Alışveriş Sepetim

Windows 11 için Windows Insiders'a sunulan ilk Windows uygulama güncellemeleri seti

Merhaba Windows İçerdekiler! Bugün, Windows 11'in bir parçası olarak gelen birkaç uygulama için ilk güncelleme setini kullanıma sunuyoruz. Aşağıdaki uygulama güncellemeleri, ilk olarak Dev Channel'daki Windows Insider'lara sunuluyor.

Ekran alıntısı aracı

Windows 11'deki yeni Snipping Tool simgesi.

Windows 11'de, hem klasik Snipping Tool hem de Snip & Sketch uygulamaları, Windows için ekran yakalamanın bir sonraki evriminde her iki uygulamanın en iyi deneyimlerini temsil eden yeni bir Snipping Tool uygulamasıyla değiştirildi.
Windows 11'deki Snipping Tool için yeni görseller.
Windows 11'deki Snipping Tool için yeni görseller.

Windows 11 için Snipping Tool, Snip & Sketch'ten WIN + SHIFT + S klavye kısayolu ve daha zengin düzenleme gibi ek işlevlerle klasik uygulamayı oluşturan yeni görseller içerir. Ayrıca Snipping Tool için yeni bir ayarlar sayfası sunuyoruz.
WIN + SHIFT + S klavye kısayolunu kullanarak ekran görüntüsü almak çok kolay! Bu, Rectangular Snip, Freeform Snip, Windows Snip ve Fullscreen Snip gibi seçenekler arasından seçim yapabileceğiniz ekran alıntısı menüsünü getirecektir.
Ekran alıntısı seçeneklerine sahip ekran alıntısı menüsü.
Ekran alıntısı seçeneklerine sahip ekran alıntısı menüsü.
Not: Bildirimleriniz kapalıysa veya Focus Assist açıksa, ekran görüntüsü aldıktan sonra bir bildirim açılır penceresi almazsınız. Ancak ekran görüntüsünüz yine de panonuza kopyalanacaktır. Bu, gelecekteki bir güncellemede düzeltilecektir.
Bir ekran görüntüsü aldıktan sonra, Ekran Alıntısı Aracı ek açıklamalar için düzenleme araçları, gelişmiş kırpma ve ekran görüntülerinizi istediğiniz gibi düzenlemeniz için daha fazlasını sağlar.
Ek açıklamalar, gelişmiş kırpma ve ekran görüntülerinizi istediğiniz gibi düzenlemek için daha fazlasını içeren düzenleme araçları.
Ek açıklamalar, gelişmiş kırpma ve ekran görüntülerinizi istediğiniz gibi düzenlemek için daha fazlasını içeren düzenleme araçları.
Ve son olarak, Snipping Tool artık Windows temanızı onurlandırıyor! Temanız karanlık mod ise, Snipping Tool karanlık modda görünecektir! Snipping Tool için yeni ayarlar sayfası aracılığıyla hangi temayı bağımsız olarak da seçebilirsiniz.
Karanlık modda Ekran Alıntısı Aracı.
Karanlık modda Ekran Alıntısı Aracı.
Windows 11'de yeni Snipping Tool'u deneyin ve geri bildirimlerinizi Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla gönderin. Geri bildiriminizi ele almak için Snipping Tool'da gelecekteki güncellemeleri sabırsızlıkla bekliyoruz!

Hesap makinesi

Hesap Makinesi uygulaması simgesi.
Hesap Makinesi uygulaması artık Windows 11 için yeni ve güzel bir görünüme sahip! Ayrıca, uygulamayı Windows'tan farklı bir temada ayarlayabilmeniz için yeni bir uygulama teması ayarı (tıpkı Snipping Tool gibi!) içerir. Hesap Makinesi, GitHub'da daha fazla kişinin katkıda bulunabilmesi için C# ile yeniden yazıldı !
Yeni Windows 11 görselleriyle karanlık modda hesap makinesi uygulaması.
Yeni Windows 11 görselleriyle karanlık modda hesap makinesi uygulaması.
Bunların yanı sıra, Hesap Makinesi uygulaması kullanışlı özelliklerle doludur. Matematik ödevinizi tamamlamanıza, mali durumunuzu yönetmenize, denklemleri bir grafik üzerinde çizmenize ve analiz etmenize ve cebir, trigonometri ve karmaşık matematik ifadelerini değerlendirmenize yardımcı olacak mükemmel bir araçtır!
  • Tüm temel bilgiler için basit ve kullanımı kolay standart hesap makinesi ve daha karmaşık matematik için güçlü bir bilimsel hesap makinesi.
  • Programcı Modu, programlama ve mühendislik için gerekli olan zengin işlevsellik sunar.
  • Bir veya daha fazla denklemi grafik modunda çizin ve ardından x ve y kesişimleri gibi temel grafik özelliklerini tanımlamaya yardımcı olması için grafiği analiz edin.
  • 100'den fazla farklı birim ve para birimi arasında dönüştürme.
Hesap Makinesi uygulamasında grafik oluşturma.
Hesap Makinesi uygulamasında grafik oluşturma.
Her zaman olduğu gibi, sizden haber almak isteriz, bu yüzden lütfen en son güncelleme hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!
 

16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.