Windows 7 Teknolojilerini Özel Cihazlarda Çalışmaya Sokma

Geçen yılın sonlarında Windows 7'nin piyasaya sürülmesinden bu yana, başarısı ve ezici yanıtı ile heyecanlandık. Windows 7, Microsoft'un platformumuzu gelişmekte olan teknolojiler ve önde gelen yeniliklerle nasıl geliştirmeye devam ettiğinin, yeni pazarlardan yararlanan ve kârı en üst düzeye çıkaran iş ortağı fırsatları yarattığının harika bir örneğidir. Hem ticari müşteriler hem de tüketicilerle güçlü bir ivme görmeye devam ediyoruz.

Bilgisayarlar için Windows'un ve telefonlar için Windows'un gücünü artırarak, gömülü alanda ortaklarımıza ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için gömülü pazar için tüm platform ve teknoloji portföyümüzü Windows 7 teknolojileriyle yükseltiyoruz.

Windows Embedded aracılığıyla OEM'lerin zengin kullanıcı deneyimleri ve Windows dünyasına sorunsuz bağlantılar sunan özel cihazlar sunmasına yardımcı olan yüksek performanslı ve güvenilir platformlar sunuyoruz. Bu gömülü teknolojiler, ince istemciler ve endüstriyel kontrolörler gibi özel ticari cihazların yanı sıra tüketici İnternet cihazları (CID'ler) ve tüketiciler için diğer gelişmekte olan kategoriler için telefonlar ve pc'ler arasındaki boşluğu doldurur. Artemis Embedded Computing Initiative'egöre, bu dinamik pazarın bu yıl 16 milyardan fazla gömülü cihaza ulaşması ve 2020'ye kadar 40 milyarı aşması bekleniyor.

Şirketler Windows Embedded'i dağıttığında, özel cihazları yalnızca kullanımı daha kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut kurumsal altyapılara doğal bağlantıları aracılığıyla da verimlilik sağlar. Bt uzmanları, Windows tabanlı bilgisayarlar, sunucular ve çevrimiçi hizmetler için ek bağlantı ve destek sayesinde, kuruluşlarının verimliliği açıkça artıran ve bir kuruluşun kârlılık çizgisini artıran geniş cihaz ekosistemlerinin kolay bir şekilde dağıtılmasını, yönetilmesini ve bakımını sağlamalarına yardımcı olabilir.

Bugün, Windows Embedded'in Windows 7 tabanlı platformlarının ve teknolojilerinin ilk piyasaya sürülmesinin ardından piyasadan muazzam talep görüyoruz, Windows Embedded Standard 7 sürüm adayı (RC). Son RC'nin karşıdan yüklemeleri, windows Embedded Standard 2009 beta sürümünden küresel olarak yüzde 33 daha yüksektir. Geliştiriciler, bu potansiyel olarak büyük yeni pazardan yararlanmak için Windows 7 ve Visual Studio ile önceden kurdukları becerileri ve araçları kullanabilirler.

Ayrıca, Windows Embedded iş ortaklarının küresel ekosistemi şu anda 500'den fazladır ve büyümeye devam eder. Son Windows Gömülü İş Ortağı Programı 'nın (WEPP) 10. Müşterilere zengin yeni deneyimler sunmak için iş ortaklarımızın Windows platformunda devam eden yeniliklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Windows Embedded Standard 7'nin bazı erken benimseyenleriyle yakından çalışıyoruz ve sağladığı olağanüstü geliştirme için heyecanlıyız. Örneğin Siemens, en son Windows Embedded Standard 7 teknolojilerini kullanan Yenilikçi Üretim Hattı'nı hayal etmek için bizimle birlikte çalıştı. Windows Embedded işletim sistemlerini çalıştıran Siemens donanım cihazlarıyla, fabrika zeminlerindeki veri toplama sensörlerinden akıllı cihazlara ve BT veri merkezlerindeki sunucu tabanlı iş zekası uygulamalarına kadar bir kavram kanıtı (POC) fabrika üretim hattı aracılığıyla uçtan uca kurumsal bağlantı vizyonunu yakın zamanda gösterdik. Bu uçtan uca Windows tabanlı platformun üreticileri için potansiyel avantajlar arasında malzeme siparişinden mal teslimatına kadar süreç şeffaflığı, sürekli üretim süreci optimizasyonu ve genel fabrika verimliliğinin artırılması yer almaktadır.

Windows tabanlı bir platformun faydalarını gösteren bir başka harika örnek, perakende ve konaklama pazarı içinbir platform sunmak için Intel ile birlikte çalıştığımız dijital tabeladır. Geçtiğimiz Ocak ayında Ulusal Perakende Federasyonu (NRF) Yıllık Kongresi & Expo'da bir POC dijital tabela cihazının tanıtılmasından bu yana platformun yakında piyasaya sürülmesine büyük ilgi gördük. OEM'ler tarafından satın alınabildiğimi duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Perakende deneyimini geliştirme fırsatları neredeyse sonsuzdur - sadece birkaç yıl önce, çoklu dokunma, uzaktan yönetim, bağlantı ve diğer gelişmiş işlevlere sahip bu tür bir cihaz yalnızca bilim kurgu filmlerinde görülürdü. Şimdi OEM'lerin Bu cihazları Windows 7 ve Windows Embedded'in gücüne göre pazara getirmelerine yardımcı oluyoruz.

Windows Embedded Standard 7 ve Windows Embedded teknolojileri portföyümüz, ticari ve tüketici cihazları için Windows'un gücünü genişletir. OEM'lerin daha iyi kullanıcı deneyimleri ve Windows dünyasıyla sorunsuz bağlantı yoluyla müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olarak perakende ve misafirperverlik, endüstriyel otomasyon, medikal ve diğer pazarlarda inovasyonu desteklemeye devam edeceğiz. Haziran ayında Computex Taipei sırasında tüketici cihazları için Windows 7 inovasyonu ile ilgili bazı heyecan verici gelişmeler için bizi izlemeye devam edin.

Tarafından gönderildi Steve Guggenheimer
Microsoft Corp Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) Bölümü başkan yardımcısı

 

Etiketler: 

30.10.2021

Diğer Haberler