Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Windows Admin Center Preview 2012 Duyurusu

Windows Yönetici Merkezi Ekibinden Mutlu Yıllar! Yeni yıla taze bir başlangıç ??yaparken, en yeni özelliklerimize ilk bakışı size sunmaktan heyecan duyuyoruz. Devam eden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Bu sürümde birkaç platform ve performans güncellemesi yaptık ve küme oluşturma sihirbazına yeni bir adım ekledik. Kümeleri dağıtmak için bu yapıyı kullanmanızı kesinlikle öneririz.

Platform güncellemeleri

Son sürümdeki Azure oturum açma sorunlarını gidermek için önemli iyileştirmeler yapıldı Azure oturum açma, ileriye doğru çok daha güvenilir olmalıdır.
Erişim reddedildi hataları için düzeltmeler de dahil olmak üzere Extension Manager'da iyileştirmeler yapıldı .
Önemli performans iyileştirmeleri : Kendimizi ürün genelinde performansı iyileştirmeye adadık. En önemlisi, bu sürüm HTTP/2'ye yükseltme içerir.
Ürün genelinde erişilebilirlik iyileştirmeleri .
Bizim birkaç çekirdek Windows Yönetim Merkezi araçları güncellemelerini almış bizim 2009 çıktığından beri.
 • Azure File Sync : Azure File Sync'e çok daha güvenilir bir deneyim geldi.
 • Dosyalar ve Dosya paylaşımı : Hata düzeltmeleri ve kontrol paneline UNC kopyala-yapıştır
 • Küme Yöneticisi : Artık Azure Stack HCI kümenizi Azure'a kaydedebilir ve tanılama verisi ayarlarınızı doğrudan Windows Yönetim Merkezi içinden değiştirebilirsiniz.
 • Storage Migration : Ekim 2020 Storage Migration Service kümülatif güncellemesiyle birlikte piyasaya sürülen birkaç yeni özellik için kullanıcı arayüzü güncellemeleri ve destek.
 • Depolama çoğaltması : Artık ortaklıklar tablosundaki durum simgesinin yanında çoğaltma durumunu görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca birkaç hata düzeltmesi vardı.
 • System Insights : Azure Stack HCI için kullanıma sunuldu!
 • Sanal makineler:
  • Yeni bir VM oluştururken ağ bölümünde yeni “İzolasyon modu”.
  • VM'ler için geliştirilmiş SDN ağı.
  • Hata düzeltmeleri ve küçük performans iyileştirmeleri.
 • Windows Update : Bu sürüm, planlanmış yeniden başlatmaların, planlanmamış olsalar bile hemen gerçekleştiği bir hatayı düzeltti.

Yeni GPU aracı

Windows Admin Center, sunucunuzda çalışan sanal makinelere Ayrık Aygıt Atama (DDA) GPU'larını yönetmek ve yönetmek için yeni bir araca sahiptir. Bu, GPU'larınızı yöneten ilk kullanıcı arayüzlerinden biridir, bu yüzden hepinizin bunu deneyip bize geri bildirimde bulunmanız için çok heyecanlıyız. Bu yeni araç yalnızca Azure Stack HCI çalıştırıyorsanız kullanılabilir. Nasıl kurulacağına ilişkin talimatlar için blogun sonuna gidin.

Güvenli çekirdek özellikleri

WAC'ın Güvenlik aracında güvenli çekirdekli sunucu yeteneklerinizi aydınlatıyoruz. En son uzantıyı edinmek için bu blogun sonundaki talimatları izleyin.

Küme oluşturma aracı artık genel kullanıma sunuldu

RDMA desteği

RDMA sağlama artık dağıtım akışının bir parçasıdır. Azure Stack HCI müşterileri, Windows Admin Center'daki en son küme oluşturma uzantısını kullanarak RDMA özellikli ağ bağdaştırıcılarından tam olarak yararlanabilir. İş akışı, desteklenen protokolü (iWARP veya RoCE V2) otomatik olarak keşfeder ve bant genişliği ve trafik önceliği için önerilen ayarlarla kılavuzluk eder.

Streç Küme

Azure Stack HCI genişletme kümeleri, otomatik yük devretme ile olağanüstü durum kurtarma için bir çözüm sağlar. Bu küme oluşturma sürümü, tek siteli veya çok siteli/uzatılmış küme dağıtmayı seçmeyi sağlar. Sihirbaz akışı, yeni küme oluşturma işlemini gerçekleştirmeden önce kullanıcı girişlerini doğrulamak için ağ yapılandırma seçenekleri sağlar ve gerekli ağ bağlantısı testlerini çalıştırır. Sihirbaz ayrıca, AD site provizyonuna dayalı olarak siteleri otomatik olarak atamak için yerleşik bir ustalığa sahiptir.

Entegre çözüm güncellemeleri

Azure Stack HCI, çok çeşitli satıcı sistemlerinde desteklenir ve Microsoft'un zengin iş ortakları ve sistem entegratörleri (SI'ler) aracılığıyla sağlanır. Windows Admin Center, küme dağıtım akışı içinde OEM uzantıları aracılığıyla daha fazla tümleşik çözümler sağlar. Bu, Azure Stack HCI müşterilerinin yalnızca işletim sistemi güncellemeleriyle değil, aynı zamanda Azure Stack HCI düğümlerinin markasına ve modeline göre ilgili OEM'lerin derlenmiş üretici yazılımı/sürücü güncellemelerinden haberdar olmasını sağlar. Bu, Azure Stack HCI küme altyapınız genelinde tam yığın güncelleştirmelerin dağıtımını basitleştirir.
Dell donanımınız varsa veya Azure Stack HCI Cluster Create'i kullanmak istiyorsanız, Windows Admin Center için ek bileşen uzantılarına yönelik en son güncellemeleri deneyimlemek için lütfen bu yapıyı indirin. Bu yapı, müşterinin üretim kullanımı için mevcuttur. Bir sonraki sürüme kadar desteklenecektir.

Gizli özellik

Bu henüz bu sürüme dahil edilmedi, ancak hepiniz için gizli bir özelliğimiz var. Windows Admin Center'daki araçların her biri artık aracın üzerine gelindiğinde "açılabilir" ve bir açılır pencerede yönetilebilir.
Bunu nasıl etkinleştirirsiniz?
 1. Windows Yönetici Merkezi'nin sağ üst köşesindeki Ayarlar dişli simgesine gidin .
 2. Geliştirme altında , şuraya gidin:
 3. Deneysel Anahtarlar altında Ekle'yi seçin ve msft.sme.shell.popouts girin .
 4. Kaydet ve Yeniden Yükle'yi seçin ve etkinleştirilecektir!

Insider uzantılarını yükleme

Yukarıda bahsedilen yeni uzantılardan herhangi birini denemekle ilgileniyorsanız, şu talimatları izleyin:
 1. WAC'nin açılış sayfasında, sağ üst köşedeki dişli simgesine ( Ayarlar ) gidin .
 2. Altındaki Uzantılar'a gidin
 3. Gidin Yem
 4. Ekle'ye tıklayın ve “ https://aka.ms/wac-insiders-feed ” (alıntılar olmadan) yazın ve tekrar Ekle'ye tıklayın.

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.