Windows Azure ve Info-Plosion: Bilimsel atılımlar için bulutta teknik bilgi işlem

Bugün Microsoft ve Japonya Ulusal Enformatik Enstitüsü (NII), üniversite araştırmacılarına "Info-Plosion Projesi" için Windows Azure bulut bilişim kaynaklarına ücretsiz erişim sağlayacak ortak bir program açıkladı. Bu proje, bilgi almak için yeni ve daha iyi yollar geliştirmeyi amaçlamaktadır ve araştırmacılara bilimsel teknik bilgi işlem için Windows Azure kaynakları sağlamak için Ulusal Bilim Vakfı ile benzer bir anlaşmayı takip etmektedir.

Bu bulut araştırma etkileşimi projeleri, yeni bir teknik bilgi işlem çağını başlatmamıza yardımcı oluyor. Teknik bilgi işlem, diğer adıyla yüksek performanslı bilgi işlem, büyük miktarda veri üzerinde karmaşık hesaplamalar yapmak için birçok bilgisayarı aynı anda kullanmakla ilgilidir. Bu veri okyanuslarından değerli içgörüler elde etmek, bilim adamlarının büyük ve karmaşık soruları yanıtlamak için etrafımızdaki dünyanın sofistike simülasyonlarını ve modellerini oluşturmalarını sağlar. Üretim, finans ve dijital içerik oluşturma gibi endüstrilerle birlikte her türlü bilimsel araştırma, doğal olarak teknik bilgi işlem için bir sıcak yatağıdır. Ancak araştırmacılar hala teknolojiden yararlanmak için daha iyi ve daha basit yollara ihtiyaç duyuyorlar.

Önceki gönderilerdede belirttiğim gibi, Microsoft'un teknik bilgi işlem girişimi, dünyanın en büyük zorluklarından bazılarını çözmek için daha geniş bir grup insanı güçlendirmeye odaklanmıştır. Amacımız, masaüstü, sunucular ve bulut genelinde bilgi işlem gücünden yararlanan araçlar, platformlar ve hizmetlerle genel teknik bilgi işlemdir.

Teknik bilişimi buluta taşımak gerçekten girişimimizin temel taşıdır. Teknoloji Stratejisi ve Politikası'nın kurumsal başkan yardımcısı Dan Reed'in dediği gibi, "Bulut bilişim, araştırmanın yürütülme şeklini dönüştürebilir, bilimsel keşif, keşif ve sonuçları hızlandırabilir." Akademisyenlerin yanı sıra iş dünyasında ve hükümette çalışanlara neredeyse sınırsız bilgi işlem beygir gücüne erişim sağlayarak, her kesimi etkileyen bilimsel atılımları güçlendirebiliriz. Ve bu çabayı tamamlamak, teknik bilgi işlem uygulamaları oluşturmak için daha basit ve daha verimli çözümlere yatırım yapmaktır.

İleriye doğru, benden ve Microsoft'taki diğer kişilerden teknik bilgi işlemden buluta nasıl getirdiğimiz hakkında daha fazla şey duyacaksınız.

Bizi izlemeye devam edin... Heyecan verici olacak.

Tarafından gönderildi Bill Hilf
GENEL MÜDÜR, TEKNİk BİlGİSAYAR

Etiketler: 

30.10.2021

Diğer Haberler