p

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri hakkında güncelleme

Windows Insider'lar,

Bugün ilk Insider yapımızı piyasaya sürüyoruz Windows 11ve çeşitli bilgisayarlarınızı yüklemenizden ve kullanmanızdan gelen içgörüyü dört gözle bekliyoruz. Geçen hafta Windows 11'in tanıtımı, insanları yeni nesil Windows ile güçlendirme yolculuğumuzun ilk adımının sinyalini verdi. Yeni nesil ile birlikte, yazılım ve donanımı insanların bugün ve gelecekte bilgi işlem ihtiyaçlarına ayak uyduracak şekilde uyarlama fırsatı geliyor.

Bugünün gönderisinin amacı, PC Sağlık Kontrolü aracımızın neden olduğu karışıklığı kabul etmek ve açıklığa kavuşturmak, Windows 11 için sistem gereksinimlerini neden güncellediğimize dair daha fazla ayrıntı paylaşmak ve nasıl öğreneceğimiz ve ayarlayacağımız yolunu belirlemektir. Aşağıda, Windows Insider'ların performans ve güvenlik hakkında daha fazla veri vermek için Windows 11'i 7. Windows 11 ile güvenliği artırmaya, güvenilirliği artırmaya ve uyumluluğu sağlamaya odaklandık. Kararlarımızı yönlendiren şey bu.

Neden yeni Windows 11 minimum sistem gereksinimleri

Windows 11, güvenlik, güvenilirlik, uyumluluk, video konferans, çoklu görev, oynatma, oluşturma, oluşturma, öğrenme ve daha fazlası gibi alanlar da dahil olmak üzere müşterilerimizin güvendiği bilgisayarın tüm gücünü ortaya çıkararak eksiksiz bir deneyim kümesi olarak tasarlanmış ve oluşturulmuştur. Yazılım ve donanımı insanların beklentilerine, ihtiyaçlarına ayak uyduracak şekilde uyarlamamızı ve şimdi ve gelecekte en iyi deneyimleri sunmak için bilgisayarın gerçek değerini ve gücünü kullanmamızı sağlayan minimum bir sistem gereksinimine ihtiyacımız var. Bunu yapmak için, aşağıdaki ilkeler tarafından yönlendirildik:

  1. Güvenlik için. Windows 11, Windows Hello, Aygıt Şifreleme, sanallaştırma tabanlı güvenlik (VBS), hiper yönetici korumalı kod bütünlüğü (HVCI) ve Güvenli Önyükleme gibi korumaları etkinleştirebilen donanımlar gerektirerek güvenlik çıtasını yükseltir. Bu özelliklerin kombinasyonunun test edilen cihazlarda kötü amaçlı yazılımları% 60 azalttığı gösterilmiştir. İlkeyi karşılamak için, tüm Windows 11 destekli CPU'lar katıştırılmış bir TPM'ye sahiptir, güvenli önyüklemeyi destekler ve VBS'yi ve belirli VBS yeteneklerini destekler.
  2. Güvenilirlik. Windows 11'e yükseltilen cihazlar desteklenen ve güvenilir bir durumda olacaktır. Yeni Windows Sürücü modelini benimsemiş ve %99,8 kilitlenme ücretsiz deneyimi elde eden OEM ve silikon ortaklarımız tarafından desteklenen CPU'ları seçerek.
  3. Uyumluluk. Windows 11, kullandığınız uygulamalarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Office ve Microsoft Teams için minimum sistem gereksinimlerimize uygun olarak >1GHz, 2 çekirdekli işlemciler, 4 GB bellek ve 64 GB depolama alanının temellerine sahiptir.

Yukarıdaki ilkeleri kullanarak, Intel 8. nesil işlemciler ve AMD Zen 2'nin yanı sıra Qualcomm 7 ve 8 Serisi üzerinde çalışan cihazların, Güvenlik ve güvenilirlik ve Windows 11 için minimum sistem gereksinimleri konusundaki ilkelerimizi karşılayacağından eminiz. Windows Insider'lara yayın yaparken ve OEM'lerimizle ortaklık yaparken, Intel 7. Zaman içinde testimizin sonuçlarıyla ilgili güncellemeleri sizinle paylaşmayı ve ek teknik blogları paylaşmayı taahhüt ediyoruz.

PC Sistem Durumu Denetimi Uygulaması

Bu minimum sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, PC Health Check uygulaması, insanların mevcut Windows 10 bilgisayarlarının Windows 11'e yükseltip yükseltemeyeceğini kontrol etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Şimdiye kadarki geri bildirimlere dayanarak, bir Windows 10 bilgisayarının neden yükseltme gereksinimlerini karşılamadığı konusunda bizden beklediğiniz ayrıntı veya doğruluk seviyesini paylaşmaya tam olarak hazır olmadığını kabul ediyoruz. Ekiplerimizin geri bildirimleri ele alması için uygulamayı geçici olarak kaldırıyoruz. Bu sonbaharda genel kullanılabilirlik için hazırlanmak için tekrar çevrimiçi hale getireceğiz. Bu arada, daha fazla bilgi edinmek için minimum sistem gereksinimleri sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Windows 11'in ilk yapısı bugün Windows Insider'lar tarafından kullanılabilir

Bugün, Windows 11'in ilk önizleme derlemesini Windows Insider topluluğuna yayınlıyoruz. Windows 11 sistem gereksinimlerini desteklemek için, Windows Insider Programımızda önizleme çıtasını, TPM 2.0 ve CPU ailesi / modeli hariç, Windows 11 için minimum sistem gereksinimlerine uyacak şekilde ayarladık. Windows Insider Programımızdaki çeşitli sistemlere önizleme yapıları sağlayarak, Windows 11'in CPU modellerinde nasıl daha kapsamlı bir şekilde performans gösterdiğini öğreneceğiz ve gelecekte minimum sistem gereksinimlerimizde yapmamız gereken ayarlamaları bilgilendireceğiz. Windows 11'i bu yıl genel kullanıma hazırlamak için önemli bir adım olduğu için ürün geri bildirimlerini ve öğrenmelerini dört gözle bekliyoruz - şimdiye kadarki heyecanınız ve geri bildirimleriniz için Windows Insider topluluğuna teşekkür ederiz!

28.10.2021

Diğer Haberler