Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10'da Internet Explorer'ın geleceği Microsoft Edge'de

Geçen yıl boyunca, Microsoft 365 çevrimiçi hizmetleri tarafından IE desteğinin sona erdiğinin duyurulması gibi, Internet Explorer (“IE”) desteğinden uzaklaştığımızı fark etmiş olabilirsiniz Bugün bu yolculuğun bir sonraki aşamasındayız: Windows 10'da Internet Explorer'ın geleceğinin Microsoft Edge'de olduğunu duyuruyoruz. Microsoft Edge yalnızca Internet Explorer'dan daha hızlı, daha güvenli ve daha modern bir tarama deneyimi olmakla kalmaz, aynı zamanda önemli bir sorunu da giderebilir: daha eski, eski web siteleri ve uygulamalar için uyumluluk. Microsoft Edge'de yerleşik olarak Internet Explorer modu (“IE modu”) bulunur, böylece bu eski Internet Explorer tabanlı web sitelerine ve uygulamalara doğrudan Microsoft Edge'den erişebilirsiniz. Bu sorumluluğu ve daha fazlasını üstlenebilen Microsoft Edge ile,Internet Explorer 11 masaüstü uygulaması, Windows 10'un belirli sürümleri için 15 Haziran 2022'de kullanımdan kaldırılacak ve destekten kalkacaktır .
Not: Bu kullanımdan kaldırma, pazardaki Windows 10 LTSC veya Server Internet Explorer 11 masaüstü uygulamalarını etkilemez. Ayrıca MSHTML (Trident) motorunu da etkilemez. Bu duyurunun kapsamının tam listesi ve diğer teknik sorular için lütfen SSS sayfamıza bakın .
Zaman çizelgesi
Microsoft Edge ile web'in geçmişine saygı gösterirken web'in geleceğine giden bir yol sağlıyoruz. Değişim gerekliydi, ancak güvenilir, hala işleyen web sitelerini ve uygulamaları geride bırakmak istemedik. Microsoft Edge'in daha kapsamlı tarama deneyimine geçmenize yardımcı olmak için buradayız ve hem evde hem de işte ihtiyaçlarınızı neden karşılayacağını düşündüğümüz hakkında size biraz daha bilgi veriyoruz.

Neden #1 – Geliştirilmiş uyumluluk

Microsoft Edge ile hem eski hem de modern web sitelerini destekleyen çift motor avantajı elde edersiniz. Internet Explorer modu, hala Internet Explorer gerektiren web siteleri ve uygulamalar için yerleşik eski tarayıcı desteği sağlar. Aslında Microsoft Edge, ActiveX denetimleri gibi işlevsellik desteği de dahil olmak üzere eski Internet Explorer tabanlı web siteleri ve uygulamalar için yerleşik uyumluluğa sahip tek tarayıcıdır Microsoft Edge ayrıca, günümüzün tarayıcılarının çoğuna güç sağlayan teknoloji olan Chromium projesi üzerine kurulmuştur; bu, modern siteler için birinci sınıf destek sağladığı anlamına gelir. Çift motor avantajıyla hem geçmişte hem de gelecekte web'in en iyisine sahip olursunuz.

Neden #2 – Kolaylaştırılmış üretkenlik

Farklı görevler için farklı tarayıcılar kullanmak zorunda kalmak sinir bozucu olabilir. Modern bir tarayıcıda kalmak isteyebilirsiniz, ancak genel bir web sitesi veya dahili çalışma uygulaması yalnızca Internet Explorer'da çalışabilir. İşte burada Microsoft Edge devreye giriyor. Çift motor avantajı üretkenliğinizi kolaylaştırır. "Bu site için bu tarayıcıyı" ve "bu site için şu tarayıcıyı" kullanmak yerine artık yalnızca Microsoft Edge'i kullanabilirsiniz.
Microsoft Edge, Internet Explorer'da bulamayacağınız yeni, modern özellikler de sunar. Düzinelerce sekme bilgisayarınızı yavaşlatır mı? Kaynakları boşaltmak için Uyku sekmelerini kullanın . Aynı sekmeleri tarayıcınızın üst kısmında okumak imkansız mı? Bunları yana doğru hareket ettirin ve Dikey sekmelerle daha kolay okunmasını sağlayın. Favorilerinizin yalnızca bağlantılardan daha fazlası olmasını ister miydiniz? Koleksiyonlar ile web'de bulduğunuz bilgileri toplamak ve düzenlemek daha kolaydır. İş ve kişisel kullanım için farklı tarayıcılar kullanmayı seviyor musunuz? Microsoft Edge içinde farklı profiller kurmayı deneyin ve bunun yerine kullanın.
Ve bunlar sadece başlangıç.

Neden #3 – Daha iyi tarayıcı güvenliği

Her saniye yaklaşık 579 parola saldırısı deneniyor; bu zorluğu kaldırabilecek bir tarayıcıya ihtiyacınız var. Microsoft Kenar hem karşı en yüksek oranlı koruma sağlar phishing saldırıları ve kötü amaçlı yazılım , Microsoft Defender SmartScreen Windows 10. Ayrıca, kişisel kimlik bilgilerinizin ele geçirilip geçirilmediğini belirlemek için karanlık web'i tarayan Parola İzleyici'yi de sunar. Microsoft 365 Güvenlik paketine bağlantılarla Microsoft Edge, kuruluşlar için daha da iyidir: Microsoft Edge, Windows 10'da işletmeler için Chrome'dan daha güvenlidir .
Günümüzün gelişen güvenlik ortamında, Microsoft Edge'in güvenlik açıklarına yanıt verirken daha çevik olması da önemlidir. Internet Explorer 11 paket güvenlik güncellemelerini aylık olarak paketlerken, Microsoft Edge, güvenlik açıkları için saatler olmasa da günler içinde güvenlik yamaları yayınlayabilir.
Internet Explorer yıllardır tercihinizse, Microsoft Edge artık gelişmiş uyumluluk, kolaylaştırılmış üretkenlik ve daha iyi tarayıcı güvenliği için güvenilir web arkadaşınız olabilir.

Bu sizi nasıl etkiler?

Evde Internet Explorer kullanan bir tüketiciyseniz , daha hızlı, daha güvenli ve daha modern bir tarama deneyiminin keyfini çıkarmaya başlamak için 15 Haziran 2022'den önce Microsoft Edge'e geçmenizi öneririz. İyi haber: muhtemelen cihazınızda zaten var. Windows 10 arama kutusunu kullanarak “Microsoft Edge” arayın veya simgeyi arayın (bu makalenin başına bakın). Eğer sahip değilseniz, buradan kolayca indirebilirsiniz . Ayrıca Microsoft Edge'e yükseltmeyi basitleştirmeyi hedefledik. Microsoft Edge'e geçmeyi seçtikten sonra, birkaç tıklamayla parolalarınızı, sık kullanılanlarınızı ve diğer tarama verilerinizi Internet Explorer'dan getirmek kolaydır. Açılması için Internet Explorer'a ihtiyaç duyan bir siteyle karşılaşırsanız, Microsoft Edge'de yerleşik Internet Explorer modu vardır, böylece siteye erişmeye devam edebilirsiniz..
Internet Explorer kullanan bir kuruluşsanız, uzun yıllar boyunca oluşturulmuş şaşırtıcı derecede büyük bir Internet Explorer tabanlı eski web sitelerine ve uygulamalara sahip olabilirsiniz. Aslında, kuruluşların ortalama olarak 1.678 eski uygulamaya sahip olduğunu bulduk. 1 Microsoft Edge'e geçerek, yukarıda açıklanan her şeye sahip olursunuz, ayrıca eski web sitelerinizin ve uygulamalarınızın ömrünü IE modunu kullanarak Internet Explorer 11 masaüstü uygulaması kullanımdan kaldırma tarihinin çok ötesine uzatabilirsiniz. Microsoft Edge'deki Internet Explorer modu en az 2029'a kadar desteklenecektir .
Kuruluşunuzu 15 Haziran 2022'ye hazırlamak için Microsoft Edge'i Internet Explorer moduyla kurmaya başlamak için aşağıdaki üç adımı öneririz:
  1. Check out Internet Explorer modu web sitesi daha fazla ayrıntı için. Bir Forrester Consulting Total Economic Impact™ tahmin aracıyla, kuruluşunuz için Microsoft Edge ve IE modunun özel bir maliyet-fayda analizini alın ve Başlarken kılavuzuna erişin.
  2. Faydalı kontrol listeleri, eğitici videolar ve FastTrack ve App Assure gibi dağıtım ve web sitesi ve uygulama uyumluluğu konusunda size yardımcı olabilecek ücretsiz destek bağlantıları için Başlarken kılavuzunu okuyun .
  3. Zaten varsa, Internet Explorer'daki Kurumsal Mod Site Listenizi yeniden kullanın. Kurumsal Mod Site Listenizi yeniden kullanmak, IE modunu ayarlama yolunda olduğunuz anlamına gelir. Eğer yoksa, bu IE modunu yapılandır aracını kullanarak bir tane oluşturun .
Başlangıç ??ekranı
Araçlarımız ve belgelerimiz, Microsoft Edge'i IE moduyla kullanıma sunmaya yönelik en iyi uygulamaları özetlemektedir. Ayrıca, GlaxoSmithKline'ın dünya genelinde 130.000 çalışandan oluşan kuruluşlarında Internet Explorer moduyla Microsoft Edge'i nasıl kullanıma sunduğu ve Microsoft Edge'i varsayılan tarayıcıları haline getirdiği hakkında daha önce harekete geçen diğer kişilerden de bilgi edinebilirsiniz .
Modern bir web sitesi veya uygulama üzerinde çalışan bir web geliştiricisiyseniz, uzun zamandır bu günü beklediğinizi biliyoruz. Internet Explorer'ın modern tarayıcılarla yan yana desteklenmesi giderek daha zor hale geldi. Bu değişiklikle birlikte işletmeler ve tüketiciler, Internet Explorer kullanımlarını yalnızca buna kesinlikle ihtiyaç duyan eski sitelerle sınırlandırabilecekler. Bu, bir web geliştiricisi olarak size zaman ve para kazandıracak hoş bir değişiklik olsa da, kullanıcıların Internet Explorer'dan uzaklaşması zaman alacaktır, bu nedenle, kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına göre Internet Explorer desteğini sonlandırmak için düzenli bir hareket planlamanızı öneririz. . Hazır olduğunuzda, geçişi kolaylaştırmaya da yardımcı olabiliriz. Microsoft Edge, sitenizde kesintisiz bir deneyim yaşayabilmeleri için geçmişi, sekmeleri, parolaları, oturum açma durumu ve diğer ayarları koruma dahil olmak üzere kullanıcılarınızı sorunsuz bir şekilde taşımak için yerleşik desteğe sahiptir.ietoedge@microsoft.com ) ve bu geçiş deneyimini sağlayacak IE sitenizi listemize ekleyebiliriz. IE kullanıcılarınızın sorunsuz geçiş yapmasına nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin .

Windows 10'da Internet Explorer'ın geleceği Microsoft Edge'de

Yıllar boyunca Internet Explorer'ı desteklediği için herkese yeterince teşekkür edemeyiz. Dünya çapında birçok kişi ve kuruluş, çevrimiçi olarak öğrendikleri, büyüdükleri ve işlerini yürüttükleri için onları desteklemek için IE'ye güvendi. Internet Explorer modu ile Microsoft Edge bu önemli sorumluluğu devralır ve sizi Microsoft Edge ile çevrimiçi olarak desteklemek için sabırsızlanıyoruz.
1 Microsoft adına Forrester Consulting tarafından Şubat 2021'de gerçekleştirilen 40 kurumsal karar mercii ile yapılan bir ankete dayanmaktadır. Gerçek maliyetler karmaşıklık, konum ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Microsoft Edge'in Toplam Ekonomik Etkisi™, Forrester Consulting tarafından Mayıs 2021'de yürütülen bir komisyon çalışması.
 

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.