Alışveriş Sepetim

Windows 11 Insider Preview Build 22483 Duyurusu

GÜNCELLEME 10/22:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 22483.1011'i (KB5007484) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve Geliştirme Kanalındaki derlemeler için hizmet hattımızı test etmek üzere tasarlanmıştır.
—————————————————————
GÜNCELLEME 10/21: Windows 11 Insider Preview Build 22483 için ISO'ları yayınladık – buradan indirin .
—————————————————————
Merhaba Windows Insider'lar , bugün Windows 11 Insider Preview Build 22483'ü Geliştirme Kanalına yayınlıyoruz .

TL; DR

 • Yapı, genel iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içerir. Ayrıca , önceki uçuştan alınan Insider geri bildirimlerine dayalı olarak bilinen birkaç yeni sorun ekledik .
 • 7. yıl dönümü rozetleri, Geri Bildirim Merkezi'nde Windows Insider'lara sunulmaya başladı!
 • Derleme Süresi Sonu Hatırlatıcısı: Geliştirme Kanalı derlemeleri için derleme sona erme tarihini 15.09.2022 olarak güncelledik. RS_PRERELEASE şubesinden önceki Geliştirme Kanalı derlemelerinin süresi 10/31/22021'de sona erecek. Bu sona erme süresinin dolmasını önlemek için, lütfen bugün en son Dev Channel derlemesine güncelleme yaptığınızdan emin olun.

Windows Insiders için özel olarak 7. yıl dönümü rozeti

Yıldönümümüzü bu hafta kutlamaya devam etmek için 7. yıl dönümü rozetini dağıtmaya başlayacağız. Windows Insider kullanıcıları, bunu önümüzdeki haftalarda Geri Bildirim Merkezi başarıları bölümünde yakında görecek. Windows Insider Programına katıldığınız ve desteklediğiniz için hepinize teşekkür ederiz!
Windows Insiders için 7. yıl dönümü rozeti.
Windows Insiders için 7. yıl dönümü rozeti.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Burada gösterilen öğeleri yenilemek için Başlat'ta "Önerilen" veya "Daha Fazla" düğmesine sağ tıklama özelliğini ekledik.
 • [EKLENDİ 10/21] Windows Sandbox artık ARM64 PC'lerde çalışıyor. Bunu yakaladığı için Jeremy'ye seslen!

Düzeltmeler

[Arama]
 • Aramanın siyah görünmesine ve arama kutusunun altında herhangi bir içeriği görüntülememesine neden olan bir sorun düzeltildi.
[Ayarlar]
 • “Görüntü” araması artık Görüntü Ayarlarına dönecektir.
[Başka]
 • Dosya Gezgini'nin gezinme bölmesinde WSL için Linux girişine erişmeye çalışmak, artık ARM64 bilgisayarlarda “wsl.localhost kullanılamıyor, yetersiz kaynak var” diyen bir hata açmamalıdır.
 • Son Dev Channel derlemelerinde hücresel verilerin belirli cihazlarda çalışmamasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • USN günlüğü etkinleştirildiğinde NTFS ile ilgili, her yazma işleminde fazladan gereksiz eylem gerçekleştirerek G/Ç performansını etkileyen bir sorunu ele aldı.
 • Performans İzleyicisi'nin klavye gezintisi ve ekran okuyucu kullanımında bazı küçük iyileştirmeler yapıldı.
 • Webview2 işlemleri artık Görev Yöneticisi'nin İşlemler sekmesinde uygulama kullanılarak düzgün bir şekilde gruplandırılmalıdır.
 • Görev Yöneticisi'ndeki Yayıncı sütununun yayıncı adlarını almamasına neden olan bir sorun düzeltildi.
NOT: Burada Insider Önizleme belirtildiği Bazı düzeltmeler 5 Ekim tarihinde genel olarak mevcut olmuştur Windows'un 11 piyasaya sürülen sürümü için hizmet güncellemeleri içine kendi yolunu yapabilir aktif gelişme daldan inşa th .

Bilinen Sorunlar

[Genel]
 • 22000.xxx veya daha önceki Derlemelerden en son Dev Channel ISO'yu kullanarak daha yeni Dev Channel yapılarına güncelleme yapan kullanıcılar aşağıdaki uyarı mesajını alabilir: Yüklemeye çalıştığınız yapı Flight Signed. Yüklemeye devam etmek için uçuş imzalamayı etkinleştirin. Bu mesajı alırsanız Etkinleştir düğmesine basın, bilgisayarı yeniden başlatın ve güncellemeyi yeniden deneyin.
 • Bazı kullanıcılar ekran ve uyku zaman aşımlarının azaldığını deneyimleyebilir. Daha kısa ekran ve uyku zaman aşımlarının enerji tüketimi üzerindeki olası etkisini araştırıyoruz.
 • Görev Yöneticisi'ndeki İşlemler sekmesinin bazen boş olduğuna dair Insider'lardan gelen raporları araştırıyoruz.
 • Önceki derlemeden başlayarak, güncelleme sırasında bazı cihazların SYSTEM_SERVICE_EXCPTION ile hata denetimi yapmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Daha önce bu sorunla karşılaşırsanız, yeniden başlatmayı ve güncellemeyi yeniden denemeyi deneyin.
 • Insider'lardan gelen, Xbox Game Pass oyunlarının 0x00000001 hatasıyla yüklenemediğini bildiren raporları araştırıyoruz.
[Başlangıç]
 • Bazı durumlarda, Başlattan Ara veya Görev Çubuğu'nu kullanırken metin giremeyebilirsiniz. Sorunla karşılaşırsanız, Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için klavyede WIN + R tuşlarına basın ve ardından kapatın.
[görev çubuğu]
 • Giriş yöntemleri değiştirilirken Görev Çubuğu bazen titreyecektir.
 • Fareyle Görev Çubuğu köşesinin üzerine geldikten sonra araç ipuçlarının beklenmedik bir yerde görünmesine neden olan bir sorun için düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
[Arama]
 • Görev Çubuğundaki Ara simgesine tıkladıktan sonra Arama paneli açılmayabilir. Bu meydana gelirse, “Windows Gezgini” işlemini yeniden başlatın ve arama panelini yeniden açın.
[Hızlı Ayarlar]
 • Hızlı Ayarlar'da ses ve parlaklık kaydırıcılarının düzgün görüntülenmediğine dair Insider'lardan gelen raporları araştırıyoruz.

Geliştirme Kanalı Hakkında

Dev Channel'ı aktif geliştirme şubemizden (RS_PRERELEASE) derlemeleri almaya geri taşıdık. Bu yapılar, mühendislerimizden gelen en son devam eden çalışma koduyla yeni bir geliştirme döngüsünün en erken aşamasındandır. Bunlar her zaman kararlı yapılar değildir ve bazen Geliştirme Kanalında uçuş sırasında önemli etkinlikleri engelleyen veya geçici çözümler gerektiren sorunlar görürsünüz. Her uçuşta bu sorunların çoğunu belgelediğimiz için, blog gönderilerimizde listelenen bilinen sorunları okuduğunuzdan emin olmanız önemlidir.
Bu yapılar ayrıca belirli bir sürümle eşleşmez. Bu yapılardaki yeni özellikler ve işletim sistemi iyileştirmeleri, hazır olduklarında gelecekteki Windows sürümlerinde görünebilir ve bunları tam işletim sistemi güncellemeleri veya hizmet sürümleri olarak sunabiliriz.
Geliştirme Kanalındaki yapı numaraları, Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarındaki Windows 11 önizleme yapılarından daha yüksektir. Şu anda Windows 11'in yayınlanmış sürümüne temiz bir yükleme yapmadan Geliştirme Kanalından Beta veya Sürüm Önizleme Kanallarına geçiş yapamazsınız.
Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz?  Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin   İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Masaüstünüzün sağ alt köşesinde gördüğünüz masaüstü filigranı, bu yayın öncesi yapılar için normaldir.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

 • Windows 11'i nasıl yaptığımızı öğrenmek ister misiniz? Bu yolculuk boyunca içgörülerini ve benzersiz bakış açılarını paylaşmak üzere Mühendislik, Tasarım ve Araştırma alanındaki yapımcılarımızı dinlemek ve onlarla tanışmak için Inside Windows 11 web sitemize göz atın .
 • Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz .
 • Check out Uçuş Hub inşa hangi İçeriden kanalda ne olduğuna tam bir görünüm için.
25.10.2021

Diğer Haberler