Alışveriş Sepetim

Windows Admin Center Preview 1903 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler! Windows Admin Center'a olan ilginiz için teşekkür ederiz! Bu sürümde, tümü en iyi kullanıcı geri bildirimlerimize dayalı olarak birkaç yeni araç ve işlev ekledik.
Windows Yönetici Merkezi'ndeki e-posta bildirimleri, 1 numaralı kullanıcı isteğidir. Bunu, Windows Admin Center'daki yeni Azure İzleyici entegrasyonuyla etkinleştiriyoruz. Daha fazla ayrıntı ve kurulum talimatları aşağıdadır.
Active Directory Kullanıcılarını ve Gruplarını yönetmek için yeni bir araç, #2 kullanıcı isteğidir. 5. isteği DHCP yönetmek için yeni bir araçtır ve 7. istek DNS yönetmek için yeni bir araçtır. Bu üç önizleme aracı, Windows Admin Center yükleyicisine dahil değildir; bunları Ayarlar'daki Uzantılar yöneticisinden yüklemeniz gerekir. Uzantı akışındaki bu araçlarla, daha sık kolayca güncellenebilirler. Bunu kolaylaştırmak için, uzantılarla ilgili aldığınız bildirimlerde aşağıda açıklanan iyileştirmeler yaptık.
6. Windows Live Admin Center için kullanıcı isteği Active Directory bağlantıları ekliyor. Windows Admin Center'ın bu sürümünde, bağlantı listenize Sunucular veya Windows 10 PC'ler eklerken Active Directory'de arama seçeneğini ekledik. Aramanızda joker karakterlerin kullanılması ve birden çok bağlantı eklenmesi desteklenir.
Son olarak, ilk olarak Windows Admin Center Insider Preview 1812'de tanıtılan Dark UI teması artık deneysel bir özellik değil; Henüz denemediyseniz, Ayarlar'daki Kişiselleştirme sekmesinden kontrol edin!
Geçen ayki Windows Admin Center Insider önizleme sürümünü kaçırdıysanız , yeni paylaşılan bağlantı listesine ve SDN özelliklerine buradan göz atabilirsiniz .

Uzantı bildirimleri

Uzantı keşfini ve güncellemeyi kolaylaştırmak için aşağıdaki özellikleri ekledik:
 • Bir sunucuya/kümeye bağlandığınızda bildirim görünür ve donanım üreticisini ve modelini destekleyen bir uzantı bulunur. Uzantı paketinde bunun uygulanmasına ilişkin bilgiler, uzantı geliştirici ortaklarımıza sağlanacak ve gelecekte ortaklar uzantılarını güncelledikçe bu bildirimleri görmeye başlayacaksınız. Bir sonraki sürümde, kullanıcı isterse bu bildirimleri kapatma seçeneği sunmayı planlıyoruz.
 • Bir araç/uzantı açarsanız ve uzantı için bir güncelleme yüklenebilirse bildirim görünecektir. (Bilinen sorun: Masaüstü modunda, bildirim, güncellemeyi yüklemek için ağ geçidi yöneticinizle iletişime geçmenizi söyleyecektir ve bu, gelecek bir sürümde düzeltilecektir.)

Yeni araç – Active Directory

Uzantı beslemesinden Active Directory uzantısını yükledikten sonra, etki alanı denetleyicisi olan bir sunucuya bağlandığınızda araç görünecektir. Aracın bu sürümünde şunları yapabilirsiniz:
 • DNS kökü, orman ve etki alanı modu gibi etki alanı ayrıntılarını görüntüleyin
 • Kullanıcılar oluşturun, temel kullanıcı özelliklerini ve grup üyeliklerini yapılandırın
 • Gruplar oluşturun ve üyeliği yönetin
 • Kullanıcıları, bilgisayarları ve grupları arayın (arama bu sürümde her türden 10 ile sınırlıdır)
 • Kullanıcılar, bilgisayarlar ve gruplar için ayrıntılar bölmesini görüntüleyin
 • Kullanıcı veya bilgisayar nesnelerini etkinleştirme/devre dışı bırakma ve kaldırma
 • Kullanıcı şifrelerini sıfırla
 • Bir bilgisayar nesnesinde kaynak tabanlı kısıtlı yetkilendirmeyi yapılandırın ( Windows Admin Center ağ geçidi dağıtımınız için çoklu oturum açmayı yapılandırmak için bunu kullanın !)

Yeni araç – DNS

Uzantı beslemesinden yükledikten sonra, sunucunuz bir DNS sunucusu olarak yapılandırıldığında DNS aracı görünecektir. DNS aracının bu sürümünde şunları yapabilirsiniz:
 • DNS İleriye Doğru Arama bölgelerinin, Geriye Doğru Arama bölgelerinin ve DNS kayıtlarının ayrıntılarını görüntüleyin
 • Farklı türlerde (birincil, ikincil ve saplama) İleriye Doğru Arama bölgeleri oluşturun, ana sunucular, dinamik güncelleme, bölge dosyası konumu vb. gibi İleriye doğru arama bölgesi özelliklerini yapılandırın.
 • Ana Bilgisayar (A veya AAAA), CNAME veya MX tipi DNS kayıtları oluşturun, FQDN, TTL vb. gibi DNS kayıtları özelliklerini yapılandırın.
 • Farklı türlerde (birincil, ikincil ve saplama) IPV4 ve IPV6 Geriye Doğru Arama bölgeleri oluşturun, Ağ Kimliği, bölge dosya adı ve konumu, Ana Sunucular vb. gibi geriye doğru arama bölgesi özelliklerini yapılandırın.
 • Geriye doğru arama bölgesi altında PTR, CNAME tipi DNS kayıtları oluşturun, HOST IP Adresi, FQDN, TTL, vb. Gibi DNS kayıtları özelliklerini yapılandırın.

Yeni araç – DHCP

Uzantı beslemesinden kurduktan sonra, sunucunuz bir DHCP sunucusu olarak yapılandırıldığında DHCP aracı görünecektir. Aracın bu sürümünde şunları yapabilirsiniz:
 • IP dağıtım durumu, IP adreslerinin kullanımı, adres istisnaları ve adres rezervasyonları gibi IPV4 ve IPV6 kapsam ayrıntılarını görüntüleyin.
 • IPV4 ve IPV6 kapsamları oluşturun, IP adres aralığı, Yönlendirici, DHCP istemcisinin kiralama süresi ve IPV4/IPV6 kapsamlarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak gibi kapsam özelliklerini yapılandırın
 • Adres istisnaları oluşturun ve başlangıç ??ve bitiş IP adresini yapılandırın
 • Adres rezervasyonları oluşturun ve istemci MAC adresini (IPV4), DUID ve IAID'yi (IPV6) yapılandırın

Azure İzleyici

Bizim 1. UserVoice isteği oldu , Windows Yönetim Merkezi e-posta bildirimlerini etkinleştirmek . Artık Azure İzleyici ile eklenen tümleştirme sayesinde, Azure İzleyici'nin güçlü uyarı çerçevesini kullanarak sunucunuzun durumu hakkında özel e-posta bildirimleri yapılandırabilirsiniz. Azure İzleyici'nin aylık 5 GB ücretsiz verisi/müşteri ödeneği ile, bunu bir veya iki sunucu için ücretlendirme endişesi olmadan kolayca deneyebilirsiniz. Ortamınızdaki sunucular genelinde sistem performansının birleştirilmiş bir görünümünü elde etmek gibi sunucuları Azure İzleyici'ye eklemenin ek avantajlarını görmek için okumaya devam edin.
Bu hafta gelecek olan Azure İzleyici ile kullanmak için sunucunuzu kurun!
Not: Bu özelliği bugün Windows Admin Center Preview 1903 ile Windows Insider'lara sunuyoruz, ancak Azure'da henüz kullanıma sunulmamış bekleyen bir API güncellemesi var. Özellik, Azure'daki güncelleme 29 Mart haftasının sonuna kadar yayına girene kadar uçtan uca işlevsel olmayacak.
Bir sunucu bağlantısının Genel Bakış sayfasından, yeni "Uyarıları yönet" düğmesini tıklayın veya Sunucu Ayarları > İzleme ve uyarılar'a gidin. Bu sayfada, "Kur"a tıklayarak ve kurulum bölmesini tamamlayarak sunucunuzu Azure İzleyici'ye ekleyin. Yönetici Merkezi, Azure Log Analytics çalışma alanını sağlama, gerekli aracıyı yükleme ve VM öngörü çözümünün yapılandırılmasını sağlama ile ilgilenir. Tamamlandığında, sunucunuz Azure Izleyici'ye performans sayacı verileri göndererek bu sunucuya dayalı olarak Azure portalından e-posta uyarıları görüntülemenize ve oluşturmanıza olanak tanır.
E-posta uyarıları oluşturun
Sunucunuzu Azure İzleyici'ye bağladıktan sonra, Azure Portal'a gitmek için Ayarlar > İzleme ve uyarılar sayfasındaki akıllı köprüleri kullanabilirsiniz. Admin Center, performans sayaçlarının otomatik olarak toplanmasını sağlar, böylece önceden tanımlanmış birçok sorgudan birini özelleştirerek veya kendinizinkini yazarak kolayca yeni bir uyarı oluşturabilirsiniz .
Birden çok sunucuda birleştirilmiş bir görünüm elde edin
Azure İzleyici içindeki tek bir Log Analytics çalışma alanına birden çok sunucu eklerseniz, Azure İzleyici içindeki Virtual Machines Insights çözümünden tüm bu sunucuların birleştirilmiş bir görünümünü elde edebilirsiniz (başka bir ilk 10 UserVoice isteğini ele alarak!) Yalnızca Performans ve Haritalar'ın Azure İzleyici için Virtual Machines Insights sekmeleri, şirket içi sunucularla çalışır; sistem durumu sekmesi yalnızca Azure VM'leriyle çalışır. Bunu Azure portalında görüntülemek için Azure İzleyici > Sanal Makineler'e (İçgörüler altında) gidin ve "Performans" veya "Haritalar" sekmelerine gidin.
Belirli bir sunucuya bağlı uygulamaları, sistemleri ve hizmetleri görselleştirin
Yönetici Merkezi, Azure İzleyici içindeki VM öngörüleri çözümüne bir sunucu eklediğinde, Hizmet Haritası adlı bir özelliği de aydınlatır Bu özellik, uygulama bileşenlerini otomatik olarak keşfeder ve hizmetler arasındaki iletişimi eşler, böylece sunucular arasındaki bağlantıları Azure portalından büyük ayrıntılarla kolayca görselleştirebilirsiniz. Bunu, Azure portal > Azure İzleyici > Sanal Makineler'e (İçgörüler altında) giderek ve "Haritalar" sekmesine giderek bulabilirsiniz.
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.