Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows Community Toolkit v7.0 Duyurusu

Windows Community Toolkit'i çok sayıda iyileştirme ve özellikle aylarca canlandırdıktan sonra; 7.0 sürümünün bugün kullanıma sunulduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Geliştirici topluluğumuzun desteği ve katkılarıyla yeniden mümkün oldu ?? 
Araç Seti'nde yeniyseniz, Windows Topluluk Araç Seti yardımcılar, uzantılar ve özel denetimlerden oluşan bir koleksiyondur. Windows 10 için UWP ve .NET uygulamaları oluşturmaya yönelik ortak geliştirici görevlerini basitleştirir ve gösterir. Araç takımı, .NET Foundation'ın bir parçasıdır. Sen edebilirsiniz  bizim Numune App indirmek  için oyun alanı keşfetmek ve bir proje üzerinde, başlamadan önce Toolkit bileşenlerini denemek için . 
Bu yeni güncelleme, tamamen yeni bir .NET Standard MVVM kitaplığı, hem .NET hem de UWP için kullanımı daha kolay Toast Bildirimi yardımcıları, C# ve XAML için tamamen yenilenmiş bir kompozisyon Animasyon sistemi, yeni kontroller ve daha fazlasını içerir! !! 
Bu, Araç Seti'ni gelecek için optimize etmeye ve düzene koymaya başladığımızda bugüne kadarki en büyük Araç Seti sürümlerinden biridir. Bununla birlikte, hem temel yapısı hem de kod sözleşmeleri etrafında dikkat edilmesi gereken birçok kırılma değişikliği içerir. Lütfen sürüm notlarımızı buradan okuduğunuzdan emin olun  , bazı üst düzey genel bakışlar aşağıda verilmiştir. 
Çok çeşitli özellikler içerdiğinden bu sürümde herkes için bir şeyler olmalıdır; Windows 10'da .NET ve UWP uygulamaları oluşturmaktan keyif alacağınızı umuyoruz. 
Bu değişikliklerin ve yeni özelliklerin daha fazla ayrıntısını aşağıda görebilirsiniz. 

Yeni Paket Yapısı  ve  Son Değişiklikler  ?? 

Araç Takımı içindeki birçok paketi yeniden düzenledik. Bu, yalnızca az sayıda bileşen gerektirdiğinde tüm paket için ekstra bağımlılıkların çekilmesini azaltmaya yardımcı olmaktı. Bu, yaygın senaryolarda Toolkit'in uygulama boyutu ayak izi etkisini %80-90 oranında azaltmamızı sağladı .  
Araç Setinde yeniyseniz veya yeni bir uygulama oluşturuyorsanız, bu bölümü atlayabilir ve aşağıdaki yeni özelliklerimize geçebilirsiniz!  
Yaptığımız yeniden düzenleme işlemi en çok Animasyonlar ve Kontroller paketlerini etkiledi. En etkili değişikliklerin öne çıkanları aşağıdadır, ancak   tüm ayrıntılar için sürüm notlarımıza bakın.
 • Animasyon paketi, yalnızca C# ve XAML animasyonlarını doğrudan desteklemek için artık daha hafiftir. 
 • Behaviors referansını  , çeşitli yeni Behaviors ve Animations'a yeni kancalar içeren yeni bir Microsoft.Toolkit.Uwp.UI.Behaviors paketine böldük. 
 • Animasyonlar paketinde bulunan efektler artık Microsoft.Toolkit.Uwp.UI.Media  paketinde yapılan ve animasyon desteğinin yanı sıra doğrudan öğelere efekt eklemeye olanak tanıyan geliştirmelerle  destekleniyor. 
 • Kontroller paketi artık çeşitli alt paketleri içeren bir meta pakettir.  
 • Bir üst pakete sahip olmak, yükseltmeyi basitleştirmelidir. 
 • DataGrid ve ItemsRepeater Layouts gibi ekstra kontroller de artık varsayılan olarak dahil edilecek ve başlarken size Toolkit'in sunduğu tüm imkanlara erişim sağlayacak. 
 • Kontroller paketi artık WinUI 2.5'e bağlı, bu da ileriye doğru daha tutarlı kontrol stili sağlamamıza ve platformun sunduğu en son düzeltmelerden ve özelliklerden yararlanmamıza yardımcı olacak. 
 • Bir uygulama oluşturduktan sonra, artık şemsiye Kontroller paketini kaldırarak ve yalnızca ihtiyacınız olan kontrolleri içeren paketleri dahil ederek uygulamayı optimize edebilirsiniz. 
 • Tüm Uzantılar, her paketin keşfedilmesini, kullanılmasını ve nereden geldiklerini anlamalarını kolaylaştırmak için kök ad alanına taşındı. 
 • Çoğunun geçiş için yalnızca bir ad alanı/xmlns değişikliği gerektirmesi gerekir. 
 • Not:  Platform kılavuzuna göre Dispatcher kullanımından DispatcherQueue'ya geçiş yapmanızı öneririz. Bu, XAML Adaları ve WinUI 3 içindeki bileşenlerin kullanımına izin verir. 
 • Guard ve ThrowHelper API'leri yeni bir Microsoft.Toolkit.Diagnostics  paketine taşındı  . 
 • Ertelenmiş Olay yardımcıları  , .NET Standard uyumlu oldukları için Microsoft.Toolkit'e taşındı  Microsoft.Toolkit.Uwp içinde yalnızca UWP'ye özgü olay uzantıları kalmıştır  . 
 • Araç Seti'nin UWP bileşenlerinin minimum platform sürümü, koşullu XAML kod ek yükümüzün çoğunu kaldırmak ve Windows 10'un mevcut uzun vadeli hizmet sürümüne geçmek için artık 1809 (17763)'dür. 
 • Gelecekte bakım ve iyileştirmeleri kolaylaştırmak için Gaze bileşen kodumuzu C#'a taşıdık. 
 • Microsoft.Toolkit.Uwp'den varsayılan Json Serileştirici bağımlılığını kaldırdık,   bu da kullanılmamış olsa bile oldukça büyük bir uygulama ayak izi ek yükü ekledi.  
 • Not:  Karmaşık türleri depolayan mevcut bir 6.1 uygulamasını yükseltiyorsanız  , mevcut uygulamanızla uyumluluğu korumak için mevcut bir veri deposunu yükseltmeyi test ettiğinizden veya bir Newtonsoft.Json serileştiricisi belirttiğinizden emin olmak isteyeceksiniz  . 
 • Ancak, artık uygulama geliştiricisinin, verileri ön/arka uçlarının diğer yönleriyle paylaşması gerektiğinde kullanmak istedikleri serileştiriciyi belirlemesine izin veriyoruz.  
Bu yolculuğun bir parçası olarak, boru hattımıza daha sürekli entegrasyon testleri ekleyerek Araç Seti içindeki süreçlerimizi de iyileştirdik ve Araç Setine  katkıda bulunmaya nasıl başlayacağınızla ilgili ayrıntıları içeren bir Wiki'miz var  ! 
 

11.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.