Alışveriş Sepetim

Windows cihazları için Spectre ve Meltdown güvenlik güncelleştirmeleri hakkında güncelleştirme

Microsoft, Spectre ve Meltdown donanım tabanlı güvenlik açıklarını gidermek için sektör ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam ediyor. En büyük önceliğimiz açıktır: Müşterilerimizin cihazlarının ve verilerinin güvenliğini ve emniyetini korumaya yardımcı olun. Bugün, ek cihazlar için Windows güvenlik güncelleştirmesi kullanılabilirliği, kullanılabilir Intel ürün yazılımının (mikro kod) dağıtılmasına yardımcı olma rolümüz ve virüsten koruma uyumluluğunun ilerlemesi de dahil olmak üzere bu çalışmaların bazıları hakkında bir güncelleme sağlamak istiyorum.

Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarını gidermek için ek adımlar atılıyor

Windows aygıtlarının bu yeni güvenlik açıklarına karşı korunmasına yardımcı olmak için hem yazılım hem de bellenim güncelleştirmelerine ihtiyacı vardır. Son zamanlarda Windows 10'un x86 sürümleri için yazılım kapsamı ekledik ve diğer desteklenen Windows sürümleri için güncelleştirmeler sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Windows müşteri rehberliği makalemizdedaha fazla bilgi ve güncellenmiş Windows sürümleri tablosu bulabilirsiniz. Yeni azaltıcı etkenler kullanılabilir olduğunda bu belgeleri güncelleştireceğiz.
Ürün yazılımı (mikro kod) güvenlik güncelleştirmeleri henüz yaygın olarak bulunmasa da, Intel kısa süre önce doğrulamalarını tamamladıklarını ve daha yeni CPU platformları için mikro kod yayınlamaya başladıklarını açıkladı. Bugün Microsoft, başlangıçta Windows 10'un en geniş yüklü sürümünü çalıştıran bazı Skylake aygıtları için Intel mikro kod güncelleştirmelerini kullanıma sunacaktır - Windows 10 Fall Creators Update — Microsoft Update Kataloğu, KB4090007. Microsoft'un kullanımına sunuldukça Intel'den ek mikro kod güncellemeleri sunacağız. Daha fazla güvenlik açığı azaltıcılığı sundukça yonga seti ve cihaz üreticileriyle çalışmaya devam edeceğiz.1
Ticari müşteriler için Terry Myerson, 13 Şubat'ta Windows Analytics'in bt uzmanlarının meltdown ve Spectre güncelleme durumunu uygun ölçekte cihaz düzeyinde içgörüler sağlayarak değerlendirmelerine yardımcı olduğunu açıkladı.

Virüsten Koruma (AV) Yazılım Uyumluluğu

Ayrıca, Windows güncellemeleriyle uyumluluk konusunda virüsten koruma (AV) ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz, bu da Windows cihazlarının büyük çoğunluğunun artık uyumlu AV yazılımı yüklü olmasına neden oluyor. AV iş ortaklarımız ve müşterilerimizle yaptığımız çalışmaların sürekli odak noktası, özellikle Windows çekirdek belleğine desteklenmeyen çağrılar yapan AV yazılımından kaynaklanan uyumluluk sorunları riskini yönetmektir. Bu potansiyel risk nedeniyle, AV yazılımının güncel ve uyumlu olmasını şart isteyeceğiz. Yeterli düzeyde AV yazılımı uyumluluğuna sahip olana kadar, Windows Update aracılığıyla en son Windows güvenlik güncelleştirmelerini sunmadan önce bir AV uyumluluk denetimi yapılmasını gerektirmeye devam edeceğiz. Kullanıcıların yüklü AV yazılım ürünlerinin uyumluluğunu AV sağlayıcılarına danışmalarını öneririz.

Güncel kalma

Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarına karşı korunmaya yardımcı olmak için endüstri ortaklarıyla daha fazla azaltıcı etken ve araç üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi, cihazlarınızı hem Windows güvenliği hem de özellik güncelleştirmeleri için güncel tutmanın önemini vurguluyoruz. Windows 10 sürüm 1709, Fall Creators Güncellemesi, Windows'un en güvenli sürümüdür ve tüm cihazlar için tamamen kullanılabilir.
1 Müşteriler CPU (yonga seti) ve cihaz üreticilerine Intel'in Mikro Kod Revizyon Kılavuzuda dahil olmak üzere, belirli cihazları için geçerli ürün yazılımı güvenlik güncelleştirmelerinin kullanılabilirliği .
 

27.10.2021

Diğer Haberler