Alışveriş Sepetim

Windows 11'de yeni, açık bir Microsoft Mağazası oluşturma

Bugün Windows 11'i tanıttık . Windows yapar, peki, , Windows çekirdekten tüm sanallaştırılmış ortamlar için geliştirici araçları niş hobisi uygulamalara yaratıcılık araçlarından sosyal deneyimleri için gelişmiş verimlilik suit gelen gündelik oyunlar, e - Mevcut uygulamalar çeşitliliğidir.
Birkaç yıl önce, Windows'ta Microsoft Store'u başlattık. Microsoft Store artık PC'lerde en çok kullanılan uygulamalardan biri ve müşteriler, web'den uygulama yüklemenin risklerine kıyasla, getirdiği kolaylık ve güvenceyi sevdiklerini söylüyor. Ancak uygulama geliştiricileri, Store'un orijinal temellerinde yerleşik olan teknik ve politika kısıtlamalarının bazen uygulamalarının yayınlanmasını zorlaştırdığını söyledi. Bu geri bildirimi, hem müşterilerin hem de geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Microsoft Store'u yeniden düşünmek ve yeniden oluşturmak için kullandık.
Trend olan uygulamaları gösteren kullanıcı arayüzü
Disney+, Adobe Creative Cloud, Zoom ve TikTok, yeni Microsoft Store'a gelen uygulamalardan sadece birkaçı.
Yeni bir Microsoft Mağazası ile tanışın
Bugün, hem Windows 11'e hem de Windows 10'a yakında gelecek olan yeni bir Microsoft Mağazasını tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. En iyi uygulamaları, oyunları, filmleri ve hatta Xbox Game Pass üyeleri için benzersiz film indirimleri gibi özel teklifleri keşfetmenize ve yüklemenize yardımcı olacak. Microsoft Store'daki tüm içerik güvenlik, aile güvenliği ve cihaz uyumluluğu açısından test edilmiştir.
Birkaç uygulama yayıncısına planlarımızı önceden gözden geçirdik ve bugün Adobe Creative Cloud , Disney+ , TikTok, Zoom ve Microsoft Teams , Visual Studio gibi kendi uygulamalarımızdan bazıları dahil olmak üzere birkaç harika uygulamayı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz ve hatta Notepad ve Paint bile Windows'ta Microsoft Store'a gelecek.
Microsoft Store'u sıfırdan yeniden tasarladık, daha fazla içerik için yer açtık, kullanıcı deneyimini basit ve duyarlı hale getirdik. Önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek bazı özelliklerin ön izlemesini burada bulabilirsiniz:
  • Özenle seçilmiş hikayeler ve koleksiyonlarla en iyi uygulama ve oyunlarla tanışın
Microsoft Store'un tüm favori uygulamalarınızı edinebileceğiniz yer olmasını istiyoruz - henüz duymadıklarınız da dahil…! Sizi en iyi uygulamalar hakkında bilgilendirmek ve cihazınızla daha fazlasını başarmanız için size ilham vermek için Hikayeler, zengin editoryal içerik sunuyoruz.
  • En sevdiğiniz Android mobil oyunlarını ve uygulamalarını Windows'ta çalıştırın
Ayrıca , Android uygulama ve oyun kataloğunu Windows'a getirmek için Amazon ile bir ortaklık duyurduk Windows müşterileri, Microsoft Store'da Android uygulamalarını keşfedebilecek ve bunları Amazon Appstore aracılığıyla edinebilecek.
Amazon uygulamaları için kullanıcı arayüzü
  • Web'den uygulama yüklemeye yardımcı olan bir "pop-up" mağaza
Yeni açılır mağaza ile tarayıcıdan uygulama yüklemeyi kolaylaştırıyoruz; Bir web sayfasında bir Microsoft Mağazası indirme rozetini tıkladığınızda, sizi yaptığınız şeyden uzaklaştırmadan yüklemeyi yönetmek için Microsoft Mağazası açılır.
Geliştiriciler için daha açık bir Microsoft Mağazası
Uygulama mağazalarının seçim, adalet ve yeniliğe dayanması gerektiğine inanıyoruz Bu ilkelerden ilham alan yeni Microsoft Mağazamız, geliştiricilerin bir uygulama mağazasının onlar için neler yapabileceğine ilişkin geri bildirimlerini ele almak için iki önemli adım atıyor:
  • Daha fazla uygulama türü için destek
Bugünden itibaren Windows geliştiricileri, Win32, .NET, UWP, Xamarin, Electron, React Native, Java ve hatta Progressive Web Apps gibi uygulama çerçevesinden ve paketleme teknolojisinden bağımsız olarak her tür uygulamayı yayınlayabilir. Geliştiriciler, masaüstü uygulamaları yayınlamak için buradan kaydolabilir veya en yeni açık kaynaklı aracımız PWABuilder 3'ü kullanarak PWA'lar oluşturup paketleyebilir .
  • Esneklik ve ticaret platformu seçimi
Pek çok geliştirici, basitliği, küresel dağıtımı, platform entegrasyonu ve uygulamalar için 85/15 ve oyunlar için 88/12'de rekabetçi gelir paylaşımı koşulları nedeniyle Microsoft Commerce platformunu sever.
28 Temmuz'dan itibaren uygulama geliştiricileri, uygulamalarına kendi veya üçüncü taraf ticaret platformlarını getirme seçeneğine de sahip olacak ve bunu yaparlarsa Microsoft'a herhangi bir ücret ödemelerine gerek kalmayacak. Gelirlerinin %100'ünü elinde tutabilirler.
Senin için hazır
Yaklaşan Windows Insider derlemesinde denemeniz için yeni Microsoft Store'un erken bir önizlemesini kullanıma sunuyoruz. Açıkta geliştirmeye ve iyileştirmeye devam edeceğiz ve katılmanızı veya – geliştiriciler için – mevcut veya yeni uygulamalarınızı getirmenizi çok isteriz. Orada görüşürüz!

12.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.