Windows 11 ile tanışın

Pc'nin hayatımızda daha merkezi bir rol oynadığı bir zamanda, Windows 11 sizi sevdiğiniz şeye yaklaştırmak için tasarlanmıştır.
Windows her zaman dünyanın yeniliğine bir sahne olmak için var olmuştur. Küresel işletmelerin belkemiği oldu ve hurda girişimlerin ev isimleri haline geldiği yer oldu. Web, Windows'ta doğdu ve büyüdü. Birçoğumuzun ilk e-postamızı yazdığı, ilk PC oyunumuzu oynadığı ve ilk kod satırımızı yazdığı yer. Windows, insanların oluşturmak, bağlanmak, öğrenmek ve başarmak için gittiği yerdir - bugün bir milyardan fazla insanın güvendiği bir platform.
Bu kadar çok insan için tasarım yapma sorumluluğu hafife almadığımız bir sorumluluktur. Geçtiğimiz 18 ay, bilgisayarlarımızı kullanma şeklimizde inanılmaz bir değişim getirdi; PC'yi hayatımıza sığdırmaktan tüm hayatımızı PC'ye sığdırmaya çalışmamıza geçtik. Cihazlarımız sadece toplantılar, dersler ve işleri halletmek için gittiğimiz yer değil, aynı zamanda arkadaşlarla oyun oynamaya, en sevdiğimiz şovları izlemeye ve belki de en anlamlı şekilde birbirimizle bağlantı kurmaya geldiğimiz yerdi. Bu süreçte kendimizi ofis şakalarını, koridor sohbetlerini, antrenmanları, mutlu saatleri ve tatil kutlamalarını dijital olarak yeniden canlandırırken bulduk.
Bu kadar güçlü olan şey, gördüğümüz ve hissettiğimiz PC'deki değişimdi - pratik ve işlevsel bir şeyden kişisel ve duygusal bir şeye. Yeni nesil Windows'ları inşa ederken bize ilham veren şey budur. Size tanıdık gelen, yaratabileceğiniz, öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve en önemlisi yepyeni yollarla bağlanabileceğiniz bir yer inşa etmek.
Bugün, sizi sevdiğiniz şeye yaklaştıran Windows 11 ile tanıştırmaktan onur duyuyorum ve heyecanlıyım.
Üretkenlik, yaratıcılık ve kolaylık için yeniden tasarlandı
Üretkenliğinizi güçlendirmek ve yaratıcılığınıza ilham vermek için tasarım ve kullanıcı deneyimini basitleştirdik. Modern, taze, temiz ve güzel. Yeni Başlat düğmesinden ve görev çubuğundan her sese, yazı tipine ve simgeye kadar her şey sizi kontrol altına almak ve sakinlik ve rahatlık hissi getirmek için kasıtlı olarak yapıldı. Start'ı merkeze koyduk ve ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde bulmanızı kolaylaştırdık. Start, bir Android veya iOS cihazında olsa bile, daha önce hangi platformda veya cihazda görüntülerseniz görüntüleyen son dosyalarınızı göstermek için bulutun ve Microsoft 365'in gücünü kullanır.
Windows her zaman birden fazla pencere esnekliği ve uygulamaları yan yana yakalama olanağı sunarak istediğiniz gibi çalışmanıza yardımcı olmakla ilgili olmuştur. Windows 11'de yeni olarak, çoklu görev yapmak ve yapmanız gerekenleri en üstte görmek için daha da güçlü bir yol sağlamak için Snap Mizanpajları, Snap Grupları ve Masaüstleri sunuyoruz. Bunlar, pencerelerinizi düzenlemenize ve ekran gayrimenkulünüzü optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış yeni özelliklerdir, böylece görsel olarak temiz bir düzende ihtiyacınız olanı istediğiniz gibi görebilirsiniz. Ayrıca hayatınızın her bölümü için ayrı Masaüstleri oluşturabilir ve bunları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz - iş, oyun veya okul için bir Masaüstüne sahip olduğunuzu hayal edin.
Windows 11 karmaşıklığı keser ve size basitlik getirir.
Değer verdiğin insanlarla bağlantı kurmanın daha hızlı bir yolu
Sizi sevdiğiniz şeye yaklaştırmanın bir diğer kritik kısmı da sizi sevdiğiniz insanlara yaklaştırmaktır. Son 18 ay, insanlarla dijital olarak anlamlı bağlantılar kurma şeklimiz için yeni davranışlar yönlendirdi. Daha fazla kişi içi etkileşime dönmeye başladığımızda bile, insanların nerede olurlarsa olsunlar birbirleriyle yakın durmalarını kolaylaştırmaya devam etmek istiyoruz. Ve üzerinde olduğunuz cihazın veya platformun bir engel olmasını istemiyoruz.
Windows 11 ile, görev çubuğuna entegre edilmiş Microsoft Teams'den Sohbet'i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Artık windows, Android veya iOS'ta platform veya cihaz ne olursa olsun, tüm kişisel kişileriniz ile metin, sohbet, ses veya video aracılığıyla anında bağlantı kurabilirsiniz. Diğer tarafta bağlandığınız kişi Teams uygulamasını indirmediyse, onlarla iki yönlü SMS ile bağlantı kurabilirsiniz.
Windows 11 ayrıca Teams aracılığıyla arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmanın daha doğal bir yolunu sunarak anında sessize almanızı ve sesi açmanızı veya doğrudan görev çubuğundan sunmaya başlamanızı sağlar.
Şimdiye kadarki en iyi PC oyun deneyimlerini sunmak
Eğer bir oyuncuysanız, Windows 11 sizin için yapılmıştır. Oyun oynamak, Windows'un neyle ilgili olduğunu her zaman temel almıştır. Bugün, dünya çapında yüz milyonlarca insan Windows'ta oyun oynuyor ve oyun yoluyla sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla neşe ve bağlantı buluyor. Windows 11, sisteminizin donanımının tüm potansiyelini ortaya çıkararak en son oyun teknolojilerinden bazılarını sizin için çalışır duruma getiriyor. Gibi: Yüksek kare hızlarında nefes kesici, sürükleyici grafikler sağlayabilen DirectX 12 Ultimate; Daha hızlı yükleme süreleri ve daha ayrıntılı oyun dünyaları için DirectStorage; ve gerçekten büyüleyici bir görsel deneyim için daha geniş, daha canlı bir renk yelpazesi için Otomatik HDR. Donanım uyumluluğu taahhüdümüzde hiçbir şey değişmedi - Windows 11 en sevdiğiniz PC oyun aksesuarlarını ve çevre birimlerini destekler. Xbox Game Pass for PC veya Ultimate ile oyuncular her zaman eklenen yeni oyunlarla 100'den fazla yüksek kaliteli PC oyununa erişebilir ve pc veya konsolda oynasalar bile oynayacak insanlar bulmak hala bir o kadar kolaydır.
Windows 11'in oyuncular için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Xbox Wire.
Önemsediğiniz bilgileri almanın daha hızlı bir yolu
Windows 11, Yapay zeka ve Microsoft Edge'in sınıfının en iyisi tarayıcı performansıyla desteklenen yeni kişiselleştirilmiş bir akış olan Widget'lar ile sizi önemsediğiniz haberlere ve bilgilere daha da yaklaştırıyor. En odaklanmış ve yaratıcığımızda olsak bile, yine de molalara ihtiyacımız var - dış dünyaya giriş yapmak veya kendimize zihinsel bir sıfırlama yapmak için bir an. Bugün, haberleri, hava durumunu veya bildirimleri kontrol etmek için sık sık telefonlarımızı alıyoruz. Şimdi, benzer şekilde seçilmiş bir görünümü doğrudan masaüstünüzden açabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş feed'inizi açtığınızda, yaptığınız işi aksatmaması için ekranınızda bir cam levha gibi kayar. İçerik üreticiler ve yayıncılar için Widget'lar, kişiselleştirilmiş içerik sunmak için Windows içinde yeni gayrimenkuller de açar. Amacımız, hem tüketicilerin hem de içerik üreticilerin yararlanabileceği şekilde hem küresel markalar hem de yerel içerik üreticiler için canlı bir boru hattı oluşturmaktır.
En sevdiğiniz uygulamaların ve eğlencenin bir araya geldiği yepyeni bir Microsoft Mağazası
Yeni Microsoft Store, uygulamaların ve içeriklerin izlemesi, oluşturması, oynaması, çalışması ve öğrenmesi için tek güvenilir konumunuzdur. Hız için ve kullanımı güzel ve kullanımı kolay yepyeni bir tasarımla yeniden inşa edilmiştir. Size her zamankinden daha fazla uygulama getirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda tüm içerikleri (uygulamalar, oyunlar, şovlar, filmler) küratörlüğünü yaptığı hikayeler ve koleksiyonlarla aramayı ve keşfetmeyi kolaylaştırıyoruz. Microsoft Teams, Visual Studio, Disney+, Adobe Creative Cloud, Zoom ve Canva gibi önde gelen birinci ve üçüncü taraf uygulamaları yakında Microsoft Store'da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz - hepsi de sizi eğlendirmek, ilham vermek ve bağlamak için inanılmaz deneyimler sunuyor. Mağazadan bir uygulama indirdiğinizde, uygulamanın güvenlik ve aile güvenliği açısından test edildiğini bilmenin huzurunun rahatlığına sahip olursunuz.
Ayrıca, Android uygulamalarını Windows'a ilk kez getirdiğimizi duyurmak için pompalandık. Bu yılın sonlarından itibaren, insanlar Android uygulamalarını Microsoft Store'da keşfedebilecek ve Amazon Appstore aracılığıyla indirebilecekler - TikTok'tan bir video kaydedip yayınladığınızı veya doğrudan PC'nizden sanal öğrenme için Khan Academy Kids'i kullandığınızı hayal edin. Önümüzdeki aylarda bu deneyim hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak. Intel Bridge teknolojilerini kullanarak Amazon ve Intel ile bu ortaklığı dört gözle bekliyoruz.
Geliştiriciler ve içerik üreticiler için yeni bir fırsat ortaya çıkararak daha açık bir ekosistem oluşturmak
İçerik üreticiler ve geliştiriciler için daha büyük ekonomik fırsatın kilidini açmak için Microsoft Store'u daha da açmak için adımlar atıyoruz. Geliştiricilerin ve bağımsız yazılım satıcılarının (ISV' ler) win32, Progressive Web App (PWA) veya Universal Windows App (UWP) veya başka bir uygulama çerçevesi olarak oluşturulup oluşturulmadıklarına bakılmaksızın uygulamalarını getirmelerini sağlayarak daha fazla kişiye ulaşma ve onlarla etkileşim kurma fırsatı yaratıyoruz. Ayrıca, uygulama geliştiricilerinin artık kendi ticaretlerini Mağazamıza getirebilecekleri ve gelirin %100'ünü tutabilecekleri gelir payı politikalarımızda aşamalı bir değişiklik olduğunu duyuruyoruz - Microsoft hiçbir şey almıyor. Uygulama geliştiricileri, 85/15 rekabetçi gelir payı ile ticaretimizi kullanmaya devam edebilir. Daha açık bir ekosistem oluşturmanın nihayetinde müşterilerimize fayda sağladığına inanıyoruz - onlara istedikleri ve ihtiyaç duydukları uygulamalara, oyunlara, filmlere, şovlara ve web içeriğine güvenli ve sorunsuz erişim sağlıyor.
Microsoft Mağazası'ndaki değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu Windows Blog gönderisiniziyaret edin.
Windows 11'in geliştiriciler için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Windows Geliştirici Blog.
BT için daha hızlı, daha güvenli ve tanıdık
BT için, Windows 11 bildiğiniz tutarlı, uyumlu ve tanıdık Windows 10 temeli üzerine kuruludur. Windows 10'da bugün yaptığınız gibi Windows 11'i planlayacak, hazırlayacak ve dağıtacaksınız. Windows 11'e yükseltmek, bir Windows 10 güncellemesi almak gibi olacaktır. Microsoft Endpoint Manager, bulut yapılandırması, windows update for Business ve Autopilot gibi bugün yaşadığınız tanıdık yönetim deneyimleri, Windows 11'i mülkünüze entegre ederken yarının ortamınızı destekleyecektir.
Windows 10'da olduğu gibi, Windows 11'in temel tasarım ilkelerinden biri olan uygulama uyumluluğuna derinden bağlıyız. Uygulamalarınızın Windows 11'de çalışacağına dair sözümüzün arkasındayız App Assure, 150 veya daha fazla kullanıcısı olan müşterilerin ek bir ücret ödemeden karşılaşabilecekleri uygulama sorunlarını çözmelerine yardımcı olan bir hizmet.
Windows 11, üretkenlik ve yeni deneyimler sağlarken çipten buluta koruma sağlayacak yeni yerleşik güvenlik teknolojileriyle tasarım gereği de güvenlidir. Windows 11, verileri korumak ve cihazlar arasında erişim sağlamak için Sıfır Güvene hazır bir işletim sistemi sağlar. Gelişen tehdit ortamının ve yeni hibrit çalışma dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak için güvenlik temellerini yükseltmek için OEM ve silikon ortaklarımızla yakın bir şekilde çalıştık.
Windows 11 hakkında daha fazla bilgi edinmek için işletim sistemi olarak karma çalışma ve öğrenme Microsoft 365 blogunda.
Bilgisayar satın almak için harika bir zaman
Windows 11'i geliştirmenin ilk gününden bu yana, yazılım ve donanım arasında sorunsuz entegrasyon için donanım ve silikon ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bu ortak mühendislik silikondaki yenilik ile başlar. AMD ve Ryzen işlemcilerin getirdiği inanılmaz grafik derinliğinden Intel'in 11.
Dell, HP, Lenovo, Samsung, Surface ve diğerleriyle, bugün satın alabileceğiniz çoğu bilgisayarın* çeşitli form faktörleri ve fiyat noktalarında Windows 11'e hazır olmasını sağlamak için çalıştık.
Birlikte, Windows 11'i yalnızca hız ve verimlilik için optimize etmekle kalmayıp, dokunma, mürekkepleme ve ses ile geliştirilmiş deneyimlerden yararlanmak için ayarladık.
Windows 11'i klavyesi olmayan bir tablette kullandığınızda, dokunma deneyimini iyileştirdik, görev çubuğundaki simgeler arasında daha fazla alan oluşturduk, pencereleri yeniden boyutlandırmayı ve taşımayı kolaylaştırmak için daha büyük dokunma hedefleri ve ince görsel ipuçları ekledik ve hareketler ekledik. Ayrıca haptiklerin kaleminizi daha da ilgi çekici ve sürükleyici hale getirmelerini sağlayarak, tıklayıp düzenlerken veya çizim yaparken titreşimleri duymanızı ve hissetmenizi sağlıyoruz. Son olarak, sesli yazmada geliştirmeler getirdik. Windows 11 söylediklerinizi tanımakta inanılmazdır; sizin için otomatik olarak noktalama işaretleri oluşturabilir ve sesli komutlarla birlikte gelir. Bu, yazmaya ara vermek ve bunun yerine fikirlerinizi konuşmak istediğinizde harika bir özelliktir.
Windows 11, uygun Windows 10 bilgisayarlar için ücretsiz bir yükseltme ile ve bu tatilden itibaren yeni bilgisayarlarda kullanıma sunulacaktır. Mevcut Windows 10 bilgisayarınızın Windows 11'e ücretsiz yükseltme için uygun olup olmadığını kontrol etmek için, pc sağlık kontrolü uygulamasını indirmek için Windows.com ziyaret edin. Ayrıca, bugün satın alacağınız Windows 10 bilgisayarların Windows 11'e yükseltmeye hazır olduğundan emin olmak için perakende iş ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Ücretsiz yükseltme, bu tatilde uygun Windows 10 bilgisayarlara sunulmaya başlayacak ve 2022'ye devam edecek. Ve gelecek hafta, Windows Insider Programı'nda Windows 11'in erken bir derlemesini paylaşmaya başlayacağız - bu, geri bildirimleri bizim için önemli olan tutkulu bir Windows hayranları topluluğu.
25.10.2021

Diğer Haberler