve Lenovo Yoga Pro 3 de dahil olmak üzere iş ortaklarının bu hafta gösterdiği yeni ikisi bir arada işlemcilerden bazıları Intel'in en yeni Broadwell Core M işlemcisinden güç alıyor, inanılmaz derecede ince ve hafif ve her zamankinden daha uzun pil ömrü sunuyor. Müşteriler bu cihazların sunduğu çok yönlülüğü ve zengin deneyimleri seviyor ve bu, önümüzdeki aylarda tasarım inovasyonunun ve büyümesinin devam ettiğini görmeyi beklediğimiz bir kategori.
Geleneksel dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda, iş ortaklarımız uzun ömürlü pillerle inanılmaz derecede ince ve hafif şık ve güçlü dokunmatik cihazlar sunar, böylece tüm gün boyunca bağlı kalabilir ve üretken olabilirsiniz. Intel gibi silikon iş ortaklarının inovasyonu, yüksek kaliteli bileşenlerin minyatürleştirilmesiyle birlikte, Windows 8.1'de en iyiyi aydınlatmak için tasarlanmış Dell XPS 13 ve Lenovo X1 Carbon gibi en yeni premium dizüstü bilgisayarlara olanak tanıyarak bilgisayarınızla daha da fazlasını yapmanızı sağlıyor.
Daha büyük bir ekran, inanılmaz işlem gücü ve ekranlı geleneksel bir masaüstünden daha fazla esneklik için, Windows 8.1 taşınabilir hepsi bir arada bilgisayar harika bir seçenektir. Dokunmatik özellikli büyük ekranlar, güçlü işlemciler, yüksek kaliteli grafikler ve her zamankinden daha iyi ses ile bu alanda önemli yenilikler ve zarif cihazlar görüyoruz. Bu benzersiz bilgisayarlar evde üretkenlik ve eğlence merkezi olarak kullanılabilir veya bir ofis için şık ve güçlü bir bilgisayar olabilir. Dell XPS 18 ve Asus PT2001 AIO gibi en zarif yeni hepsi bir arada bilgisayarlardan bazıları, hafif ve taşınabilir bir pil içerir, böylece onları odadan odaya kolayca alabilir veya hareket halindeken kullanabilirsiniz. Bu taşınabilirlik, oturma odasında birlikte çoklu dokunmatik bir oyun oynamak için cihazı kullanan bir aile gibi yeni deneyimler sağlar.
En premium ve ikonik Windows masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan bazıları, üst düzey grafik donanımı, yüksek CPU performansı, bellek, güç verimliliği ve gelişmiş ses gerektiren PC oyuncuları için özel olarak tasarlanmıştır. Dell Alienware Area-51 ve MSI NightBlade D85 gibi en güçlü yongalarla çalışan ve verimlilik, güç soğutma ve gürültü kontrolü için amansız araçlarla donatılmış iyi tasarlanmış masaüstleri ve nerede olursanız olun oyunu geliştiren büyük jilet keskinliğinde dokunmatik ekranlara, son teknoloji grafiklere, gelişmiş soğutmaya ve diğer özelliklere sahip çok çeşitli güçlü oyun dizüstü bilgisayarları vardır.
İş ortakları ayrıca nesneleri veya görüntüleri anında yakalamanıza, fikirlerinizi sorunsuz bir şekilde manipüle etmenize ve hayata geçirmenize olanak sağlayan çığır açan teknolojiyle dolu yeni HP Sprout hepsi bir arada oluşturma istasyonu gibi gerçekten benzersiz ve sürükleyici Windows cihaz deneyimleri geliştiriyor. HP ayrıca bir tahıl kasesi büyüklüğünde ve sadece 2 inç uzunluğunda yeni Pavilion Mini Desktop ve Stream Mini Desktop'ları duyurdu. Mini masaüstleri, dağınıklığı en aza indirirken bir cihazın aynı anda iki monitöre bağlanmasını sağlayan çok benzersiz bir tasarıma sahiptir. Wacom'un profesyonel bir mobil iş istasyonu / tableti olan Cintiq Companion,yüksek performanslı bir Windows 8 tablet, basınca duyarlı kalem ekranı, çoklu dokunmatik kontrol ve profesyonel tasarımcılar için inanılmaz bir mürekkepleme deneyimi sunar.
Pc'lere ve telefonlara ek olarak, Windows tarafından desteklenen giyilebilir cihazlar, ev otomasyonu, güvenlik ve gözetim cihazları gibi binlerce Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazı vardır. Burada CES'te gösterilen birçok cihaz var ve bu bağlı cihazlar hayatımızı daha kolay ve üretken hale getirmeye yardımcı olabilir. IoT cihazları Microsoft, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için inanılmaz bir fırsat alanını temsil ediyor ve 2015'te birçok yeni cihaz görmeyi bekliyoruz.
CES'te harika yeni Windows cihazlarını duyuran tüm iş ortaklarımızı tebrik ederim! Bu cihazlar hakkında daha fazla bilgiyi Microsoft Haber Merkezi'ndeki bir Özellik Hikayesi'nde bulabilirsiniz. Yenilik şimdi durmuyor, ekran boyutları, evrensel uygulamalar ve bir mağaza arasında bir Windows da dahil olmak üzere Windows 10'un etkinleştireceği yeni özelliklerden ve deneyimlerden yararlanacak kategoriler ve fiyat noktaları arasında cihazlar tasarlamak ve oluşturmak için donanım ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmanın sonuçlarını gelecekte sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.
Etiketler: 
 

27.10.2021

Diğer Haberler