Windows 7 Enterprise'ın Perde Arkası

Toplulukta Windows 7'nin tüketicilere neler sunduğu hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Bugün, ürünün kurumsal değerini ve müşterilerin ve ortakların işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu şeyleri nasıl yansıttığını vurgulamak istiyorum.
Windows Vista ile, müşterilerimizin ve ortaklarımızın bir işletim sisteminin geliştirilmesine ne kadar dahil olmaktan hoşlandığı konusunda çok şey öğrendik - kısacası, erken ve sık sık. Windows 7 ile, bu geri bildirime daha duyarlı olmak için Windows işletim sistemini geliştirme şeklimizi değiştirdik. Bu nedenle, yeni sürecimizin başında üç ana ilke belirledik:
 • Planlama: Ekibimiz, Windows 7'yi bir "vizyon aşamasında" planlamak için altı ay harcadı. Özellikleri oluşturmadan önce trendleri ve müşteri ihtiyaçlarını analiz ettik. Ayrıca, yalnızca özellikler ve teknolojiler yerine uçtan uca iş senaryolarına da odaklandık.
 • Öngörülebilirlik: Müşterilerimize ve ortaklarımıza, piyasaya sürülmemiz için bir zaman çerçevesi vermeyi taahhüt ettik ve buna bağlı kaldık. Windows Vista'nın piyasaya sürülmesinden sonraki üç yıl içinde Windows 7'yi gönderme yolunda ilerliyoruz. Ayrıca, Windows 7 ile ilgili bilgileri yalnızca, daha önceki açıklamalardan çok az değişiklikle sonuçlanan daha yüksek bir kesinlik derecesine sahip olduğumuzda paylaştık.
 • Erken Ekosistem Katılımı: Geleneksel beta zaman çerçevesini beklemek yerine, Windows 7 geliştirmesinin ilk aşamalarında ortaklarla bağlantı kurduk. Bu, tüm alanlarda daha sorunsuz bir deneyim ve daha fazla uyumluluk sağladı.
Geliştirme sürecimizde incelediğimiz üç temel alan vardır: endüstri eğilimleri, en iyi müşteriler ve ortaklarla derinlemesine tartışmalar ve kapsamlı nicel müşteri araştırması.
Bugün BT üzerinde en önemli etkiye sahip trendleri hatırlatmak dışında ayrıntılara girmeyeceğim : maliyetler, tüketiciye uyarlama, karbon ayak izini azaltma, acil durum planlaması ve uyumluluk. Devam eden ekonomik bozulmanın bir sonucu olarak, çoğu işletme maliyeti düşünüyor BT, ortamlarında verimlilik ve teknoloji harcamalarında daha fazla yatırım getirisi sağlama baskısı altındadır - bunu kişisel deneyim ve müşterilerimizden ve ortaklarımızdan gelen girdilerle anlıyoruz.
Akıllarında ne olduğunu gerçekten anlamak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla konuşmak ve onlarla etkileşim kurmak için çok zaman harcadık. Zorluklarının nerede yattığını ve başarılı olmak için hangi araçlara ihtiyaç duyduklarını bilmek, ihtiyaçlarını karşılayan ve BT bütçeleri her zamankinden daha dar olduğunda kritik olan değerli bir yatırım olan bir işletim sistemi sunmamıza yardımcı olur.
Bu katılım, niteliksel ve niceliksel olmak üzere iki şekilde gerçekleşti.
Niteliksel erişimimiz, beş programatik katılım aracı aracılığıyla 100'ün üzerinde en iyi müşterimizden oluşuyordu:
 • Masaüstü Danışma Konseyi: Dünyanın en büyük üreticilerinden bazıları, bankalar, sigortacılar, telekomlar, enerji şirketleri ve profesyonel hizmet firmaları dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde yirmi yedi aktif BT lideri. Genel yön ve özellik kararları için onların girdilerini kullandık.
 • OEM Katılımı: Dünyanın dört bir yanından lider üreticiler. Bu bize geri bildirimlerini alırken bilgilendirme ve yön belirleme fırsatı verdi.
 • Ekosistem Katılımı: Windows Ekosistem Hazırlık Programı üyeleri, Windows 7 için yapılara ve araç setlerine erişim elde etti. Ayrıca iş ortakları için Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 laboratuvarlarına erişim kazandılar.
 • Teknoloji Benimseme Programı: Kesinlikle mühendislik odaklı, TAP'taki müşteriler, Beta ve Beta öncesi kodun test dağıtımlarına zaman ve kaynaklarından büyük bir yatırım yaptı. Onların yardımı, gerçek dünyadaki durumlarda özellikleri doğrulamamıza, hatalar üretmemize ve geri bildirim üretmemize olanak tanır.
 • İlk Dalga Programı: Windows 7 Beta'yı kendi ortamlarında dağıtmakta olan müşteriler. Bu grup, Windows 7 Beta'yı dağıtma deneyimleri hakkında gerçek zamanlı geri bildirim sağlar ve kurumsal bir dağıtımın nasıl göründüğünü görmemize yardımcı olur.
Kantitatif Araştırmamız için, gelişmekte olan ve gelişmekte olan pazarlardaki yaklaşık 4000 müşteriyle yoğun bir şekilde etkileşim kurduk. Bu araştırma, en önemli endişe alanlarını ortaya çıkardı: Risk Yönetimi , Uyumluluk ve Hareketlilik . Anahtar bulgular şunları içeriyordu:
 • %56'sı dizüstü bilgisayarlardaki kurumsal verileri korumak için yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bu, BitLocker'ı Windows 7 Enterprise'a dahil etme ve yeteneklerini dizüstü bilgisayarlar kadar tehlikeli ve daha gevşek izlenen taşınabilir sabit sürücülere genişletme kararımızı doğruladı.
 • %61'i, kullanıcılarının yalnızca yetkili uygulamaları yüklemesini ve kullanmasını sağlama konusunda derin endişelerini dile getirdi (yetkisiz uygulamalardan kaynaklanan güvenlik ihlalleri korkusuyla). Bu, AppLocker'ı geliştirme planımıza öncelik vermemize yardımcı oldu.
 • %49'u, Doğrudan Erişim yetenekleri için bir plan hazırlayarak, uzaktan çalışanların kurumsal kaynaklara erişmesini kolaylaştırmak istedi.
Peki bu Windows 7'yi nasıl etkiledi?
Windows 7 Enterprise, planlama ve araştırma aşamamız sırasında öğrendiklerimizi yansıtıyor ve üç büyük yatırım alanıyla sonuçlandı:
 • Kullanıcıları Her Yerde Üretken kılmak , mobil kullanıcı topluluğuna odaklanıyor ve kullanıcıları kesintisiz erişimle güçlendiriyor: Kullanıcıların verilerine ve uygulamalarına her yerden erişmelerini sağlamak için Windows 7'ye BranchCache, Doğrudan Erişim, Birleşik Arama ve Kurumsal Arama Kapsamları gibi teknolojiler ekledik. ve her zaman.
 • Güvenlik ve Kontrolün İyileştirilmesi , verilerin korunmasına, uyumluluğun sağlanmasına ve BT'ye daha iyi kontrol sağlanmasına odaklanmaktadır: Bunu akılda tutarak, USB sürücüler gibi taşınabilir ortamlarda depolanan verileri koruyan BitLocker To Go'yu tasarladık. Bu, BT'nin medya kaybolsa veya çalınsa bile, yalnızca yetkili kullanıcıların verileri veya taşınabilir medyayı okumasına izin vermesini sağlar. Ek olarak, AppLocker, yöneticilerin, sistemlerinde tam olarak nelerin çalışmasına izin verildiğini Grup İlkesi aracılığıyla belirtmeleri için bir mekanizma sağlar.
 • Bilgisayar Yönetimini kolaylaştırma , bir Windows ortamını yönetme maliyetini düşürmeye yönelik sürekli bir odak noktasıdır: Windows 7, masaüstlerini, dizüstü bilgisayarları ve sanal ortamları yönetmeyi ve dağıtmayı çok daha kolay hale getirir. BT Uzmanları, Windows 7 için Windows Vista ile bugün kullandıkları araçları ve becerileri kullanabilirler. Windows PowerShell 2.0 aracılığıyla yeni komut dosyası oluşturma ve otomasyon özellikleri, bilgisayarları yönetme ve sorun giderme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.
Ve biz bitirmedik! Beta testçilerimizden geri bildirim aldığımız için genel olarak Windows 7 ile ilgili araştırmalar bugün de devam ediyor Windows 7 Beta'da 500.000'den fazla Geri Bildirim Gönder raporu aldık Kendini işine adamış müşterilerimiz sayesinde, hazırlık aşamasında olan yüzlerce düzeltmemiz var. Bu, geri bildiriminizi nasıl aldığımızın ve doğrudan Windows 7'ye nasıl girdiğimizin bir kanıtıdır.
Windows 7 ile, yöneticilerin son kullanıcıların kendi ortamlarında daha iyi çalışmasına yardımcı olarak esneklik ve kontrolü dengeleme becerisine olanak tanımak için Optimize Edilmiş Masaüstü vizyonumuzu geliştirdik. Windows 7 Enterprise, Microsoft Masaüstü Optimizasyon Paketi (MDOP) ile birlikte müşterilere Microsoft Windows Optimize Masaüstü vizyonu sunar : kullanıcılara işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları bilgilere her zaman, her yerden erişim sağlar; BT'ye işlerini güvenli bir şekilde desteklemek, kurumsal verileri korumak, maliyet verimliliği sağlamak ve istemci bilgi işlem alanındaki sanallaştırma trendlerinden yararlanmak için araçlar sağlarken.
Özetlemek gerekirse, müşteriler bize ekonominin maliyetleri nasıl yöneteceklerine, riskleri nasıl azaltacaklarına ve çalışanlarını daha az kaynakla nasıl daha üretken kılacaklarına yeni düzeylerde incelemeler getirdiğini söylüyor. Anladık. Windows 7 Enterprise, hem BT Uzmanlarına hem de son kullanıcılara, yoğunlaşan - ve genellikle karşıt - baskıların birleştiğini yönetmelerine yardımcı olmakla ilgilidir.
Windows 7 geliştirme süreci boyunca, insanların gerçekte çalışma şekline göre tasarlanmış bir işletim sistemi oluşturmaya kendimizi adadık. Windows 7'nin kurumsal müşterilerimiz için heyecan verici ve güçlü bir teklifi olduğuna inanıyoruz, ancak sizden haber almak istiyoruz. Windows 7'yi düşünen kurumsal müşterilerimizden biriyseniz , size yol göstericimiz , şimdi test etmeye ve planlamaya başlamanız ve bize geri bildiriminizi göndermenizdir. Windows 7'yi düşünmüyorsanız, bir kez daha bakmanız için ikna edici nedenler olduğunu düşünüyoruz.
 

27.08.2021

Diğer Haberler