Windows 8.1 partisini başlatalım

Son 48 saatim Moscone Center'dageçti. Son 45 günden sonra, bahse girerim oradaki personel kendi başına bir kod çıkarabiliyordur.
Açılış konuşmalarımızı ve oturumlara katılırken, son 45 gün içinde dünyanın dört bir yanından 15.000'den fazla geliştiricinin San Francisco'ya aynı hac yolculuğunu yaptığını ve çok benzer bir deneyim yaşadığını hissediyorum. Otel odasından Moscone'a-Merkezden otele-oda-Moscone Center'a...
Anladın mı? Bu kalabalık arasında çok fazla bronzlaşma yok. Ama çok fazla iyimserlik.
Sektörümüzde harika olan da bu. Dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun ekonomik koşullar veya siyasi çekişmeler ne olursa olsun, son zamanlarda Moscone Center'a seyahat eden geliştiriciler, önce Google I /O, sonra Apple'ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı ve bu hafta Microsoft'un Build konferansıiçin , temel bir iyimserlik duygusu ve yazdıkları kod dizelerinin insanların hayatlarını iyileştirebileceğine dair bir inançla geldiler.
Bu iyimserlik duygusu evrenseldir; bazılarının önerdiği gibi bir şirketin platformuyla sınırlı değildir.
İlk olarak, Google geliştirici topluluğunu Chrome, Android ve hizmetlerininbirçoğu hakkında güncelledi Birkaç hafta sonra Apple, iOS7, OS X ve hizmetlerinin birçoğuna güncellemeler sundu. Bazıları iOS'un yeni sürümünün Windows Phone 8 yazılımına çok benzediğini düşündü ve ardından Siri'nin Bing arama sonuçlarına yer vereceği haberi vardı.
Bu hafta sıra bizimdeydi. Ve nasıl bir dönüştü:
· Windows 8.1 Önizlemesi;
· IE11, Web'i dokunmatik cihazlarda deneyimlemenin en iyi yolu;
· Visual Studio 13 biçiminde yeni takımlar;
· Bing'den inanılmaz yeni birinci parti yemek ve fitness uygulamaları;
· Yeni Xbox Music uygulaması;
· Facebook,Flipboard ve NFL'den yeni üçüncü taraf uygulamaları;
· Gerçekten küçük tabletlerden çok büyük, ancak taşınabilir sistemlere kadar, hepsi bir dizi fiyat noktasında, windows 8 cihazlarının inanılmaz bir panoply;
· Windows 8.1'de 3D yazıcı desteği;
· Steve Guggenheimer ve John Shewchuk'un Office uygulamalarını genişletmek için Bing Web verilerini nasıl kullanabileceğinizi göstererek eve getirdiği çarşamba günü ve dün yine gösterilen geliştiriciler için Bing platformu özellikleri;
· Satya Nadella ve Scott Guthrie'nin dün hayata geçirdiği tüm Windows Azure gücü, ölçeği ve entegrasyonu, Windows Azure Mobil Hizmetleri ve Windows Azure Web Sitelerinin kullanılabilirliği de dahil olmak üzere;
· Windows Embedded 8.1 Endüstri Sürümü Önizlemesi; ve
· Guggs ve John'un dünkü açılış konuşmasında ele aldığı o kadar çok şey var ki.
İki günün sonunda, Windows Azure bulut altyapısı ve diğer üst düzey bulut hizmetleri tarafından desteklenen inanılmaz sayıda yeni dokunma özelliğine sahip cihaz ve ilgi çekici birinci ve üçüncü taraf hizmetleri ve uygulamaları sunmuştuk.
Üç farklı geliştirici konferansı. Aynı mekan. Benzer kavramlar, ama farklı mesaj.
Microsoft'un gelecek vizyonu, Bulut üzerinden PC, tablet, telefon, TV ve diğer cihazlarda sürekli güncelleyen ve senkronize edilen iş ve oyun için inanılmaz derecede zorlayıcı hizmetler sunan her türlü, boyutta ve fiyat noktasından inanılmaz bir bilgi işlem cihazı dizisinden biridir.
Bir süredir bir cihaz ve hizmet geleceği hakkında konuşuyoruz; bu gelecek bu hafta Moscone Center'da sergilendi (kaçırdıysanız, Kanal 9'dakiaçılış konuşmalarına ve diğer oturumlara göz atabilirsiniz). Bazılarının bu hafta belirttiği gibi, oraya çekinerek taşınmıyoruz; Aslında, diğerleri ileriye doğru itme hızımızı not ediyorlar. Steve Ballmer'ın Çarşamba günü konferansın açılışında söylediği gibi, katılımcıların götürmesini umduğu mesajlardan biri "şirket olarak kesinlikle hızlı bir sürüm döngüsüne geçmek için yaşadığımız dönüşüm - hızlı sürüm, hızlı sürüm."
Sürekli hizmetler. Boom.
Çarşamba günkü açılış konuşmasının sonunda Steve, geliştiricilerin birçok seçeneği olduğunu kabul etti, ancak microsoft'un cihazlarına ve hizmetlerine neden bahis yapmaları gerektiğini belirtti.
"... İnsanlar gerçekten bazı işleri halletmeleri gerektiğinde, insanlar gerçekten sert bir şekilde eğilip biraz eğlenmek istediklerinde, gezegendeki en yüksek hacimli platforma sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Bu yıl kelimenin tam anlamıyla yüz milyonlarca Windows cihazı satacağız. Windows Telefonlar. Windows tabletler. Windows BILGISAYARLAR... Ve kesinlikle Windows'ta en geleneksel olan form faktörlerinden bazıları ilginç bir geçiş görecek olsa da, yeni Windows form faktörlerinin, telefonların, tabletlerin, ikisi bir aradaların, hepsi bir aradaların yükselişi, hatta Xbox'ı nereye götüreceğimiz ve Windows deneyimlerine katılma yeteneği bile benzersizdir. Ve bir uygulama geliştiricisi olarak, yeni nesil mobil, bağlı deneyimler oluşturmak için cihazda Windows'u ve bulutta Windows Azure'ı kullanma fırsatı kesinlikle bugünkünden daha iyi olmamıştı."
Çarşamba günkü açılış konuşmasında, Windows Web Services kurumsal başkan yardımcısı Antoine Leblond, Windows 8.1'in geliştiricilerin yaratıcılıklarını açığa çıkarmak için kullanabileceği 5.000'den fazla yeni API'ye sahip olduğunu söyledi.
"Windows 8.1 çok fazla yüzey alanına sahip," diye ekledi.
 

27.10.2021

Diğer Haberler