Windows 11 için Yeniden Tasarlanan Fotoğraflar uygulaması, Windows Insiders'a yayılmaya başladı

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 11 için yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulamasını Dev Channel'daki tüm Windows Insider'lara sunmaya başlıyoruz.

Sizinle başka bir #Windows11 ilk görünümünü paylaşmak için pompalandı - güzelce yeniden tasarlanan #PhotosApp yakında #WindowsInsiders pic.twitter.com/hraNJAo9iF

— Panos Panay (@panos_panay) 7 Eylül 2021

 

Yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulamasıyla amacımız, Windows 11'de fotoğraflarınızı yeniden yaşamanızı ve düzenlemenizi daha hızlı, kolay ve daha keyifli hale getirmekti! Yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulaması, denemeniz için aşağıdaki değişiklikleri ve geliştirmeleri içerir:

Güzel yeni tasarım: Fotoğraflar uygulaması, Windows 11'in yeni görsel tasarımıyla uyumlu olacak şekilde yeniden tasarlandı. Bu, uygulama genelinde yuvarlatılmış köşeleri ve Mica malzemesini içerir. Yeni görsel tasarım ayrıca güncellenmiş tipografi stili (daha kalın) ve yeni temaya özgü renk paletleri içerir.

Karanlık modda Windows 11'deki Fotoğraflar uygulamasının güzel yeni tasarımı.
Karanlık modda Windows 11'deki Fotoğraflar uygulamasının güzel yeni tasarımı.

Yeni fotoğraf görüntüleme deneyimi: Fotoğraflarınızın ve güncellenmiş araç çubuğu aracılığıyla temel fotoğraf düzenleme yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçların muhteşem kenardan kenara görünümlerini elde edersiniz. Artık fotoğraf görüntüleyicinin altında, bir konumdaki tüm öğeleri gösteren ve doğrudan izleyici içinde fotoğraflarınızın etrafında hızla atlamanıza izin veren yeni bir "film filmi" görünür.

Fotoğraf görüntüleyicinin altındaki yeni "film filmi", fotoğraflarınızı doğrudan görüntüleyicinin içinde hızlı bir şekilde atlamanızı sağlar.
The new “filmstrip” at the bottom of the photo viewer allows you to quickly jump around your photos directly within the viewer.

We are also introducing a new “multi-view” experience which allows you to compare photos in the same window! This is activated by selecting multiple items from the filmstrip at the bottom of the photo viewer.

The new “multi-view” experience in the photo viewer to compare photos in the same window!
The new “multi-view” experience in the photo viewer to compare photos in the same window!

You can dismiss both the photo editing toolbar and filmstrip by clicking on photo viewer to enjoy your photos in full glory. You can then browse left and right distraction-free. Simply click the screen again and both the photo editing toolbar and filmstrip will reappear.

Full edge-to-edge photo viewing with toolbar and filmstrip dismissed.
Full edge-to-edge photo viewing with toolbar and filmstrip dismissed.

Güncelleştirilmiş fotoğraf düzenleme araç çubuğu: Güncellenmiş fotoğraf düzenleme araç çubuğu, fotoğraflarınızda ayarlamalar yapmayı süper kolaylaştırır: kırpma, döndürme, rötuş yapma, meta verileri görüntüleme, sık kullanılanlarınızı "kalp" ve hatta desteklenen cihazlarda farenizle veya bir kalemle fotoğraflarınıza çizim yapın.

Genişletilmiş seçenekler menüsüne sahip güncelleştirilmiş fotoğraf düzenleme araç çubuğu.
Genişletilmiş seçenekler menüsüne sahip güncelleştirilmiş fotoğraf düzenleme araç çubuğu.

Güncellenmiş fotoğraf düzenleme araç çubuğu, bilgisayarınızda yüklü olan üçüncü taraf fotoğraf editörlerine hızlı erişim sağlar. Picsart'ınkaprislerinden yararlanabilecek bir görüntüye sahipseniz, Luminar AI'nın sanatsal şablonları ve yapay zeka destekli efektleri (yakında Mağazaya geliyor), Adobe Photoshop Elements'takigeniş araç seti , Corel PaintShop Pro'nungrafik tasarım yetenekleri veya Affinity Photo'nun hassasiyeti ve gücü - bu editörleri Fotoğraflar uygulamasından tek bir tıklamayla başlatabileceksiniz, ve baktığınız görüntüyü manipüle edin. (Bu uygulamaların entegrasyonlarından bazıları artık yayında, diğerleri kısa süre içinde geliyor.)

Görüntü meta verileri gösterilen fotoğraf görüntüleyici.
Görüntü meta verileri gösterilen fotoğraf görüntüleyici.

Yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulaması, Windows 11'deki fotoğraf görüntüleme ve düzenleme deneyiminizi daha da iyi hale getirecek! Yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulaması hakkında ne düşündüğünüzü Apps > Photos altında Feedback Hub aracılığıyla bize bildirebilirsiniz.

Teşekkürler,
Dave Grochocki, Ana Program Yöneticisi Lideri - Windows Gelen Kutusu Uygulamaları

25.10.2021

Diğer Haberler