Alışveriş Sepetim

Windows 8.1 ve Windows Mağazası artık hazır: Geliştiricilerin bilmesi gerekenler

Perşembe günü Windows 8.1 ve Visual Studio 2013'ün kullanılabilirliğiyle Microsoft, Windows Mağazası'nın Windows 8.1'i hedefleyen uygulamalar gönderen geliştiriciler için artık açık olduğunu da duyurdu.

Uygulamanız üzerinde Windows 8.1'in önizleme sürümleriyle çalışmaya başlayanlar için öncelikle önizleme ortamınızı Perşembe günkü sürüm sürümlerine ve Visual Studio 2013'e güncellemeniz gerekir. Yayınlanma öncesi sürümler üzerine kurulu paketler Mağazaya kabul edilmez. HTML/JavaScript ile yazılmış uygulamalar için, Windows 8.1'in sürüm derlemesini hedeflemenize yardımcı olacak daha ayrıntılı son blog gönderisine göz atın.

Windows 8 kullanıcıları için Mağaza'da zaten bir uygulamanız varsa, uygulamanızı yeniden hedeflemehakkındaki bilgilere göz atmak isteyeceksiniz. Varolan projenizi Visual Studio'ya alabilir ve Windows 8.1 'deki yeni özelliklerdenyararlanmak için gerektiği değişiklikleri yapabilirsiniz. Oluşturmayı tamamladıktan sonra, Windows 8.1'e yükseltilen müşterilerin uygulamanızın en son sürümünü görmesi için Windows 8.1 paketlerinizi mevcut uygulamanıza eklemek kolaydır.

Platformda yeni olan geliştiriciler için, başlamak için ihtiyacınız olan tüm kaynaklar için Windows Geliştirme Merkezi'ne bir göz atın. Windows Mağazası uygulamalarının ne hakkında olduğunu öğrenebilir ve uygulama geliştirmenin temellerihakkında bilgi edinebilirsiniz. İOS veya Androidiçin uygulama oluşturmaya zaten aşinaysanız, hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olmak için özel olarak yazılmış içeriğe bile erişebilirsiniz.

Microsoft, Haziran ayı sonlarında Build konferansındaWindows 8.1 platform özelliklerinin birçoğu hakkında konuşmaya başladı. Daha iyi uygulamalar oluşturmanıza ve müşterilerinizle daha derin etkileşim kurmanıza yardımcı olacak yeni platform özelliklerinin ve avantajlarının bir özeti için BlogLama Windows'a gidin.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

27.10.2021

Diğer Haberler