Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri güncellemesi

Windows İçerdekiler,
Bugün Windows 11 için ilk Insider derlememizi yayınlıyoruz ve çeşitli PC'lerinizi kurup kullanmanızdan gelen bilgileri sabırsızlıkla bekliyoruz. Geçen hafta Windows 11'in tanıtımı, insanları yeni nesil Windows ile güçlendirme yolculuğumuzun ilk adımını işaret etti. Yeni nesille birlikte, insanların bugün ve gelecekte bilgi işlem gereksinimlerine ayak uydurmak için yazılım ve donanımı uyarlama fırsatı geliyor.
Bugünkü gönderinin amacı, PC Sağlık Kontrolü aracımızın neden olduğu kafa karışıklığını kabul etmek ve netleştirmek, Windows 11 için sistem gereksinimlerini neden güncellediğimize dair daha fazla ayrıntı paylaşmak ve nasıl öğrenip ayar yapacağımızın yolunu belirlemektir. Aşağıda, performans ve güvenlik hakkında bize daha fazla veri sağlamak için Windows Insider'ların Windows 11'i 7. nesil işlemcilere yükleme yeteneğine sahip olmamızı sağlamak ve daha fazla netlik sağlamak için PC Health check uygulamamızı güncellemek de dahil olmak üzere bu geri bildirime dayalı olarak yaptığımız değişiklikleri bulacaksınız. , ve kararlarımızın arkasındaki ilkeler hakkında daha fazla teknik detay vermeyi taahhüt ediyoruz. Windows 11 ile güvenliği artırmaya, güvenilirliği artırmaya ve uyumluluğu sağlamaya odaklandık. Kararlarımızı yönlendiren şey budur.

Neden yeni Windows 11 minimum sistem gereksinimleri

Windows 11, güvenlik, güvenilirlik, uyumluluk, video konferans, çoklu görev, oynatma, oluşturma, oluşturma, öğrenme gibi alanlar dahil olmak üzere müşterilerimizin güvendiği PC'nin tüm gücünü ortaya çıkaran eksiksiz bir deneyim seti olarak tasarlanmış ve oluşturulmuştur. ve dahası. İnsanların beklentilerine, ihtiyaçlarına ayak uydurmak ve şimdi ve gelecekte en iyi deneyimleri sunmak için bilgisayarın gerçek değerini ve gücünü kullanmak için yazılım ve donanımı uyarlamamızı sağlayan minimum bir sistem gereksinimine ihtiyacımız var. Bunu yapmak için, aşağıdaki ilkeler tarafından yönlendirildik:
  1. Güvenlik. Windows 11, Windows Hello, Cihaz Şifreleme, sanallaştırma tabanlı güvenlik (VBS), hiper yönetici korumalı kod bütünlüğü (HVCI) ve Güvenli Önyükleme gibi korumaları etkinleştirebilen donanım gerektirerek güvenlik çıtasını yükseltir. Bu özelliklerin kombinasyonunun , test edilen cihazlarda kötü amaçlı yazılımları %60 oranında azalttığı gösterilmiştir Prensibi karşılamak için, tüm Windows 11 destekli CPU'larda yerleşik bir TPM bulunur, güvenli önyüklemeyi destekler ve VBS ile belirli VBS özelliklerini destekler .
  2. Güvenilirlik. Windows 11'e yükseltilen cihazlar, desteklenen ve güvenilir bir durumda olacaktır. Yeni Windows Sürücü modelini benimseyen ve %99,8 çökmesiz deneyim sağlayan OEM ve silikon ortaklarımız tarafından desteklenen CPU'ları seçerek .
  3. Uyumluluk . Windows 11, kullandığınız uygulamalarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Office ve Microsoft Teams için minimum sistem gereksinimlerimizle uyumlu olarak >1 GHz, 2 çekirdekli işlemciler, 4 GB bellek ve 64 GB depolama temellerine sahiptir.
Yukarıdaki ilkeleri kullanarak, Intel 8. nesil işlemciler ve AMD Zen 2 ile Qualcomm 7 ve 8 Serisi üzerinde çalışan cihazların, Windows 11 için güvenlik ve güvenilirlik ve minimum sistem gereksinimleri konusundaki ilkelerimizi karşılayacağından eminiz. ve OEM'lerimizle ortak olarak, ilkelerimizi karşılayabilecek Intel 7. nesil ve AMD Zen 1 üzerinde çalışan cihazları belirlemek için test edeceğiz. Zaman içinde yaptığımız testlerin sonuçlarıyla ilgili güncellemeleri sizinle paylaşmaya ve ek teknik bloglar paylaşmaya kararlıyız.

PC Sağlık Kontrolü Uygulaması

Bu minimum sistem gereksinimleri göz önünde bulundurularak, PC Health Check uygulaması, insanların mevcut Windows 10 bilgisayarlarının Windows 11'e yükseltilip yükseltilemeyeceğini kontrol etmelerine yardımcı olmayı amaçladı. Bir Windows 10 PC'nin neden yükseltme gereksinimlerini karşılamadığı konusunda bizden beklediğiniz ayrıntı veya doğruluk. Ekiplerimizin geri bildirimleri ele alabilmesi için uygulamayı geçici olarak kaldırıyoruz. Bu sonbaharda genel kullanıma hazırlanmak için tekrar çevrimiçi hale getireceğiz. Bu arada, daha fazla bilgi edinmek için buradaki minimum sistem gereksinimleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz .

İlk Windows 11 derlemesi bugün Windows Insider'ların kullanımına sunuldu

Bugün, Windows 11'in ilk önizleme derlemesini Windows Insider topluluğuna sunuyoruz. Windows 11 sistem gereksinimlerini desteklemek için , Windows Insider Programımızda önizleme çıtasını , TPM 2.0 ve CPU ailesi/modeli dışında, Windows 11 için minimum sistem gereksinimleriyle eşleşecek şekilde ayarladık Windows Insider Programımızdaki çeşitli sistemlere önizleme derlemeleri sağlayarak, Windows 11'in CPU modellerinde nasıl daha kapsamlı bir şekilde performans gösterdiğini öğreneceğiz ve gelecekte minimum sistem gereksinimlerimizde yapmamız gereken ayarlamaları bildireceğiz. Windows 11'i bu yıl genel kullanıma hazırlamak için önemli bir adım olduğu için ürün geri bildirimlerini ve öğrenilenleri sabırsızlıkla bekliyoruz - şimdiye kadarki heyecanınız ve geri bildiriminiz için Windows Insider topluluğuna teşekkür ederiz!
 

12.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.