Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows Admin Center Insider Preview 1806 Duyurusu


Merhaba Windows İçerdekiler!

Bugün Windows Admin Center Preview 1806'yı Windows Server Insiders'a sunmaktan heyecan duyuyoruz. İlk olarak, iki sürüm seçeneğimizin açıklaması:
 • Önizleme sürümü: Düzenli bir tempoda en yeni ve en iyi özellikleri isteyen BT yöneticileri için bu sürüm tam size göre. Windows Admin Center Preview 1806, GA sonrası ilk önizleme sürümüdür ve amacımız, her ay ya da daha fazla güncelleme yayınlamaktır. Çekirdek platform üretime hazır olmaya devam ediyor ve lisans, üretim kullanım hakları sağlıyor. Ancak, açıkça ÖNİZLEME olarak işaretlenmiş ve değerlendirme ve test için uygun olan yeni araçların ve yeteneklerin tanıtımını göreceğinizi unutmayın.
 • GA sürümü: Sık güncelleme yapamayan veya üretimde kullandıkları sürümler için daha fazla doğrulama süresi isteyen BT yöneticileri için bu sürüm tam size göre. Mevcut GA sürümümüz Windows Admin Center 1804.25'tir. Bu yılın ilerleyen saatlerinde, yeni işlevler daha geniş doğrulama kapsamı aldığında, birkaç aylık önizleme sürümleri başka bir GA sürümüyle sonuçlanacak.

Sürüm Özeti

Windows Admin Center'ın bu ilk GA sonrası önizleme sürümü, aşağıdakiler dahil olmak üzere yeni işlevlerle doludur:
 • Başlık altında Windows Admin Center'ın kullandığı PowerShell komut dosyalarını görüntüleyin/kopyalayın. (En iyi kullanıcı isteğimiz !)
 • Sınırlı bir araç seti ile Windows Server 2008 R2 bağlantılarını yönetin (bir başka büyük müşteri talebi)
 • Hyper-Converged Cluster Manager'da Yazılım Tanımlı Ağınızı (SDN) yönetmek için yeni araçlar
 • Yeni Zamanlanmış Görevler aracı (önizlemede; bilinen sorunlar için aşağıya bakın)
 • Diğer yeni özellikler arasında bir güncelleme bildirimi iletişim kutusu, çoklu uzantı beslemeleri ve 80 numaralı bağlantı noktasından web trafiğini yeniden yönlendirmek için yeni bir seçenek bulunur. Ayrıntılar için aşağıya bakın.
 • Bazı mevcut özelliklerde iyileştirmeler: ağ geçidi ayarları sayfası, bildirimler, bağlantı etiketi düzenleme deneyimi ve uzantı yönetimi deneyimi

Yeni İşlevsellik

Komut dosyasını görüntüle

UserVoice grubumuzdaki 1 numaralı müşteri talebini ilettik: Windows Admin Center tarafından kullanılan PowerShell'i gösterin. Artık bir araca gidebilir, sağ üst uygulama çubuğundaki PowerShell simgesine tıklayabilir ve ilgili PowerShell betiğine gitmek için açılır menüden ilgilendiğiniz komutu seçebilirsiniz. Metin, sözdizimi renklendirmesiyle gösterilir ve kopyalamanız için otomatik olarak seçilir.

Windows Server 2008 R2 bağlantıları için sınırlı destek

2008 R2 sunucularını yönetmek için sınırlı işlevselliğe sahip destek ekledik. 2008 R2 bağlantıları eklemek , WMF 5.1'e 2012 ve 2012 R2 ile aynı bağımlılığa sahiptir Uzak masaüstü aracı, HTML RD istemcisindeki bir hata nedeniyle şu anda kullanılamıyor - bu, gelecekteki bir sürümde düzeltilmelidir. Diğer bazı araçlar, platform sınırlamaları veya mimari farklılıklar nedeniyle kullanılamayacaktır.
2008 R2 sunucularınızı yönetmek için aşağıdaki araçları kullanabilirsiniz:
 • genel bakış
 • Olaylar
 • Yerel Kullanıcılar ve Gruplar
 • süreçler
 • Kayıt
 • Hizmetler
 • Güç kalkanı

Bildirim iletişim kutusunu güncelle

Bir kullanıcı, bir Windows Admin Center örneği güncellendikten sonra ilk kez bağlandığında, güncellendiğini bildiren bir iletişim kutusu görür. Bu, ağ geçidinin güncellendiğini bilmeyecek son kullanıcılar veya ağ geçidinin Microsoft Update tarafından güncelleştirilmesine izin vermeyi seçen kullanıcılar için faydalıdır.

Yeni araç – Zamanlanmış Görevler

Zamanlanmış Görevler aracında, zamanlanmış görevleri görüntüleyebilir, düzenleyebilir, etkinleştirebilir/devre dışı bırakabilir, başlatabilir/durdurabilir ve oluşturabilirsiniz. Bu araç şu anda önizleme aşamasındadır. Şu anda desteklenen görev tetikleyicileri günlük, bir kez, oturum açma ve başlatma sırasındadır. Görev başına yalnızca 1 tetikleyici oluşturmak ve düzenlemekle sınırlısınız.
Bilinen sorunlar öncelikle form doğrulama eksikliği ve hata mesajı biçimlendirmesidir. Takip edildiğinden emin olabilmemiz için herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bize bildirin .

Yeni araç – Sanal Ağlar (Hyper-Converged Cluster Manager'da)

Hiper bütünleşik ortamınıza Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) kurduysanız, artık Sanal Ağ Aracında sanal ağları izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Sanal ağlar ve alt ağlar oluşturabilir, değiştirebilir ve yapılandırabilirsiniz. Ayrıca sanal ağ alt ağlarına VM bağlantılarını ve sanal ağ alt ağlarına uygulanan erişim kontrol listelerini görüntüleyebilirsiniz.
Bu araç şu anda önizleme aşamasındadır. Takip edildiğinden emin olabilmemiz için herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bize bildirin .

Yeni araç – SDN İzleme (Hyper-Converged Cluster Manager'da)

Hiper bütünleşik ortamınızda Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) kurduysanız, artık SDN altyapınızı SDN izleme aracında izleyebilirsiniz. SDN hizmetlerinin ve altyapısının durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Network Controller, Software Load Balancer, Virtual Gateway'in sağlığı hakkında detaylı bilgileri görüntüleyebilir ve Virtual Gateway Pool, Public ve Private IP Pool kullanımı ve SDN host durumunuzu izleyebilirsiniz.
Bu araç şu anda önizleme aşamasındadır. Takip edildiğinden emin olabilmemiz için herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bize bildirin .

80 numaralı bağlantı noktası yeniden yönlendirme seçeneği

Windows Admin Center'ı ağ geçidi hizmeti olarak kurarken, trafiği 80 numaralı bağlantı noktasından HTTPS Windows Admin Center bağlantısı için yapılandırılmış bağlantı noktasına yeniden yönlendirmeyi seçebilirsiniz.
Örneğin, ağ geçidiniz https://manage.contoso.com:12345 adresinde yapılandırılmışsa ancak kullanıcı tarayıcısına yalnızca Manage.contoso.com yazıyorsa , doğru yere gelirler.
Windows Admin Center'ı Sunucu Çekirdeği üzerinde dağıtıyorsanız veya başka bir şekilde sessiz/komut satırı kurulumu yapıyorsanız, SET_REDIRECT_PORT_80=1 parametresini mevcut komut satırı kurulum talimatlarına ekleyebilirsiniz .

Güncellenmiş İşlevsellik

Bağlantı etiketlerini düzenleme

Etiketleri düzenlemek artık daha kolay! Bir veya daha fazla bağlantı seçebilir ve ardından seçilen bağlantılar için etiketleri kolayca değiştirmek için "Etiketleri düzenle"yi seçebilirsiniz.

Uzantı yöneticisi iyileştirmeleri

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.